emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
29 Квітня 2021 Стасів Марія 2034

Тривожні ознаки під час вагітності

Під час вагітності зміни відбуваються в роботі практично всього організму: виробляються гормони вагітності, збільшується матка, яка тисне на органи черевної порожнини, з подвійним навантаженням доводиться працювати всім системам. Це викликає різні зовнішні прояви, які можуть викликати певний дискомфорт, наприклад часте сечовипускання.
Поряд з фізіологічними симптомами вагітності у жінки можуть виникати і патологічні, що створюють загрозу для плоду, а іноді і для самої майбутньої матері. Як відрізнити небезпечні ознаки від варіантів норми і в яких випадках слід негайно викликати швидку допомогу?
Нудота і блювання. У першому триместрі вагітності жінки відчувають нудоту, частіше вранці, яка нерідко закінчується блюванням. Це так званий ранній гестоз (токсикоз) вагітності. ... читати далі »

28 Квітня 2021 Рудан Іванна 2026

Обережно, ботулізм!
Ботулізм це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Причини ботулізму
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). ... читати далі »

28 Квітня 2021 Ірина 2144

ВІТАМІН D ТА ЖІНОЧЕ ЗДОРОВЯ

Кожна жінка завжди хоче бути гарною та здоровою і мати таких же дітей. Саме тому дуже важливим моментом для неї є турбота про власне здоровя. Одним із елементів такої турботи є раціональне харчування та вживання необхідної кількості вітамінів. Кожен із них є потрібним та корисним, і не лише для вагітних жінок. Детальніше зупинимось саме на вітаміні D та його впливі на жіночий організм.
Що ж він собою являє? Термін вітамін D обєднує групу біологічно активних речовин: ергокальциферол (вітамін D2), холекальциферол (вітамін D3) та їх похідні. Вітамін D2 синтезують рослини і гриби під дією ультрафіолетових променів. До людського організму він потрапляє лише з їжею. Вітамін D3 синтезується в організмі людини під впливом сонячного світла (в основному при дії на шкіру ультрафіолетових променів спектрів ... читати далі »

28 Квітня 2021 Басюк Анна 1833

ВАГІТНІСТЬ ТА ЗІР

Вагітність це фізіологічний стан, а не хвороба. Проте до нього потрібно підходити із
попередньою підготовкою, адже з першого дня вагітності ви несете відповідальність ще й
за маленьке чудо всередині вас. Тому кожна вагітна повинна проконсультуватись у лікарів
та пройти необхідні дослідження та аналізи. Обовязковим спеціалістом, який консультує
усіх вагітних є також лікар-офтальмолог не залежно від того чи були захворювання очей
до вагітності. Перший огляд офтальмолога збігається із реєстрацію на облік у жіночу
консультацію, зазвичай, з 12 тижня вагітності, другий огляд відбувається у третьому
триместрі вагітності на 30-32 тижні. Третій огляд показаний не всім вагітним, а лише
тим, у кого є патологічний перебіг вагітності. Окрему групу вагітних становлять жінки із
захворюваннями органа ... читати далі »

28 Квітня 2021 Швадченко Катерина 1587

Вагітність та COVID-19

Вплив COVID-19 на вагітних. Інформація про вплив COVID-19 на вагітних жінок досить
обмежена, оскільки вірус є новим але, по даним деяких країн, вагітні частіше хворіють на
COVID-19, ніж інші жінки.
Більшість вагітних, які захворіли на COVID-19, мають легку або середню тяжкість
захворювання, яку можна лікувати вдома. Одночасно з цим, вагітні можуть мати й важкий
перебіг COVID-19 і потребують допомоги спеціалістів.
Кому загрожує важкий перебіг захворювання COVID-19:
вагітним жінкам в останні три місяці вагітності (третій триместр);
із захворюваннями серця, легенів або ослабленою імунною системою;
які страждають ожирінням, палять.
Немає доказів того, що COVID-19 шкодить плодам та те, що робить аборт більш
імовірним.
У всьому світі було кілька випадків, коли вірус поширювався від матері до її майбутньої
дитини.
Як ... читати далі »

28 Квітня 2021 Сабашевський А.О 1979

Ранній токсикоз вагітних

Дізнавшись про вагітність, більшість жінок очікують поганого самопочуття, нападів нудоти і навіть блювання. І дійсно, токсикоз часто є супутником багатьох майбутніх мам на ранніх термінах вагітності. Та чи можна якось полегшити ці неприємні симптоми?
Токсикоз (гестоз) - це синдром, що виникає внаслідок порушення адаптації жінки до вагітності. За часом виникнення виділяють ранній гестоз, про який і піде мова в даній статті, і пізній гестоз, який може зявлятися після 20 тижнів вагітності і проявляється підвищенням артеріального тиску і появою білка в сечі.
Коли починається ранній гестоз вагітних ? Він зазвичай виникає у першій половині вагітності. Як правило, після закінчення формування плаценти (в 12-13 тижнів вагітності) явища токсикозу припиняються. Під час нормальної вагітності в організмі ... читати далі »

28 Квітня 2021 Горбатюк Владислава 1889

Преконцепційна підготовка до вагітності
Вагітність це прекрасний, дуже відповідальний та хвилюючий період у житті батьків. Усвідомлення зародження нового життя дарує відчуття справжнього щастя.
А чи відомо вам, що потрібно ретельно готуватися до настання бажаної вагітності ? Подружня пара, яка планує дитину, повинна знати, що здоровий малюк може народитися тільки у здорових батьків.
Оцінити стан здоровя майбутніх батьків, провести лікування хронічних захворювань та інфекцій дозволяє прегравідарна або преконцепційна підготовка тобто та, що передує заплідненню яйцеклітини.
Преконцепційна підготовка спрямована на зміцнення здоровя жінок репродуктивного віку до зачаття, і тим самим на покращення результатів, повязаних з вагітністю (зменшення ризиків виникнення різноманітних ускладнень під час вагітності ... читати далі »

28 Квітня 2021 Молофій Тетяна 1570

Критичні дні. Коротко про головне

Кожна дівчинка чи жінка чула про таке страшне слово як передменструальний синдром (ПМС), та кожна, хоча б раз, відчувала біль під час місячних. Отже, розглянемо ряд питань, що найчастіше турбують жінок.
Що таке ПМС ? Це комплекс неприємних симптомів, які можуть турбувати жінок за декілька днів до початку менструації.
Психологічні симптоми: втрата емоційного самоконтролю, погіршення памяті, неуважність, тривога, замкнутість, пригнічений настрій, сновидіння з жахами, роздратованість.
Фізичні симптоми: головний біль, біль внизу живота, у суглобах, спині; вугрі; підвищена пітливість; нагрубання молочних залоз, збільшення маси тіла; невгамовне бажання їсти, тяга до солодощів, спрага; цистит; діарея або закрепи.
Як боротися з цим станом? Такий стан є фізіологічним для жінок, тому ми ... читати далі »

27 Квітня 2021 Воробець Анна Миколаївна 1544

Як алкоголь змінює життя жінки та її роль у майбутньому материнстві

Незважаючи на те, що алкоголь - частина нашої культури, він є наркотиком, який змінює нашу свідомість, викликає звикання та хворобу (алкоголізм).
Вплив алкоголю на чоловіка і жінку різний. Це обумовлено тим, що рідини в жіночому організмі на 10% менше, ніж у чоловіків (в жіночому організмі більше жирової тканини, обмін речовин у якій уповільнений, тому етанол виводиться довше), і через це концентрація алкоголю в крові вище, а активність ферменту, що розщеплює (алкогольдегідрогеназа) і виводить його з організму, нижче.
При порушенні роботи печінки порушується метаболізм (переробка) жіночих статевих гормонів - естрогенів, їх кількість збільшується, а це є фактором ризику в розвитку пухлин грудей і слизової оболонки матки. На тлі тривалого вживання ... читати далі »

27 Квітня 2021 Ольга Поліщук 1615

АМУ презентує добірку відповідей на проблемні питання громад щодо законопроєкту про старост.
Асоціація міст України з метою надання практичної допомоги громадам зібрала проблемні питання, які їх турбують у звязку з прийняттям Верховною Радою України Проєкту Закону Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост (4535), та підготувала відповіді і розяснення.
Відповіді АМУ це думка фахівців, що ґрунтується на практиці застосування чинного законодавства та аналізі можливих наслідків для громад у звязку з прийняттям законопроєкту 4535.
Питання згруповані за тематикою та схожими чи похідними проблемами, що витікають з певних норм законопроєкту 4535.
Збірка підготовлена в рамках Проєкту USAID Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС).
Ознайомитись із матеріалами ... читати далі »

27 Квітня 2021 Цикаляк Юлія 6717

Вплив схуднення на менструальний цикл у дівчат-підлітків

Стандарти краси постійно змінюються, сьогодні серед дівчат у моді стрункість і худорлявість. Часом надмірне захоплення схудненням призводить до анорексії, а на її тлі часто виникає аменорея (відсутність менструації до 6 місяців), іншими словами менструальний розлад, що характеризується порушеннями або повною відсутністю менструацій.
Не у всіх випадках втрата маси тіла призводить до аменореї, це все дуже індивідуально. Разом із тим, у окремих випадках, зниження маси тіла навіть до 10% може спричинити порушення менструального циклу.
Аменорея на фоні втрати маси тіла або гіпоталамічна аменорея виникає у дівчаток, які з метою схуднення споживають бідну на білки їжу. У структурі вторинної аменореї частота цієї патології сягає 25 %. На сьогодні це одна з частих ... читати далі »

26 Квітня 2021 Рудан Іванна 1734

Що варто знати про інфекційний мононуклеоз.
Інфекційний мононуклеоз гостре антропонозне вірусне захворювання, спричинене вірусом Епштейна Барр (ВЕБ, EBV). Термін мононуклеозоподібний синдром застосовують щодо недуг, які клінічно нагадують інфекційний мононуклеоз, проте мають відмінну етіологію (цитомегаловірусна інфекція, гострий ретровірусний синдром). Протягом 2019 року в Україні 5 467 людей захворіли на інфекційний мононуклеоз. Зокрема, 863 випадки зафіксували у жителів сільської місцевості, а 4 597 у дітей до 17 років.
Збудник інфекційного мононуклеозу ДНК-вмісний вірус родини Herpesviridae. Вірус має 2 варіанти (A і B, або 1 і 2). Обидва поширені та зумовлюють однакове захворювання. Збудник нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине внаслідок висушування, під дією високої температури.
Джерело інфекції хвора або ... читати далі »

26 Квітня 2021 Олександр Подвишенний 1678

Як захистити свої трудові права у Польщі в період пандемії
Кількість українців, зацікавлених у працевлаштуванні в Польщі та інших країнах Європи, зростає. Там є реальна можливість отримати високооплачувану роботу фахівцям з кваліфікацією, людям без освіти і знання мови. Можна знайти різні пропозиції, як на сезонну роботу, так і на більш тривалий період. За чинним законодавством умови праці та оплати, пропоновані іноземним працівникам, не можуть бути нижче рівня, зазначеного у Трудовому кодексі Польщі. Однак, як свідчать факти, співвітчизники, які працюють в Польщі, стикаються зі свавільним порушеннями їх законних прав і свобод.
Епідемія коронавірусу спричинила низку проблем на польському ринку праці. Багато роботодавців змушені були закрити свої заклади праці, скоротити кількість працівників чи ввести інші ... читати далі »

23 Квітня 2021 Фрунчак Дарина 1328

Як народити здорову дитину?
Преконцепційне здоров'я - це здоров'я жінок і чоловіків репродуктивного віку, тобто періоду життя, протягом якого вони можуть стати батьками .Турбота про преконтрапційне здоров'я передбачає особливу увагу фахівців, націлене на фактори життя батьківської, що впливають на народження ними здорову дитину. Фактори здоровя для кожної людини індивідуальні і ґрунтуються на його унікальних особливості і потреби
Якщо ви плануєте найближчим часом стати мамою або замислювалися про таку можливість, вам треба починати активно готуватися до цього важливого періоду в житті. Преконцепційне здоров'я базується на заходи, які підвищать ваші шанси народити здорову дитину, якщо їх вжити до початку вагітності.
Для деяких жінок підготовка організму до народження здорового малюка займе кілька місяців... читати далі »

22 Квітня 2021 Крістіна Томозова 1119

Хвороба жінок бальзаківського віку

Остеопороз хвороба жінок клімактеричного віку. Це - системне зaхворювання скелета, що характеризується зменшенням кісткової маси і порушенням мікроархітектоніки кісткової тканини, що призводить до підвищення ламкості кісток і збільшення ризику переломів.
Остеопороз характеризується незначними симптомами, які схожі з ознаками інших хвороб. Це болі у спині, сутулість, нічні судоми кінцівок, підвищена втомлюваність, крихкість нігтів, передчасна сивина.
Постменопаузний остеопороз - захворювання, в основі якого лежить прогресуюча втрата кісткової тканини після менопаузи. Він вражає в першу чергу губчасті кістки, тому його результатом через 10-15 років після припинення менструацій є підвищення частоти переломів хребців і шийки стегна до 35% в порівнянні з репродуктивним періодом. ... читати далі »

22 Квітня 2021 Царук Ольга 1445

Краснуха і вагітність: у чому небезпека?
Незважаючи на те що краснуха відноситься до так званих дитячих інфекцій і схильні до неї діти до 8-9 років, страждають на хворобу також і дорослі. У них, на відміну від дітей, хвороба протікає набагато важче, її симптоми виражені сильніше, і головне, вона може дати серйозні ускладнення на головний мозок, внутрішні органи, суглоби, систему крові.
Дуже небезпечна краснуха для вагітних жінок.
Небезпека краснухи для вагітної
Вірус краснухи, розмножуючись в організмі, потрапляє в кров'яне русло і з током крові розноситься по всіх органах. У вагітних вірус легко проходить через плацентарні судини і селиться в клітинах плода.
Результат такої вірусної атаки згубний: вірус або руйнує клітини, або перешкоджає їх нормальному поділу, і орган перестає розвиватися.
Чим раніше відбулося ... читати далі »

22 Квітня 2021 Андрій Золотий 1820

Негативні чинники впливу на організм матері та дитини

Екстремальна спека - пийте багато води в теплих умовах, щоб ви та ваша дитина були зволоженими. Це не час відвідувати сауни або гідромасажні ванни, які можуть підвищити температуру тіла і завдати шкідливі для дитини.
Стрес є частиною повсякденного життя, але чим більше тривоги ви зможете уникнути, тим краще буде вам та вашій дитині. Стреси під час вагітності призводять до репродуктивних втрат, ускладнень вагітності та порушення розвитку плода, передчасних пологів, народження дитини з малою вагою, до виникнення психосоматичних та психопатологічних розладів.
Не пропускайте пренатальних відвідувань - зробіть відвідування лікарів пріоритетним у цей час. Уникнення їх може означати, що ви пропускаєте щось дуже важливе щодо здоровя дитини. Оптимальний термін... читати далі »

21 Квітня 2021 Стецівка М.М. - студентка 5 курсу, Ніцович І.Р. – доцент кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету 1876

Невиношування вагітності

Невиношування вагітності це не лише медична, а й соціальна проблема. Адже вона призводить до зниження народжуваності, впливає на фізичне та психічне здоровя жінок, стан їхнього сімейного благополуччя.
Близько 10-20% всіх вагітностей закінчується невиношуванням. В залежності від терміну виникнення, невиношування можна класифікувати як мимовільний аборт (ранній - до 12 тижнів, пізній - до 22 тижнів) або передчасні пологи (ранні - з 22 по 28 тиждень, пізні - з 28 по 37 тиждень).
Коли у жінки відбувається три та більше спонтанних абортів, цей стан називається звичним невиношуванням вагітності. Діагностується воно приблизно в 1-5 % жінок.
Причини невиношування вагітності.
Найбільш частою причиною викиднів є генетичні порушення. Генетичні дефекти, несумісні з життям, викликають мимовільний аборт на ... читати далі »

21 Квітня 2021 Пресофіцер 19 ракетної бригади "Свята Варвара" Олексій Наконечний 1681

Вакцинація ракетників триває!

Понад 70% особового складу 19 ракетної бригади Свята Варвара виявили бажання вакцинуватися задля зупинки епідемії COVID-19, досягнення колективного імунітету, недопущення зниження боєздатності та захисту своїх родин від можливого поширення небезпечної інфекції. Кількість бажаючих отримати щеплення від коронавірусної інфекції COVID-19 у ракетній бригаді значно перевищує спроможність мобільних груп лікарів комунального підприємства Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги, що здійснюють щеплення, тому це вже четвертий день вакцинації ракетників.
Однак такою ситуація була не одразу, задовго до початку вакцинації у бригаді було проведено опитування і складено списки особового складу, який виявив бажання отримати вакцину. На той час більшість військовослужбовців ... читати далі »

21 Квітня 2021 Анастасія Назарець 864

Це повідомлення видалено, оскільки містить елементи реклами. Якщо ви хочете, щоб повідомлення було відкрите - зверніться до нашого рекламного відділу за телефоном 067-381-57-50 або емейлом [email protected]. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

За час карантину життя більшості людей змінилось. Багато хто лежить у теплому ліжку, дивиться улюблений серіал, і у такому випадку найбільше навантаження, це підіймання тарілки із їжею, а найдовша прогулянка до холодильника.
Карантин не причина закидати заняття спортом, навпаки, зараз найкращий момент приділити увагу собі та власному тілу. Саме за допомогою спорту ви зможете щодня помічати позитивні зміни в собі, а це збільшує вироблення ендорфіну (гормону щастя).
Спорт дійсно здатний кардинально змінити наше життя і зробити його по-справжньому цікавим. В здоровому тілі здоровий дух, а заняття в тренажерному залі допоможуть вичавити з вашого часу і зусиль бажаний максимум.
Поставивши собі за мету вперше записатися в тренажерний зал, завжди виникає питання про те, що необхідно робити в першу чергу ... читати далі »

1 « 25 26

27

28 29 » 299

Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо