ye-logo.v1.2

Життя під час карантину, відкриття продуктових ринків і створення територіальних громад — підсумки місяця

Суспільство 3891
Квітень у подіях та фактах
Квітень у подіях та фактах. Фото: з архіву редакції

Новини, якими запам’ятався квітень.

Впродовж квітня переважна більшість новин Хмельниччини стосувалася коронавірусу. Кореспонденти сайту «Є» щодня слідкували за повідомленнями про нові випадки COVID-19, за методами боротьби з цією хворобою на теренах області та збирали поради як безпечно та цікаво провести карантин. Втім, крізь завісу інформації про коронавірус проривалися й інші новини. Наприклад, в Меджибожі триває відновлення фортеці, а Кабмін вирішив як може виглядати новий адміністративно-територіальний устрій краю. Детальніше якими ж подіями запам’ятався вже минулий місяць, читайте у матеріалі.

Власне з 6 квітня українці, як і жителі Хмельницької області, почали жити по-новому — в умовах посиленого карантину. Хоча урядовці приймали окремі заходи ще раніше, проте саме з 6 квітня запрацювали правила, які не в усіх людей викликали розуміння. Зокрема, до цього часу в Україні триває заборона відвідувати парки, сквери, спортивні та дитячі майданчики, а також — вимога перебувати у громадських місцях з вдягненою захисною маскою чи респіраторам.

Окремо у Хмельницькому з 6 квітня міська влада заборонила на час карантину працювати кіоскам з продажу кави. Їх роботу дозволили відновити з 1 травня. Цього ж дня змогли відкритися й кіоски з продажу преси.

Спершу карантин мав тривати до 24 квітня. Проте Кабмін постановив продовжити його до 11 травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль аргументував це рішення тим, що попередньо пік захворюваності на COVID-19 має припасти на період між 3 та 8 травням.

Кореспонденти сайту «Є» провели відеоопитування серед хмельничан, щоб дізнатися як вони поставилися до такого рішення урядовців. 

Втім, наприкінці місця Кабмін вирішив запровадити деякі послаблення. А саме — дозволити роботу продуктових ринків за умови дотримання ними карантинних заходів, які розробив головний санітарний лікар України.

На території Хмельниччини агропродовольчим ринкам дозволили працювати з 1 травня. Проте перед цим вони мають пройти перевірку Держпродспоживслужби. Голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет напередодні заявив, що 1 травня готові працювати лише чотири продуктові ринки: два у Хмельницькому й по одному в Деражні та Кам’янці-Подільському. Решта — відкриється пізніше

Карантин також вплинув на релігійне життя жителів області, зокрема, на святкування Великодня християнами різних конфесій. Представники місцевого духовенства вперше закликали вірян не йти у храми, а залишатися вдома й дивитися онлайн-трансляції пасхальних богослужінь. Крім того, була обмежена робота кладовищ, а поминальні дні рекомендували перенести на 6 червня.

На жаль, коронавірус не єдиною важкою темою цього місяця. 4 квітня у Чорнобильській зоні почалися лісові пожежі, з які вогнеборці гасили майже увесь місць. За попередніми оцінками Державного агентства з управління зоною відчуження, від полум’я постраждало орієнтовно п’ять відсотків Чорнобильського заповідника. А це — 11,5 тисяч гектарів. З них 25 відсотків площі займають ліси.

До гасіння пожеж у зоні відчуження долучилися й вогнеборці з Хмельниччини. Так, 19 квітня туди на боротьбу вогнем відправився зведений загін Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Пізніше, 26 квітня, президент України нагородив присвоїв державні нагороди 22 рятувальникам за ліквідацію пожеж у зоні відчуження. Серед них й двоє вогнеборців з Хмельниччини — старший прапорщик служби цивільного захисту Віталій Августінов та капітан служби цивільного захисту Олексій Стрихар. 

Також цього місяця Володимир Зеленський призначив персональні стипендії п’ятьом спортсменам з Хмельниччини та їх тренерам. Зокрема, таку стипендію отримала срібна призерка чемпіонату світу 2019 року з легкої атлетики Марина Бех-Романчук.

А 3 квітня Шепетівська районна державна адміністрація отримала нового очільника. Ним став Юрій Басюк, який раніше працював директором ТОВ «Дельта Інжиніринг». Таким чином президент цього місяця президент завершив призначення голів райдержадміністрацій Хмельницької області.

29 квітня уряд затвердив перспективний план формування об’єднаних територіальних громад Хмельницької області. Остаточний документ, прийнятий Кабміном, дещо відрізняється від проєкту поданого Хмельницькою облдержадміністрацією. Зокрема, на території краю передбачено не 59, а 60 громад. Також залишилися марними намагання обласного центру «позбутися» у перспективному плані дальніх сіл. У документі вказано, що у Хмельницьку ОТГ має увійти 13 рад різного рівня. Серед них навіть є Богданівецька сільська рада Деражнянського району.

Заступниця начальника управління регіонального розвитку та будівництва Світлана Пасічник, пояснила кореспондентам сайту «Є», що це остаточний варіант, на основі якого відбудуться місцеві вибори. Теоретично зміни у нього можуть бути внесені, але це складна процедура. 

Попри карантин у Меджибізькій фортеці триває реставрація. Наприклад, у квітні завершили відновлення замкового мосту та даху Круглої вежі. Крім того, з 15-метрової глибини підняли кам’яні оздоби палацу Сенявських XVI століття.

А у Хмельницькому триває облаштування нового парку, який займає два гектари землі між колишнім цегельним заводом та старим аеропортом у мікрорайоні Дубове. Довгий час ця ділянка була звалена сміттям, землею та будматеріалами.

А ось найактуальнішу інформацію про життя міста та області ви можете дізнатися у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую