ye-logo.v1.2

Вихід з «червоної» зони карантину та поводження зі сміттям — підсумки тижня

Суспільство 2174
Інформаційний тиждень у подіях та фактах
Інформаційний тиждень у подіях та фактах. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події з життя Хмельниччини, які трапилися цього інформаційного тижня.

Цей інформаційний тиждень приніс приємну звістку для жителів Славути та Волочиського району. Державна комісія вирішила припинити дію у них «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. Крім того, карантинні заходи переглянули й для решти територій краю. Депутати Хмельницької облради зібралися можливо на останню перед місцевими виборами сесію. Вони голосували за зміну режиму роботи дитячих санаторіїв, призначення директорів комунальних підприємств і звернення до центральної влади. А в обласному центрі цього тижня відкрили інклюзивний дитячий майданчик і Центр управління відходами. Детальніше про ці та інші події з життя Хмельниччини, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Оновлення «кольорових» зон епідеміологічної небезпеки

Вже другий тиждень поспіль у Славуті та Волочиському районі зберігався «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Після прийняття Кабміном змін до постанови щодо протидії COVID-19 представники державної та регіональної комісій з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 вересня переглянули карантинні обмеження для цих територій. Зокрема, вони дозволили роботу дитсадків і пасажирських перевезень в межах міст Волочиськ і Славута. Решта заборон офіційно залишилася в силі.

А 24 вересня державна комісія вирішила з наступного понеділка, 28 вересня, вивести Славуту й Волочиський район з «червоної» зони. Якщо Славута переведена у «жовту» зону, а то Волочищина — у «помаранчеву».

Остання також діятиме у Хмельницькому й Кам’янець-Подільському, а також у Деражнянському, Дунаєвецькому, Красилівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах. «Жовтий» рівень запроваджено у Нетішині, Славуті, Шепетівці, а також у Білогірському, Віньковецькому, Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Летичівському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Старосинявському, Хмельницькому й Чемеровецькому районах.

Найм’якіша «зелена» зона епідеміологічної небезпеки з понеділка діятиме лише у трьох районах — Старокостянтинівському, Шепетівському та Ізяславському.

Нові правила виходу зі самоізоляції, вибори під час карантину та поховання померлих

Цього тижня на сайті Кабміну опублікували текст урядової постанови щодо проведення місцевих виборів 25 жовтня в умовах карантину. За її текстом, на території виборчих дільниць люди повинні перебувати у захисних масках або респіраторах. Перед входом всередину вони мають обробити руки антисептики. Крім того, виборцям рекомендують не брати зі собою дітей та користуватися власною ручкою.

Також на вході у них вимірюватимуть температуру тіла та опитуватимуть на наявність симптомів респіраторного захворювання. Якщо ж у них виявлять ознаки хвороби, то це не має завадити їм проголосувати на виборах. У таких випадках для них має бути обладнана окрема кабінка для голосування та скринька для бюлетенів.

«Якщо людина впродовж 14 днів не мала ніяких проявів хвороби, то вона без лабораторного обстеження може приступати до роботи або навчання», — Роман Примуш. Фото: facebook.com/admkm.gov.ua

«Якщо людина впродовж 14 днів не мала ніяких проявів хвороби, то вона без лабораторного обстеження може приступати до роботи або навчання», — Роман Примуш. Фото: facebook.com/admkm.gov.ua

Кореспонденти сайту «Є» впродовж тижня писали й про інші нюанси дії карантину та перебігу захворюваності на коронавірус на території караю. Наприклад, про зміни у проведені ПЛР-тестувань. Тепер їх проводять лише у випадку наявності ознак захворювання. Міністерство охорони здоров’я запровадило зміни й у алгоритм виходу зі самоізоляції. Раніше контактні особи поміщалися на 14-денну ізоляцію, а після цього періоду вони могли приступити до роботи лише після негативного ПЛР-тесту. Наразі остання вимога стала не актуальною. Тобто, якщо людини впродовж двох тижнів не мала ніяких проявів хвороби, то вона може повернутися до роботи без лабораторного обстеження.

Міністерство охорони здоров’я України також запровадило зміни до правил проведення поховань померли з підозрою чи підтвердженим COVID-19. Тепер використання герметичного мішка стало не обов’язковим. Проте під час прощання та поховання забороняється торкатися відкритих ділянок тіла небіжчика. Також обов’язковим є дотримання маскового режиму та соціальної дистанції під час проведення ритуалу поховання.

Робота дитячих санаторіїв, спротив закриттю локомотивного депо та призначення директорів

В четвер, 24 вересня, пройшла чергова сесія Хмельницької обласної ради. Під час неї депутати краю розглянули понад три десятки питань порядку денного. Левову частку зайняли проєкти рішень, пов’язані з кадровою політикою. Спершу обранці затвердили накази голови облради щодо звільнення восьми директорів комунальних підприємств обласного підпорядкування через завершення терміну дії їх контрактів. Далі депутати погодили призначення десяти директорів, раніше обраних конкурсними комісіями.

Депутати Хмельницької облради проголосували й за переведення чотирьох дитячих санаторіїв караю з цілорічного у сезонний режим роботи. Такі зміни торкнулися Староушицького обласного дитячого санаторію «Дністер», Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію, Кам’янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію та Обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок» (село Маліївці Дунаєвецького району).

На сесії Хмельницької обласної ради депутати розглянули понад 30 питань порядку денного. Фото: з архіву редакції

На сесії Хмельницької обласної ради депутати розглянули понад 30 питань порядку денного. Фото: з архіву редакції

Не обійшлося без прийняття звернень облради до органів центральної ради. Цього разу депутати голосували з чотири звернення, які стосуються питань спрощеної форми оподаткування для фізичних осіб-підприємців, національної безпеки, роботи громадського транспорту та ліквідації локомотивного депо Гречани. Щодо останнього, то за аналогічне звернення до парламенту та уряду також проголосували депутати Хмельницької міської ради на позачерговій сесії 25 вересня.

Інклюзивний дитячий майданчик, програма святкування Дня міста та що робити зі старими холодильниками

У Хмельницькому 19 вересня на вулиці Зарічанській, 10\3 відкрили новий інклюзивний дитячий майданчик. За словами представників благодійного фонду «Карітас» реалізація цього проєкту тривала два роки. На його будівництво було зібрано 900 тисяч гривень пожертв благодійників і 100 тисяч гранту Львівської освітньої фундації. Цей інклюзивний дитячий майданчик складається з ігрового комплексу з канатним ігровим тунелем, гойдалки «Мама і дитина», гойдалки «Гніздо», гойдалки з люлькою для дитини на візку, розвивальної конструкції…

А 22 вересня на проспект Миру, 7, що поблизу місцевого сміттєзвалища, відкрили Центр управління відходами. Туди хмельничани можуть безкоштовно привезти непотрібні меблі, побутову техніку, одяг, папір, пластик, скло... Далі їх будуть відправляти на переробку, утилізацію або повторне використання. Завдяки цьому буде зменшено навантаження на полігон матеріалами, які довго розкладаються та шкодять довкіллю. 

У ці вихідні, 26-27 вересня, Хмельницький відзначатиме День міста. Напередодні цього свята депутати міської ради посмертно призначили звання «Почесний громадянин Хмельницького» двом колишнім жителям обласного центру. Серед них — архітектор Гнат Чекірда та учасник російсько-української війни Роман Матвієць.

Також кореспонденти сайту «Є» дізналися подробиці святкової програми в умовах карантину. Через світову пандемію COVID-19 в обласному центрі цьогоріч відмовилися від проведення масштабного концерту із «зірками». Головні урочистості заплановано провести у суботу на стадіоні «Поділля», де можна забезпечити необхідну соціальну дистанцію між людьми. Першого дня святкування також запланована презентація іміджевого відео про місто, книги про почесних громадян Хмельницького та проєкту «Машина часу», а також — відкриття нової фотозони й святкова молодіжна програма у парку імені Івана Франка. У неділю варто очікувати на чемпіонати міста з веслування на байдарках і каное та велоспорту на шосе, мистецька виставка «Будівлі мого міста» та театралізовані виступи.

Більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую