ye-logo.v1.2

Послаблення карантинних обмежень і перемога на спортивному чемпіонаті — підсумки тижня

Суспільство 1430
З 6 квітня Хмельниччину перемістили з «червоної» у «жовту» зону карантину
З 6 квітня Хмельниччину перемістили з «червоної» у «жовту» зону карантину. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Через тривалі вихідні цей інформаційний тиждень для Хмельниччини видався не надто багатим на події, а певно найголовнішою новиною стало послаблення карантину. На території області вже скасували «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки й запровадили «жовтий». Він передбачає м’якші обмеження.

Були й інші актуальні новини. Наприклад, компанія подружжя Герег вирішила приватизувати державний хлібокомбінат у Дунаївцях, у Хмельницькому презентували вебдодаток, завдяки якому можна побачити, як змінювалось місто упродовж 200 років, а місцеві баскетболісти виграли чемпіонат України в першій лізі…

Отож, детальніше про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Які карантинні обмеження діють на території Хмельниччини?

З 6 травня державна комісія скасувала для Хмельницької області «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки і запровадила «жовтий». Це означає, що непродовольчі ринки та магазини, заклади громадського харчування, освіти, культури, спортивні зали можуть повернутися до звичайного режиму роботи. Щоправда, деякі обмеження для них все ж залишаються в силі. Крім того, медзакладам дозволено проводити планову госпіталізацію пацієнтів, а у Хмельницькому скасовано обмеження щодо пільгового проїзду в громадському транспорті у пікові години.

Однак своєрідне непорозуміння між містом і областю сталося у сфері освіти. У Хмельницькому місцева комісія з ТЕБ і НС дозволила учням 5-11 класів повернутися за шкільні парти з 6 травня. Однак обласна комісія дозволила відновити повноцінний навчальний процес лише з 10 травня. 

Щодо закладів громадського харчування, то їм заборонено приймати відвідувачів у період з 24-ї години до 7-ї ранку. У цей час вони можуть обслуговувати клієнтів шляхом адресної доставки їжі. В інші години кількість відвідувачів за одним столиком не може перевищувати чотирьох людей, а відстань між столиками не має бути меншою, ніж чотири метри. Також для них залишається чинною заборона на проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій.

Можливі проблеми з гарячою водою, перемога баскетболістів та історія Хмельницького

З 1 травня хмельницьким теплокомуненерго і деяким ОСББ з даховими котельнями мали припинити постачання газу. Відтак частина жителів обласного центру могла залишитися без гарячої води на невизначений термін. Причиною стала урядова постанова, прийнята ще у 2018 році. Але перед травневими святами члени Кабміну вирішили дати теплопостачальникам час до 20 травня, щоб укласти нові договори на закупівлю блакитного палива.

Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок пояснив, що до 20 травня хмельничани точно отримуватимуть гарячу воду. Однак він не може спрогнозувати, що буде далі… Детальніше про причини цієї ситуації та її наслідки для людей — у матеріалі «Чи буде у хмельничан гаряча вода, а у теплокомуненерго — дешевий газ?»

Команда «Хмельницька Політехніка» стала чемпіоном України з баскетболу в першій лізі. Фото Серія Аніськова

Команда «Хмельницька Політехніка» стала чемпіоном України з баскетболу в першій лізі. Фото Серія Аніськова

Однак цей тиждень для обласного центру запам’ятався не лише карантином і проблемами. Так, 4 травня, в місті відбувся фінальний поєдинок чемпіонату України з баскетболу серед чоловіків у першій лізі. «Хмельницька політехніка» приймали чернівецький «Че-Баскет». Гра була важкою, але принесла для хмельничан історичну перемогу, адже до цього жодна з команд Хмельницького не ставала чемпіоном у першій лізі.

А 6 травня було презентовано інтерактивний вебдодаток «Візуальна історія Хмельницького». За його допомогою в режимі реального часу можна переглянути, як змінювалось місто упродовж 200 років. Його за грантові кошти розробили фахівці інтернет-видання «Texty.org.ua». До його створення також долучився місцевий історик і краєзнавець Сергій Єсюнін.

Перепоховання учасника Другої світової війни та приватизація хлібокомбінату

На жаль, цей тиждень не минувся без трагічних новин. У вівторок, 4 травня, не стало 63-річного Миколи Бенедищука — засновника та директора хмельницької школи іконопису «Нікош». Його серце зупинилося на його малій батьківщині у Житомирській області, куди він поїхав на Великдень.

У селі Гнатівці Хмельницького району 6 травня перепоховали молодшого лейтенанта Євгена Животовича, який загинув у роки Другої світової війни. На фронт він пішов у 1941 році. З того часу й донедавна він вважався зниклим безвісти. Його останки пошуковці знайшли в Росії неподалік Санкт-Петербургу й передали в Україну. Таким чином Євгена Животовича поховали у рідному селі поруч з матір’ю, яка не дочекалася сина з війни.

Поруч з останками бійця пошуковці знайшли особисті речі та смертний медальйон Євгена Животовича. Фото: зі сторінки Гнатовецької ЗОШ І-ІІ ступенів у фейсбуці

Поруч з останками бійця пошуковці знайшли особисті речі та смертний медальйон Євгена Животовича. Фото: зі сторінки Гнатовецької ЗОШ І-ІІ ступенів у фейсбуці

У п’яницю, 7 травня, пройшов онлайн аукціон з приватизації державного підприємства «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів». Його єдиним учасником стало товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К», власниками якого є нардеп Олександр Герега та його дружина. За хлібокомбінат представники ТОВ «Епіцентр К» запропонували 227 мільйонів 90 тисяч гривень, що на понад 39 мільйонів гривень вище за стартову ціну. Таким чином компанія подружжя Герег була визнана переможцем аукціону. Далі залишається підписати необхідні документи та сплатити кошти.

Передбачено, що новий власник хлібокомбінату впродовж трьох років повинен зберегти основні види діяльності підприємства. А впродовж шести місяців він не може з власної ініціативи звільняти працівників. До речі, станом на січень цього року в «Дунаєвецькому комбінаті хлібопродуктів» працювало 128 людей. Впродовж 2018-2020 років підприємство реалізувало готову продукцію на загальну суму 192 мільйонів 670 тисяч гривень.

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» став першим в Україні об’єктом, виставленим на онлайн аукціон в рамках приватизації державних хлібокомбінатів. Фото: Фонду державного майна України

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» став першим в Україні об’єктом, виставленим на онлайн аукціон в рамках приватизації державних хлібокомбінатів. Фото: Фонду державного майна України

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую