ye-logo.v1.2

Нові правила карантину, штрафи та місцева політична криза — підсумки тижня

Суспільство 1921
Цього інформаційного тижня на Хмельниччині тривали снігопади, через що автомобілі іноді потрапляли у снігові замети
Цього інформаційного тижня на Хмельниччині тривали снігопади, через що автомобілі іноді потрапляли у снігові замети. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього інформаційного тижня на Хмельниччині надалі зберігалася дійсно зимова погода. Відтак рятувальникам кожного дня доводилося витягати зі снігових заметів не лише приватний автотранспорт, а й автобуси та карети швидкої допомоги. Зокрема, посеред ночі 13 лютого на Старокостянтинівщині вони допомагали 19-річній вагітній жінці дістатися до лікарні, у якій вона того ж дня народила дівчинку.

Після довгого «затишшя» уряд все ж продовжив дію карантину та змінив його правила. Також сталися законодавчі зміни — Верховна Рада посилила покарання для водіїв за порушення правил дорожнього руху. У Хмельницькому призначали нових посадовців, а у Кам’янці-Подільському триває політична криза…

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Карантинні новації та «провальна» сесія облради щодо вакцинації

Розпочнемо з карантину. Його дію цього тижня члени Кабміну продовжили до 30 квітня. Також урядовці вирішили повернутися до моделі адаптивного карантину. Це означає, що для кожної області відповідно до ситуації з COVID-19 запроваджуватимуть «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки: «жовту», «помаранчеву» й «червону». Натомість «зелений» рівень прийматимуть загалом для всієї України.

Як пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, запровадження «зеленого» рівня буде можливе за умови покращення ситуації зі захворюваністю на коронавірус, грип і ГРВІ. Тоді ж можна буде говорити про послаблення або взагалі скасування карантину.

Цього тижня урядовці проголосували за продовження дії карантину до кінця квітня. Фото: пресслужби Кабміну

Цього тижня урядовці проголосували за продовження дії карантину до кінця квітня. Фото: пресслужби Кабміну

Заплановано, що «жовтий» рівень буде базовим. Передбачені для нього карантинні обмеження схожі на ті, які діють нині, але з певними послабленнями. «Помаранчевий» — не має додаткових заборон, а лише сигналізуватиме про погіршення епідеміологічної ситуації. А найбільш жорсткі карантинні обмеження передбачає «червоний» рівень. Вони схожі на ті, що діяли під час січневого локдауну.

Детальніше про майбутні карантинні обмеження, які набудуть чинності з 24 лютого, йдеться у матеріалі «Карантин продовжили: які заборони діятимуть».

Україна досі не отримала вакцини, необідні для початку кампанії щеплення. Однак для жителів Хмельниччини вже запрацювала «гаряча» лінія щодо вакцинації від COVID-19. Зателефонувавши на неї, людина може дізнатися найактуальнішу інформацію щодо майбутніх щеплень.

Через невизначену ситуацію з вакцинами 18 лютого була скликана позачергова сесія Хмельницької облради. На розгляд депутатів було винесено два звернення до представників центральної влади. Одним з них місцеві обранці мали закликати Володимира Зеленського взяти під особистий контроль забезпечення України вакцинами від коронавірусу. 

Однак на позачергову сесію депутати не прийшли, а голова Хмельницької облради Віолета Лабазюк підписала розпорядження про втрату чинності її розпорядження щодо скликання сесії. Заступниця керівника виконавчого апарату ради Тетяна Зеленко розповіла, що ці депутатські звернення розглядатимуть наприкінці березня на черговій сесії.

Через коронавірус не варто забувати про інші захворювання. Наприклад, про статеві. Вони становлять небезпеку не лише здоров’ю людей, а й на рівень народжуваності в країні. Про ситуацію зі захворюваннями, які передаються статевим шляхом, та їх профілактику кореспондентам сайту «Є» розповів директор Хмельницького обласного дерматовенерологічного центру Олег Каденко.

Про нові штрафи для водіїв і політичну кризу в Кам’янці-Подільському

У середу, 16 лютого, Верховна Рада прийняла законодавчі зміни, якими посилила покарання для водіїв за порушення правил дорожнього руху. Найперше вони передбачають підвищення штрафів та запровадження нових стягнень. Наприклад, адміністративний арешт за кермування на підпитку.

Також чинний Кримінальний кодекс України доповнено новою статтею — 286-1. За нею притягуватимуть до кримінальної відповідальності водіїв, які вчинятимуть аварії з потерпілими, перебуваючи у стані сп’яніння. Такі новації набудуть чинності одразу після підписання президентом відповідного Закону України та його опублікування.

Детальніше про нові розміри штрафів — у матеріалі «Підвищення штрафів для водіїв: як голосували нардепи від Хмельниччини».

На думку нардепів та правоохоронців, посилення відповідальності за п’яне кермування зменшить кількість ДТП. Фото: пресслужби Міністерства внутрішніх справ України

На думку нардепів та правоохоронців, посилення відповідальності за п’яне кермування зменшить кількість ДТП. Фото: пресслужби Міністерства внутрішніх справ України

У Кам’янці-Подільському триває політична криза. Ще минулого тижня місцеві обранці під час таємного голосування обрали нового секретаря міськради. Ним став представник партії «Слуга народу» Сергій Самсонюк. Однак міський голова Михайло Посітко поставив вето на це рішення сесії.

Він переконує, що тоді була порушена таємниця голосування: 18 депутатів у графі «ЗА» навпроти кандидатури Сергія Самсонюка поставили визначені «змовниками» порядкові номери. Для подолання вето Михайла Посітка 15 лютого місцевим обранцям не вистачило голосів. Тому міська рада й далі залишається без секретаря. А Сергій Самсонюк вирішив оскаржувати у суді дії очільника Кам’янця-Подільського.

Регіональний аналітик громадського руху ЧЕСНО Олег Черненко називає нинішню ситуацію у Кам’янці-Подільському політичною кризою.

Сергій Самсонюк, на обрання якого секретарем міськради Михайло Постко наклав вето, оскаржуватиме у суді дії очільника Кам’янця-Подільського. Фото: знімок з трансляції сесії Кам’янець-Подільської міськради

Сергій Самсонюк, на обрання якого секретарем міськради Михайло Постко наклав вето, оскаржуватиме у суді дії очільника Кам’янця-Подільського. Фото: знімок з трансляції сесії Кам’янець-Подільської міськради

«У жодної зі сторін поки немає чіткої переваги. Вони весь час міряються своїм впливом, але стоять на місці. Це погіршує ефективність роботи органу місцевого самоврядування. Для життєдіяльності Кам’янця-Подільського поки немає загроз. Однак не думаю, що у таких умовах інвестори та міжнародні організації погодяться співпрацювати з містом», — зазначив Олег Черненко.

Цього ж тижня Хмельницький міський голова Олександр Симчишин призначив двох нових посадовців. Колишній службовець облдержадміністрації Юрій Корева став начальником місцевого управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці. А відділ сприяння діяльності депутатам очолив Віктор Бабин — депутат Хмельницької облради від «Команди Симчишина» та ексначальник управління Городоцької райдержадміністрації.

Про нові парки, перейменування вулиці та смерть медиків

На жаль, це тиждень не минувся без трагічних новин. У понеділок, 15 лютого, на теренах області не стало двох медиків. Того дня пішли з життя 45-річний лікар-хірург Шепетівської центральної районної лікарні Олександр Барильотті та 55-річний хірург Хмельницькій обласній лікарні Вадим Мартинюк. Обоє хворіли на коронавірус.

У середу, 17 лютого, пройшла чергова сесія Хмельницької міської ради. Під час неї Олександр Симчишин звернувся до начальника Хмельницького районного управління поліції Василя Птащука, щоб правоохоронці активніше реагували на різні антидержавні рухи, які нині мають місце в обласному центрі.

Олександр Симчишин поскаржився правоохоронцям на антидержавницькі рухи у Хмельницькому. Фото: з архіву редакції

Олександр Симчишин поскаржився правоохоронцям на антидержавницькі рухи у Хмельницькому. Фото: з архіву редакції

А місцеві депутати під час чергової сесії розглянули понад 90 питань порядку денного. Зокрема, вони нагородили отця Івана Данкевича почесною відзнакою міськради за його активну громадську та благодійницьку діяльність. Голосували й за відведення «зелених» зон під нові парки, за перейменування вулиці Генерала Карбишева на вулицю Пилипа Орлика у мікрорайоні Книжківці та кілька звернень до центральної влади. В одному з них обранці просять уряд переглянути фінансування госпіталю ветеранів війни.

На останок про цікаві сторінки з історії Хмельницького. Кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про Острів кохання: як він виник та чому має таку назву. Зокрема, опублікували архівні фотографії, надані місцевим істориком і краєзнавцем Сергієм Єсюніним. 

Дізнатися про решту актуальних подій можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую