ye-logo.v1.2

Лікування інсультів, відключення від газу й «обезголовлена» рада — підсумки тижня

Суспільство 959

Про головні події, які сталися впродовж інформаційного тижня.

На Хмельниччині цей інформаційний виявився доволі насиченим на різнопланові події. Наприклад, в обласній лікарні відкрили центр лікування інсультів, а у Хмельницькому почали відключати будинки від газопостачання через виявлені у них порушення. Вистачало й новин зі сфери політики: суд тимчасово зупинив виконання Віолетою Лабазюк повноважень голови облради, а Олександр Симчишин розподілив повноваження між своїми заступниками. Щодо дії карантину, то парламент запровадив новий штраф за його порушення. Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Новий штраф та святкування Новорічної ночі в умовах карантину

У четвер, 17 грудня, парламент запровадив новий штраф за порушення правил карантину. Накладати його планують на підприємства, установи, організації та громадян за допуск людей без вдягнених захисних масок у громадські будівлі, споруди й транспорт. Розмір штрафу становить від 3 тисяч 400 гривень до 5 тисяч 100 гривень.

А на офіційному сайті Кабміну була опублікована раніше прийнята постанова щодо протидії COVID-19. У ній прописано заборону проведення масових заходів. У Новорічну ніч заклади громадського харчування дозволено працювати до першої години ночі, у решту днів — до 23-ї. Проте впродовж 8-24 січня ресторанам, барам і кафе взагалі мають заборонити примати відвідувачів.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів, що через карантин в обласному центрі під час святкування Миколая, Нового року та Різдва відмовилися від традиційних концертів і параду вертепів. Але на вулиці Проскурівській біля головної ялинки міста продовжить працювати Різдвяний ярмарок.

Заплановано, що Різдвяний ярмарок на вулиці Проскурівській працюватиме до 24-25 грудня, але не точно… Адже свої корективи може внести посилення карантину. Фото: з архіву редакції

Заплановано, що Різдвяний ярмарок на вулиці Проскурівській працюватиме до 24-25 грудня, але не точно… Адже свої корективи може внести посилення карантину. Фото: з архіву редакції

«Заплановано, що він працюватиме до 24-25 січня. Проте це залежатиме від майбутніх карантинних обмежень. Для забезпечення святкової атмосфери також вже почали встановлювати новорічні ялинки у мікрорайонах Гречани, Ракове та неподалік «Сілістри», — зазначив Олександр Симчишин.

До речі, цього тижня у Хмельницькому також відкрили ярмарки з продажу ялинок, які працюватимуть до 31 грудня. Їх адреси — у матеріалі.

Під час брифінгу, який проходив 16 грудня, Олександр Симчишин також розповів, що для експерименту на антитіла до COVID-19 протестували весь персонал двох шкіл та двох дитсадків Хмельницького. Як виявилося, фактично 61,4 відсотка протестованих вже мають антитіла до коронавірусу. Надалі заплановано дослідити освітян з інших навчальних закладів.

Місцева політика: «обезголовлена» облрада та ліквідація райдержадміністрацій

У понеділок, 14 грудня, пройшло друге пленарне засідання Хмельницької обласної ради. Під час неї було заявлено про створення семи депутатських фракцій, а також — утворено профільні комісії та затверджено їх керівників.

Керувала сесією голова обласної ради Віолета Лабазюк. Але після завершення засідання вона поки що тимчасово припинила виконання своїх обов’язків. Таку ухвалу того ж дня виніс Хмельницький окружний адміністративний суд, задовольнивши позовну заяву депутата обласної ради Вадима Лозового. Ця ухвала стосується іншого позову, який подала депутатка Оксана Бочкарьова, яка претендувала на головування обласною радою. У судовому порядку вона намагається визнати незаконним обрання Віолету Лабазюк очільницею ради, вважаючи недійсним вирішальний 33 бюлетень.

Під час пресконференції Віолета Лабазюк розповіла, що вона тимчасово позбавлена права підпису рішень ради. Натомість проголосовані депутатами рішення можуть підписувати її заступники. На її погляд, це не вливає на легітимність проведеної сесії.

Суд тимчасово зупинив виконання Віолетою Лабазюк обов’язків голови Хмельницької обласної ради. Її представники оскаржуватимуть таку ухвалу в апеляційному суді. Фото: з архіву редакції

Суд тимчасово зупинив виконання Віолетою Лабазюк обов’язків голови Хмельницької обласної ради. Її представники оскаржуватимуть таку ухвалу в апеляційному суді. Фото: з архіву редакції

Натомість уповноважений Віолети Лабазюк Андрій Сорокопуд зазначив, що вважає ухвалу судді неправомірною, оскільки раніше цей же суд відхилив аналогічний позов. Тому на цю ухвалу буде подана апеляція до Сьомого апеляційного адміністративного суду, який розташований у Вінниці. Також представники Віолети Олександрівни планують поскаржитися у Вищу раду правосуддя з проханням дати правову оцінку діям судді.

У середу, 16 грудня, Олександр Симчишин підписав розпорядження, яким розподілив повноваження між собою, своїми заступниками, секретарем міської ради та керуючою справами виконкому. Таким чином у компетенції Василя Новачка опинилася сфера житлово-комунального господарства, Романа Примуша — економіка, торгівля, міжнародні відносини й охорона здоров’я, Михайла Кривака — освіта, культура, молодь, спорт і соціальний захист, Миколи Ваврищука — транспорт, архітектура, земельні відносини та екологія.

Також цього тижня Кабмін запустив реорганізацію районних державних адміністрацій Хмельниччини. В її рамках має бути ліквідовано 17 райдержадміністрацій. Натомість залишаться Шепетівська, Хмельницька та Кам’янець-Подільська РДА, які відповідатимуть межам нинішніх районів. А Верховна Рада України поголила розширення території Городка на 474,61 гектара.

Про відключення від газу, лікування інсультів і командний пункт запуску ядерних ракет

Наразі у Хмельницькому частково або повністю відключили від газопостачання кілька багатоквартирних будинків. Причиною стали виявлені у них порушення правил експлуатації димових і вентиляційних каналів.

За словами заступника Хмельницького міського голови, власники квартир часто ігнорують вимоги усунути порушення. Наприклад, демонтувати витяжку, яку вони самовільно встановили та приєднали до вентиляційного каналу. Бо такі дії можуть спричинити отруєння людей чадним газом. Після смерті двох дітей, які отруїлися чадним газом на вулиці Кам’янецькій, підхід до проблеми у місті вирішили змінити.

«Для усунення порушення людям дається кілька днів часу. Якщо вони цього не роблять, то у будинку буде повністю або частково відключено постачання газу до усунення виявлених порушень. Більшість з них є дрібними, тому власник квартири може зробити це самостійно», — зазначив Василь Новачок.

Центр лікування інсультів та реабілітації вже має більшість необхідного медобладнання, але частину устаткування ще потрібно докупити. Фото: з архіву редакції

Центр лікування інсультів та реабілітації вже має більшість необхідного медобладнання, але частину устаткування ще потрібно докупити. Фото: з архіву редакції

А 16 грудня у сьомому корпусі Хмельницької обласної лікарні відбулося урочисте відкриття центру лікування інсультів та реабілітації, який розрахований на одночасне перебування там 35 пацієнтів. Наразі у ньому вже розміщено десять жителів краю. На базі лікарні почали проводити операції, під час яких зі судин головного мозку та шиї видаляються тромби. А також здійснювати ранню реабілітацію людей, у яких стався інсульт.

Директор Хмельницької обласної лікарні Яків Цуглевич запевняє, що таке лікування для пацієнтів є безкоштовним, адже Національна служба здоров’я проплачує найдорожчий медичний пакет — до 36 тисяч гривень на одну людину.

У Хмельницькому мікрорайоні Ракове на базі 15-го гарнізонного будинку офіцерів триває облаштування нового музейного комплексу. Там діятиме кілька експозицій, але головною родзинкою стане підземний командний пункт. Ця багатотонна капсула, яка була належно обладнана й захищена для запуску ядерних ракет. Кореспонденти сайту «Є» вже побачили на власні очі новий музейний комплекс міста.

Головною родзинкою нового музейного комплексу в мікрорайоні Ракове стане командний пункт запуску ядерних ракет. Фото: з архіву редакції

Головною родзинкою нового музейного комплексу в мікрорайоні Ракове стане командний пункт запуску ядерних ракет. Фото: з архіву редакції

Крім того, журналісти сайту «Є» поспілкувалися зі шепетівчанином Максим Білоус, який нині перебуває в Антарктиді к складі 25-ї Української арктичної експедиції. Полярник розповів про будні та свята на станції «Академік Вернадський».

Більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую