emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
12 Квітня 2021 Бабюк Деніела– студентка 6 курсу, Бакун О.В – доцент кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет”. 1672

Сучасні методи контрацепції підлітків

У наші дні в суспільстві все більш явно видно соціальний інтерес на
правильну сексуальну освіту підлітків. І це об'єктивний факт, обумовлений
особливостями сексуальної поведінки сучасних підлітків. Вік вступу в перший
статевий акт неухильно знижується, що і впливає на необхідність розгляду питань
контрацепції, захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, та інших
проблем, пов'язаних з активним статевим життям.
В якості основного завдання підліткової контрацепції виділяють профілактику
незапланованих перших пологів, першого аборту, ІПСШ. У зв'язку з цим, були
визначені і вимоги до підліткової контрацепції. Вона повинна мати високу
ефективність, бути безпечною для здоров'я і бути зручною в застосуванні, а також
доступною для придбання.
МЕТОДИ контрацепції
Існує ... читати далі »

12 Квітня 2021 Кірницька Марія та Бакун Оксана Валеріанівна 819

Позаматкова вагітність
Позаматкова вагітність може виникнути у будь-якої жінки. Найчастіше до неї схильні жінки у віці від 30 до 40 років. Позаматкова вагітність наступає тоді, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється не всередині матки, а ззовні. Яйцеклітина може прикріпитися в будь-якому місці - в матковій трубі, черевній порожнині, яєчнику, шийці матки. Причиною позаматкової вагітності може бути перенесена травма, запальний процес, внаслідок яких виникає непрохідність маткових труб, перенесені аборти, спадковість і багато іншого. Якщо внутрішній шар або цілісність маткових труб під час руху по них заплідненої яйцеклітини порушені, то вона може закріпитися в будь-якому місці. У більшості випадків позаматкова вагітність протікає без симптомів. Якщо ж спостерігаються пошкодження цілісності маткової труби... читати далі »

12 Квітня 2021 Михайлюк І. М.-студентка, Бакун О. В. - доцент кафедри акушерства та гінекології ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет" 1368

Які причини жіночого безпліддя?
Безпліддям вважається нездатність сексуально активної жінки, яка не використовує контрацепції, завагітніти протягом одного року.
Це дуже непроста і болюча тема, адже майже кожна жінка в майбутньому бажає стати матусею, і коли вона чує слово "безпліддя" - це змушує багатьох жінок опустити руки.
Тому дуже важливо визначитись саме з причиною даного діагнозу.
Гормонально обумовлене безпліддя.
Менструальний цикл - це дуже складна структура, яка знаходиться під впливом гормонів. Гормональний дисбаланс може призвести до порушення дозрівання яйцеклітини, що веде до недостатньої овуляції і недостатнього утворення жовтого тіла, і початком цього можуть бути :
підвищений вміст чоловічих гормонів,
надзвичайна стресова ситуація,
екстремальна фізичне навантаження (наприклад... читати далі »

12 Квітня 2021 Викладач:Цисар Юлія Василівна Студент:Крученко Антон Володимирович 1325

Пісялпологовий мастит
Післяпологовий мастит запальне захворювання грудної (молочної) залози бактеріального генезу, що розвивається після пологів і пов'язане з процесом лактації.
Частота післяпологових маститів становить 4-10% від усіх інфекційно-токсичних захворювань. В етіології маститу провідне місце посідає патогенний стафілокок Staphylococus aureus. Прямим джерелом стафілококу звичайно є ніс і ротоглотка новонародженого. Головні шляхи проникнення інфекцій в молочну залозу ліморогенний, галактогенний, гематогенний. От, наприклад, під час годування груддю мікроорганізми проникають через сосок, в місцях його тріщин і пошкоджень. Виникає в перші дні і місяці (до 4 місяців) лактаційного періоду, в основному на 7-20-й день після пологів.
Мастит переважно виникає у першородячих старше 30 років.
У більшості (90%) випадків ... читати далі »

11 Квітня 2021 Викладач БДМУ:Цисар Юлія Василівна Студент:Понеполяк Діана Дмитрівна 1387

Домашні пологи- російська рулетка!
Все частіше лідери громадської думки, блогери та інфлуенсери пропагандують пологи за межами медичних установ, підкріплюючи це власним прикладом, але потрібно розуміти, що це абсолютно не обєктивно, оскільки люди, яким пощастило народити без шкоди для свого здоровя та здоровя малюка, розповідають про свій вдалий досвід, а ті, кому пощастило значно менше, переживають свою трагедію самотужки, не виносячи це на громадський огляд(і це ще в кращому випадку).
У США та країнах Європи практика домашніх пологів є доволі розповсюдженою. А в період пандемії COVID-19 кількість таких пологів зросла. За даними The New York Times, у 2019-му у США почався сплеск пологів удома і лікарі наголошують на чіткому дотриманні правил.

Насамперед лікарі аналізують стан вагітної: чи зможе вона народжувати в домашніх ... читати далі »

11 Квітня 2021 Ткаченко Ганна 2013

Ранні гестози вагітних

Захворювання, які виникають лише під час вагітності та повязані з порушенням адаптації організму жінки до неї, називаються гестозами (токсикозами). Їх причиною є розвиток плідного яйця, тому вони зникають після його видалення. Найчастішими й найбільш вираженими проявами гестозів є порушення функції центральної нервової системи, порушення метаболізму та судинні розлади.
За термінами виникнення гестози поділяються на ранні, які проявляються частіше до 12 тижнів вагітності, та пізні, симптоми яких більш виражені після 20 тижнів вагітності. Серед ранніх гестозів найчастіше зустрічаються блювання вагітних і птіалізм (слинотеча).
Факторами ризику ранніх гестозів є вроджена або набута недостатність нейроендокринної регуляції та адаптації (внаслідок гіпоксії, інфекцій, стресу, інтоксикацій)... читати далі »

11 Квітня 2021 Ринжук Вікторія– студентка 6 курсу, Бакун О.В – доцент кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет” 1103

Коронавірус і вагітність: які ризики для майбутніх мам?
Понад рік світ живе з COVID-19. За цей період накопичилося достатньо даних про особливості перебігу нової коронавірусної інфекції у вагітних жінок, ризики та вплив на майбутню дитину.
На ранніх термінах вагітності можливі трохи підвищена температура, утруднене дихання, легкий нежить. Самопочуття жінки може бути аналогічним тому, як при легкій застуді, що не повинно викликати занепокоєння. В яких випадках з урахуванням епідемічної обстановки варто звернутися до лікаря? Які симптоми повинні насторожити?
Основні симптоми при легкому перебігу COVID-19 неспецифічні, за винятком аносмії (порушення нюху) і зміни смакових відчуттів, але ці симптоми спостерігаються в середньому всього у 21% вагітних з COVID-19.
В цілому COVID-19 не має "фірмових" симптомів, тому не слід ... читати далі »

11 Квітня 2021 Марина 1205

Що таке ранні гестози?
Для гестозів ранніх термінів характерними є диспептичні розлади і порушення всіх видів обміну, які виникають зазвичай у першому триместрі вагітності. Найбільш частими проявами ранніх гестозів є нудота,блювота і гіперсалівація.
Фактори ризику виникнення ранніх гестозів :
вроджена або набута недостатність системи нейроендокринної регуляції адаптаційних реакцій
екстрагенітальні захворювання
порушення функції нервової системи, стресові ситуації
перенесені захворювання органів статевої системи, які можуть бути причиною змін в рецепторному апараті матки і виникнення патологічної імпульсації до центральної нервової системи
Блювота вагітних - це складний клінічний синдром. За ступенем тяжкості розрізняють блювання вагітних легке (до 5 разів на добу), помірне (від 5 до 10 разів) і тяжке ... читати далі »

11 Квітня 2021 Викладач БДМУ:Цисар Юлія Василівна Студент: Возняк Олександр Петрович 3745

Пологовий травматизм та його профілактика
Пологова травма це порушення цілісності тканин родового каналу, тканин та органів матері внаслідок механічної дії у процесі пологів.
Значна кількість пологів ускладняються травмами мяких тканин родового каналу (вульви, піхви), пошкодженнями шийки матки, травмами тазових органів (сечового міхура, прямої кишки). Значно рідше зустрічаються травми кісток та зчленувань таза, розриви матки, післяпологовий виворіт матки та післяпологові нориці (сечостатеві, кишково-піхвові).
Несвоєчасна діагностика та неадекватне лікування запальних захворювань нижнього відділу статевого тракту, що повязані з урогенітальними інфекціями та вірусними ураженнями, призводять до хронізації процесу та стають однією з передумов трансформації фонових процесів шийки матки, післяпологових ... читати далі »

11 Квітня 2021 Петрюк Емілія- студентка 6 курсу, Бакун Оксана Валеріанівна-доцент кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет». 2388

Передвісники пологів
Кожна вагітна з нетерпінням чекає дня пологів. І коли цей день вже близько, жінка очікує появи передвісників пологів. Часто жінки плутають передвісники пологів з власне початком пологової діяльності.
Тож які ознаки можуть слугувати передвісниками пологів?
1. Відходження слизової пробки. За день чи два, чи за тиждень до початку пологів. Вихід пробки відбувається безболісно у вигляді кровянистих виділень.
2. Опускається живіт.
У першонароджуючих це явище спостерігається за 3-4 тижні до пологів, у повторнонароджуючих- 2-3 дні. Як правило, після опущення живота жінки відмічають, що їм стало легше дихати, а внизу живота, навпаки, може виникати незначний дискомфорт.
3. Нерегулярні скорочення матки(тренувальні перейми)-
вони менш болючі ніж при пологах , слабкі , нерегулярні. Вони не приводять до розкриття ... читати далі »

11 Квітня 2021 Бабюк Денела-студентка 6 курсу, Бакун О.В – доцент кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет”. 880

Сучасні методи контрацепції підлітків

У наші дні в суспільстві все більш явно видно соціальний інтерес на
правильну сексуальну освіту підлітків. І це об'єктивний факт, обумовлений
особливостями сексуальної поведінки сучасних підлітків. Вік вступу в перший
статевий акт неухильно знижується, що і впливає на необхідність розгляду питань
контрацепції, захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, та інших
проблем, пов'язаних з активним статевим життям.
В якості основного завдання підліткової контрацепції виділяють профілактику
незапланованих перших пологів, першого аборту, ІПСШ. У зв'язку з цим, були
визначені і вимоги до підліткової контрацепції. Вона повинна мати високу
ефективність, бути безпечною для здоров'я і бути зручною в застосуванні, а також
доступною для придбання.
Методи контрацепції
Існує ... читати далі »

11 Квітня 2021 Викладач БДМУ:Цисар Юлія Василівна Студент: Гаіна Чіпріан Гергійович 209

Гіпертонічні розлади при вагітності

Артеріальна гіпертензія (АГ) у вагітних лишається однією з основних причин материнської і дитячої перинатальної захворюваності й смертності як у високорозвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються.
Одним із станів, що супроводжуються АГ під час вагітності, є гіпертонічна хвороба (ГХ), або первинна АГ. Це захворювання досить поширене серед жінок дітородного віку [10]. При виношуванні вагітності на фоні ГХ часто виникають такі ускладнення, як поєднана прееклампсія (ПЕ), невиношування вагітності, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, дистрес, затримка розвитку плода та його загибель.
Метою роботи було удосконалити систему організаційних і лікувально-профілактичних заходів у жінок з гіпертонічною хворобою для покращення закінчення вагітності для ... читати далі »

10 Квітня 2021 Студентка 5 курсу Горянська Ксенія та Асистент кафедри Цисар Юлія Василівна ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Кафедра акушерства та гінекології 1205

Кесарів розтин - за і проти

В наш час досить актуальною є проблема щодо вибору способу народження, дехто прихильник природного шляху, дехто надає перевагу шляху кесарева розтину. Необхідно розуміти, що нижче наведене, це є операція, яка має як свої переваги і недоліки, проте, вона робиться суворо по показах.
Про особливості даного оперативного втручання розглянемо нижче.
Власне, згідно з визначенням Міністерства охорони здоров'я України, кесарів розтин метод оперативного розродження, при якому народження дитини відбувається через розріз передньої черевної стінки та матки, тобто це хірургічна операція, під час якої лікар акушер-гінеколог вилучає дитину через розріз черевної стінки та матки.
Показами, до данного виду оперативного втручання є:
1.Передлежання плаценти, підтверджене при УЗД після 36 тиж.
... читати далі »

9 Квітня 2021 Пресофіцер 19 ракетної бригади "Свята Варвара" Олексій Наконечний 1158

Вшанували память вязнів нацистського концтабору Шталаг-355.
Сьогодні, 9 квітня 2021 року, за два дні до річниці звільнення Бухенвальда (11 квітня 1945 року), коли відзначають Міжнародний день визволення вязнів нацистських концтаборів. З метою вшанування жертв фашистських концтаборів та збереження памяті про подій минулого саме цього дня було проведено покладання квітів до меморіального комплексу загиблим вязням нацистських концтаборів, що на території нашої військової частини.
В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий табірний шлях та віддає данину скорботної памяті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.
На теренах Хмельницької області, серед усієї групи памяток періоду Другої світової війни, лише на території 19 ракетної бригади Свята Варвара збережено унікальний меморіальний ... читати далі »

9 Квітня 2021 Студентка 6 курсу Майданюк Іванна Доц. кафедри Приймак Світлана Григорівна ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Кафедра акушерства та гінекології 1101

Багатопліддя у ХХІ столітті.
Згідно з формулою Гєлліна, пологи двійнею трапляються 1 раз на 80 пологів, трійнею 1 раз на 6400, четвертнею 1 раз на 51200 пологів. Існує також спадковий чинник у тому що жінка при першій вагітності має двійню, проте причини багатопліддя ще не вивчені досконало.
Розрізняють двійні двояйцеві, які утворюються від запліднення двох яйцеклітин, та однояйцеві з однієї яйцеклітини в результаті атипового дрібнення яйця. Співвідношення двояйцевих до однояйцевих двоєн 1:1.
При однояйцевій двійні плоди завжди однієї статі, при двояйцевій плоди можуть бути різностатеві.
Діагностика
І триместр вагітності УЗД
ІІ триместр вагітності - розміри матки перевищують розміри, характерні для очікуваного терміну.
Визначається велика окружність живота (перевищує 100 см при доношеній вагітності).
Висота стояння ... читати далі »

8 Квітня 2021 Микитчук Світлана Петрівна і Бакун Оксана Валеріанівна 1884

Ранні ознаки вагітності
Вагітна чи ні?
Якщо запитати середньостатистичну жінку, чи знає вона основні ознаки вагітності, скоріш за все, вона впевнено скаже: "Так".
Втім, є декілька ранніх симптомів вагітності, про які не всі знають.
До того ж, тести на вагітність не завжди показують одразу правильний результат.
Тому важливо звертати увагу на інші ознаки під час першого триместру.
1. Немає "місячних"
Про це знають, напевно, усі.
Якщо у вас активне статеве життя, і є затримка, а вагомих причин для цього через хворобу немає, можете сміливо іти за тестом на вагітність.
2. Судоми
Впродовж першого триместру вагітності жінка може відчувати судоми у ногах та стопах.
3. Біль у грудях
Інший спільний симптом, який помічають жінки на початку вагітності підвищена чутливість грудей. У деяких жінок будь-який дотик викликає ... читати далі »

8 Квітня 2021 Кцоєва А.Є, Цисар Ю.В; Буковинський державний медичний університет 597

Рекомендації по харчуванню для вагітних

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються серйозні зміни: починаючи з зовнішніх проявів і закінчуючи внутрішніми процесами. До них відносяться не тільки зміни гормонального фону, але і збільшення витрати енергії. Саме тому варто приділити особливу увагу харчуванню.
Говорячи про поживні речовини, найкраща їжа для харчування під час вагітності багата вітамінами та мінералами, що відіграють ключову роль у підтримці росту та розвитку дитини, зокрема:
Фолієва кислота. Щонайменше 600 мікрограмів на день під час вагітності зменшує ризик дефектів нервової системи;
Залізо. Під час вагітності потрібно майже вдвічі більше заліза, або 27 міліграмів на день. Залізо відіграє важливу роль в кровотворенні;
Кальцій. 1000 міліграмів щодня допомагає в формуванні міцних кісток... читати далі »

8 Квітня 2021 Yuriy Karvatskyy 2294

У Сибір навічно за читання Святого Письма.
70-ті роковини репресивної операції Північ

Вночі, 8 квітня 1951 року, тисячі мирних мешканців Західної України розбудив раптовий прихід до їхніх домів солдатів з рішенням радянської влади про негайне виселення навічно членів організації Свідків Єгови. У сотні товарних потягів повантажили та відправили в сибірському напрямку 6140 чоловіків, жінок та дітей, які не вчинили жодного злочину, а постраждали лише за свою віру.
Сучасним громадянам України, які користуються свободою віросповідання і можуть вільно висловлювати свої переконання, важко навіть уявити, що релігійна приналежність могла стати причиною такого жорстокого ставлення. Що ж спонукало радянську владу прийняти рішення про репресії? Свідки Єгови не отримали визнання від радянської влади і від 1939 року проводили ... читати далі »

8 Квітня 2021 Бакун Оксана Валеріанівна Лукиянова Діана Миколаївна 1688

Менопауза у жінок або що таке клімакс?
Менопа́уза, також відома як клі́макс, клімактерій нормальний період жіночого життя, коли яєчники перестають продукувати естрогени і згасає репродуктивна функція: менструації припиняються і втрачається фертильність.
Середній вік в якому наступає клімакс 51 рік (в межах 45-55 років). Але бувають випадки, коли клімакс наступає раніше 40-45 років. Є жінки, які знайомляться з першими признаками клімаксу уже у 36 років. Причиною цього є: зловживання алкоголем, наркотиками, хронічний стрес, спадковість , погана екологія, проблеми зі щитовидною залозою. Паління сприяє початку менопаузи на 1-2 роки раніше.
Приблизно у 75% жінок в період менопаузи спостерігаються менопаузальні симптоми зі сторони вегетативної нервової системи, такі як припливи жару та нічна пітливість. Приблизно ... читати далі »

8 Квітня 2021 Марія Кірницька та Бакун Оксана Валеріанівна 1352

Позаматкова вагітність
Позаматкова вагітність може виникнути у будь-якої жінки. Найчастіше до неї схильні жінки у віці від 30 до 40 років. Позаматкова вагітність наступає тоді, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється не всередині матки, а ззовні. Яйцеклітина може прикріпитися в будь-якому місці - в матковій трубі, черевній порожнині, яєчнику, шийці матки. Причиною позаматкової вагітності може бути перенесена травма, запальний процес, внаслідок яких виникає непрохідність маткових труб, перенесені аборти, спадковість і багато іншого. Якщо внутрішній шар або цілісність маткових труб під час руху по них заплідненої яйцеклітини порушені, то вона може закріпитися в будь-якому місці. У більшості випадків позаматкова вагітність протікає без симптомів. Якщо ж спостерігаються пошкодження цілісності маткової труби... читати далі »

1 « 28 29

30

31 32 » 299

Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо