ye-logo.v1.2

Протест перевізників, послаблення карантину та унікальні артефакти – підсумки тижня

Суспільство 3723

Якими були новини тижня, що минає.

Інформаційний простір Хмельниччині був насиченим на новини з різних сфер життя. Безумовно, левова частка яких так чи інакше стосувалася карантинних заходів (або наслідків), пов’язаних із поширенням коронавірусної інфекції. Отож, чим жив інфопростір області останні сім днів, у традиційних підсумках тижня, що минає, від сайту «Є».

Із 11 травня в Україні пом’якшали карантин. Дозволили гуляти парками, відвідувати дитячі і спортивні майданчики. Запрацювали перукарні, літні майданчики ресторанів і кафе, відновили роботу стоматологи, нотаріуси та інші. До прикладу, кафе та ресторанам дали «добро» працювати на відкритих майданчиках. А за одним столом можуть сидіти не більше вдвох (без урахування дітей до 14 років). Щоправда, вже 13 травня Кабмін вніс зміни до своєї постанови – за столиком дозволили сидіти чотирьом відвідувачам на відстані півтора метри між місцями для сидіння. Також додали ще один момент щодо кількості осіб, які можуть пересуватися вулицями: було не більше двох осіб, стало до 8 людей.

У Хмельницькому ж з 12 травня підприємцям дозволили відкрити кіоски та реалізовувати товар на речовому ринку. Але за умови дотриманням усіх санітарних норм. Журналісти сайту «Є» завітали в перший день на ринок і… людей було небагато. Детальніше читайте в матеріалі «Карантин послабили: як минув перший день роботи речового ринку».

Також від 12 травня в обласному центрі побільшало громадського транспорту. До тролейбусів доєдналися автобуси. Щоправда, вони мають право перевозити людей, які мають спецпропуски. Утім, у перший день роботи журналісти сайту «Є» помітили, що водії маршруток не вимагали і не перевіряли при вході у транспорт наявність спецквитків. А вже у третій день роботи автобусних маршрутів, один із перевізників – Олександр Мішин, заявив: «Третій день працюю у великий «мінус». Працівники автобусів налаштовані зупинятись і їхати в гараж! Або видайте людям спецквитки або скасуйте їх».

Перевізники, які до карантину займалися міжміськими чи міжобласними перевезеннями, вийшли на майдан Незалежності в Хмельницькому. Вимагали дозволити їм працювати. Бо поки вони виконують заборону, нелегальні перевізники заробляють гроші. Зустрілися й з обласною владою, представники якої пообіцяли передати вимоги Кабміну. Ну, і вже з 22 травня, ймовірно, уряд дозволить деякі перевезення. Але які саме відомо стане наступного тижня, коли Кабінет Міністрів проведе своє чергове засідання та прийме чергову постанову.

Після спекотних вихідних, Хмельниччиною пронісся сильний вітер. Зокрема, 12 травня, пориви вітру подекуди сягали 30 метрів за секунду. А Кам’янець-Подільський «накрила» пилова буря.

А тим часом хмельницькі науковці продовжують розкривати таємниці з давнього минулого нашого міста. І в процесі роботи вони натрапили на чимало оригінальних знахідок, за якими можна зробити припущення, що раніше могло бути в центрі Хмельницького. Одна із них – доволі несподівана і унікальна, як для нашого міста, адже належить до VI-VIII століття. Детальніше читайте в матеріалі: «Під час археологічного нагляду знайдені унікальні для Хмельницького артефакти».

Ну, а більше новин читайте на сайті «Є» в розділі «Всі новини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую