ye-logo.v1.2

Нові тарифи на електроенергію, переїзд дитячої поліклініки й кращі освітяни — підсумки тижня

Суспільство 4303
Впродовж 24-26 вересня хмельничани святкували День міста
Впродовж 24-26 вересня хмельничани святкували День міста. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

На Хмельниччині цей інформаційний тиждень не настільки був наповнений подіями, пов’язаними з посиленням карантину, як минулі. Втім, на жаль, без них не обійшлося. Переважно такі новини стосувалися запровадження дистанційного навчання. До того ж ситуація з коронавірусом в області та країні надалі погіршується. В таких умовах заряд гарного настрою хмельничанам могло подарувати нещодавнє святкування Дня міста. Цього разу відзначали 590-ту річницю першої письмової загадки про нього.

Вистало й інших різнопланових подій: відкриття у Хмельницькому унікального навчального центру, переїзд обласної дитячої поліклініки у нове приміщення, відзначення кращих освітян… Крім того, початок жовтня приніс низку змін.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Від дистанційного навчання до кращих освітян

Цього тижня майже 150 закладів освіти в різних частинах області перейшли на дистанційне навчання через недостатній рівень вакцинованих педагогів. Натомість 5-11 краси Хмельницької громади залишилися за своїми партами. Як пояснила директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст, усі 52 школи відповідають вимогам прописаним у постанові Кабміну.

Втім, все ж одна хмельницька школа досі перебуває на «дистанційці», але причина не в коронавірусі й не в карантині. Йдеться про навчально-виховне об’єднання №1, у 1-4 класах якого стався спалах захворювання, викликаного золотистим стафілококом. Тоді захворів 91 учень і матір одного з них. Усі вже одужали й планувалося, що навчальний заклад відновить свою роботу 22 вересня. Однак НВО №1 й досі не запрацювало, адже відповідного дозволу не дала Держпродспоживслужба.

Передбачалося, що НВО №1 відновить свою роботу 22 вересня, однак його учні досі навчаються дистанційно.

Передбачалося, що НВО №1 відновить свою роботу 22 вересня, однак його учні досі навчаються дистанційно. Фото: з архіву редакції

Причини такої ситуації сайту «Є» пояснив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Баланюк. За його словами, після останньої дезінфекції на обладнанні харчоблоку школи були знайдені сліди золотистого стафілокока. Тому НВО №1 поки не готове приймати дітей на навчання. Необхідно провести ще одну дезінфекцію. Після цього контрольні зливи знову проаналізують. І, якщо вони не підтвердять наявність стафілокока, Держпродспоживслужба дозволить відновити роботу цієї школи.

Звісно були цього тижня були й приємніші новини. Наприклад, 1 жовтня у Хмельницькому на вулиці Проскурівській, 61 відкрили Дошку пошани «Кращі колективи закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади». Її прикрасили фотографії кращих місцевих педагогів. Нагодою їх відзначення стало професійне свято — День працівників освіти, який цьогоріч припадає на 3 жовтня.

Кращі колективи хмельницьких навчальних закладів опинилися на Дошці пошани. Фото: зі сайту Хмельницької міської ради

Кращі колективи хмельницьких навчальних закладів опинилися на Дошці пошани. Фото: зі сайту Хмельницької міської ради

А трьох педагогів Хмельниччини за їх внесок у розвиток вищої освіти 29 вересня відзначили урядовці. Їм надали довічні стипендії, розмір яких дорівнює трьом прожитковим мінімумам для працездатних осіб, тобто наразі щомісяця їм виплачуватимуть по 7 тисяч 137 гривень. Такі стипендії Кабміну отримуватимуть професори Хмельницького національного університету Олівер Орлов і Мирослав Стечишин. А також — Валерій Степанков, професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Тарифи, оновлена поліклініка та як хмельничани святкували День міста

Настання нового місяця принесло низку змін. Передусім з 1 жовтня набули чинності нові тарифи на електроенергію. Таким чином для населення, яке споживає не більше як 250 кіловат-годин за місяць, вартість одного кіловата електроенергії становитиме 1 гривню 44 копійки. Натомість, використавши впродовж місця понад 250 кіловат-годин, доведеться платити за старою ціною, тобто 1 гривню 68 копійок за кіловат.

Крім того, з 1 жовтня в Україні більше не оформлюють «паперових» лікарняних, інсулін для хворих на цукровий діабет видають за новим механізмом, а 75-80-річні громадяни отримуватимуть 400 гривень доплат до пенсій… Власне детальніше про основні зміни, які приніс цей місяць, ви можете прочитати у матеріалі «Зміни у жовтні: тарифи на електроенергію, доплати до пенсій і електронні лікарняні».

Відтепер відвідувачі Хмельницької обласної дитячої поліклініки можуть потрапити на прийом до спеціаліста в оновленому приміщенні. Фото: з архіву редакції

Відтепер відвідувачі Хмельницької обласної дитячої поліклініки можуть потрапити на прийом до спеціаліста в оновленому приміщенні. Фото: з архіву редакції

Зміни торкнулися й Хмельницької обласної дитячої поліклініки, яка ще з 1970-х «тиснулася» у маленькому, не призначеному для неї будиночку. Але нині цьому поклали край — 1 жовтня урочисто відкрили нове приміщення поліклініки. Її розмістили на першому поверсі обласної дитячої лікарні, що на вулиці Кам’янецькій, 94.

А на вулиці Марка Кропивницького, 6А відкрили хмельницький навчальний центр поводження з побутовими відходами «Гуфі-Центр». Фактично це музей з низкою інтерактивних експонатів, завдяки чому можна не лише отримати корисні знання, а й гарно провести час. Особливо там може сподобатися дітям, адже він найперше на них розрахований. Зокрема, там можна дізнатися як сортувати сміття, рештки їжі у власній квартирі перетворити на компост для хатніх рослин, як пахне місцеве сміттєзвалище та як воно виглядатиме через кілька років…

Місія «Гуфі-Центру» — навчити хмельничан, що таке сміття та як з ним водитися. А також там можна сфотографуватися з фігурою робота, зробленого з побутових відходів. Фото: з архіву редакції

Місія «Гуфі-Центру» — навчити хмельничан, що таке сміття та як з ним поводитися. А також там можна сфотографуватися з фігурою робота, зробленого з побутових відходів. Фото: з архіву редакції

«Гуфі-Центр» працює впродовж понеділка-п’ятниці з 9-ї ранку до 18-ї години, а у суботу — з 9-ї до 17-ї. У цей час усі хмельничани та гості міста можуть завітати у нього й дізнатися цікаву та корисну інформацію. Однак повноцінну екскурсію потрібно замовляти завчасно.

На завершення кілька слів про святкування Дня міста, яке проходило 24-26 вересня. Впродовж цих трьох днів було на що подивитися: вручення Хмельницькому Призу Європи, авангардні скульптури, шоу породистих котів, легкоатлетичний забіг, концерти та шоу дронів… Однак, як говориться: краще один раз побачити, ніж сто раз почути. Тому сайт «Є» зібрав в одному відео найяскравіші миті святкування 590-ї річниці Хмельницького. 

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую