ye-logo.v1.2

Карантин, візит Епіфанія та електронні квитки у тролейбусах — підсумки тижня

Суспільство 1500
У Хмельницькому 6 червня побував Блаженнійший Епіфаній
У Хмельницькому 6 червня побував Блаженнійший Епіфаній. Фото: з архіву редакції

Про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень приніс одразу дві значні новини, пов’язані з карантином. Спершу уряд послабив частину обмежень, а через кілька днів Україна потрапила у «зелену» зону. Для Хмельницького та й області загалом досить значною подією став візит митрополита Епіфанія. Тут він освятив місцевий храм і представив нового керуючого єпархією. У Хмельницькому також активно обговорювали майбутнє скасування готівкової оплати за проїзд у тролейбусах.

Отож, детальніше про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Життя у «зеленій» зоні, послаблення карантину та вакцинація

З 9 червня всі області України відповідають «зеленому» рівню епідеміологічної небезпеки. На це вплинуло зменшення рівня госпіталізації та нових випадків інфікування коронавірусом. Втім, деякі загальнонаціональні видання поспішно оголосили пом’якшення карантинних обмежень. Насправді ж в Україні надалі діють правила «жовтої» зони. Це пояснюється тим, що у нинішній постанові Кабміну не прописані обмеження «зеленої» зони. Їх невдовзі ще мають прийняти урядовці.

Того ж дня на засіданні Кабіну про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, заплановано скасувати обмеження щодо наповнення закладів культури, дозволити повноцінну роботу спортзалів і спростити процес проходження державного кордону. Попри це карантин мають продовжити до кінця літа. Як наслідок, надалі діятиме «масковий» режим у громадських будівлях і транспорті.

Порівняння нових карантинних обмежень з попередніми. Інфографіка: з фейсбуку Міністерство культури та інформаційної політики України

Порівняння нових карантинних обмежень з попередніми. Інфографіка: з фейсбуку Міністерство культури та інформаційної політики України

Втім, послаблення карантину все ж сталося. Йдеться лише про обмеження «жовтої» зони. Відтак ресторани, кафе та бари можуть працювати цілодобово. Урядовці дозволили проводити дискотеки та роботу розважальних закладів. А під час проведення масових заходів можна не дотримуватися карантинних обмежень, якщо усі учасники мають негативний тест на коронавірус або пройшли повний курс вакцинації.

У Хмельницькому з 12 червня запрацює перший в області пункт, у якому кожен охочий зможе отримати щеплення від коронавірусу. Про це сайту «Є» розповів начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. За його словами, центр вакцинації працюватиме у вихідні з 9-ї до 16-ї години в приміщенні хмельницької філії «Суспільного телебачення» на вулиці Володимирській, 92. Хмельничан прийматимуть в порядку живої черги. Щеплення робитимуть препаратом китайського виробництва CoronaVac.

Проїзд по-новому та гроші на школу й Палац спорту

У вівторок, 10 червня, у Хмельницькій міській раді розповіли, що з 1 липня у тролейбусах не можна буде розрахувати за проїзд готівкою. Жителі та гості міста зможуть оплатити поїздку в електротранспорті електронним або разовим квитком. У першому випадку вартість проїзду коштує п’ять гривень, а в іншому — шість гривень.

Пасажирам, які вирішили не платити електронним або разовим квитками, загрожуватиме 120 гривень штрафу. Якщо ж людина відмовиться від його сплати, на неї складуть протокол за вчинення адміністративного правопорушення. Це стосується й пільгових категорій населення, які сіли у тролейбус без свого пільгового електронного квитка.

Електронний квиток у вигляді картки, необхідно поповнювати, а разові можна придбати онлайн або у платіжних терміналах «City 24» та «iBox». Фото: з архіву редакції

Електронний квиток у вигляді картки, необхідно поповнювати, а разові можна придбати онлайн або у платіжних терміналах «City 24» та «iBox». Фото: з архіву редакції

Де купити електронний квиток? Як його повнити? Як придбати разовий квиток? На ці питання спробували відповісти кореспонденти сайту «Є», які випробували усі доступні сервіси та виявили деякі проблеми. Детальніше про це у матеріалі: «Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах».

Хмельницька міська рада невдовзі візьме 60 мільйонів гривень кредиту «Укргазбанку». За таке рішення 9 червня проголосували місцеві депутати. Кредитні кошти будуть спрямовані на добудову початкової школи на вулиці Залізняка, 32, що у мікрорайоні Озерна. Таким чином заплановано розпочати у ньому навчання у листопаді цього року.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин підтвердив, що вже точно на будівництво Палацу спорту з державного бюджету надійдуть 70 мільйонів гривень. Перші два мільйони місто отримає цього місяця. Однак основні кошти мають надійти впродовж листопада-грудня.

Візит Епіфанія, яскравий забіг та сонячне затемнення

У Хмельницький 6 червня завітав митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній. Блаженнійший освятив новозбудований храм на честь Святого Духа, який розташований поблизу дендропарку «Поділля». У ньому він провів першу Божественну літургію.

Крім того, під час свого візиту митрополит Епіфаній представив нового керуючого Хмельницькою єпархією — Павла (Юристого). Він посяде місце спочилого митрополита Антонія (Махоти).

Павло (Юристий) став новим очільником Хмельницької єпархії Православної церкви України. Фото: з архіву редакції

Павло (Юристий) став новим очільником Хмельницької єпархії Православної церкви України. Фото: з архіву редакції

Того ж дня у парку імені Михайла Чекмана майже дві сотні хмельничани взяли участь у благодійному забігу. Серед бігунів були спортсмени, любителі спорту та навіть ті, хто вперше у житті вийшов на пробіжку. Яскравих барв додали фарби холі, якими обсипалися хмельничани. Зібрані на цьому заході кошти спрямують на допомогу безпритульним тваринам.

А 10 червня людство могло спостерігати за досить рідкісним явищем — кільцеподібним сонячним затемненням. Найкраще його було видно у деяких частинах Канади, Гренландії та Росії. А українці могли побачити, як Місяць затулив п’ять-сім відсотків сонячного диска. Щоб стати свідками цієї події, хмельничани зібралися на місцевому майдані Незалежності. Туди любителі астрономії принесли спеціальні сонячні телескопи, щоб усі охочі могли побачити затемнення. Крім того, цим просвітницьким заходом хмельничани вирішили привернути увагу місцевої влади до потреби створити для учнів гурток з астрономії та закупити для нього необхідне обладнання.

Хмельничани у телескоп змогли побачити, як Місяць закрив собою частину сонячного диска. Фото: з архіву редакції

Хмельничани змогли побачити, як Місяць закрив собою частину сонячного диска. Фото: з архіву редакції

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую