ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2019

Сезон комунальних робіт та фестивалів у розпалі - відеопідсумки тижня

Юна МІТРАШКО Суспільство 3436

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Якими були новини тижня, що минає.

Хоч робочий тиждень цього разу був коротшим, але в інформаційному плані він був насиченим: фестивальний сезон у розпалі, комунальні служби активно впорядковують місто, а медики розв'язують кадрові питання. Про це і більше дивіться і читайте у підсумку тижня від команди сайту “Є”.

У Хмельницькому продовжують розчищати річище Південного Бугу. На березі річки, в районі мосту по вулиці Свободи стоять екскаватори, які працюють над розчисткою русла та бульдозери, що розрівнюють насипи ґрунту. Увесь мул, який був витягнутий з річки на берег, розрівнюють та засіваємо травою. Міське управління з питань екології та благоустрою міста минулого року інформувало, що на весь обсяг робіт потрібно 2,5 мільйона гривень. Та зі слів начальника управління ЖКГ міста Василя Новачка, цієї суми буде недостатньо.

На при кінці тижня конкурсна комісія при міському управлінні охорони здоров’я обрала керівника Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру. Комісія розглядала трьох претендентів на посаду: лікар-уролог поліклініки №4 Олександр Янцаловський, заступник головного лікаря з медичних питань Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 Марія Атаманчук та заступник голови управління охорони здоров’я Людмила Слободяник. У результаті голосування шестеро членів конкурсної комісії проголосували за Людмилу Слободяник. За її словами, напочатку займеться розробкою посадових обов’язків лікарів, складанням нових колективних договорів та розробкою документації для отримання необхідних для роботи центру ліцензій.

А от новації медичної реформи відтермінували на не визначений термін. Згідно з планом реформи з 1 липня цього року в Україні мала запрацювати програма “безкоштовна діагностика”, яка розширювала перелік безкоштовних діагностичних процедур. Паралельно мали впроваджуватись електронні лікарняні. Але ці новації не запрацюють вчасно. В обласному Департаменті охорони здоров'я припускають, що це пов'язано з відсутністю фінансування. Керівник Департаменту охорони здоров'я області Яків Цуглевич каже, що сподівалися, що програма запрацює, але кошти поки що не надійшли. Заклади готові до роботи, але без фінансування не можливо забезпечити всі процедури безкоштовно. Тож для пацієнтів поки нічого не зміниться: вони отримуватимуть послуги як раніше, тобто безкоштовно надаватимуть тільки базовий перелік послуг.

В обласному центрі з’являться ще дві «розумні» зупинки. Вони, як і попередні, будуть оснащені електронним табло, безкоштовним Wi-Fi, розетками для підзарядки мобільного телефону. Нові зупинки облаштують на вулиці Кам’янецькій (зупинка «Парк Молодіжний» біля ТРЦ «Оазис») та на вулиці Панаса Мирного (зупинка «Вулиця Кармелюка»).

Село Лисець, що в Дунаєвецькому районі, змагається за звання «Неймовірного села України-2019». Воно увійшло до переліку обраних на конкурс двох десятків сіл. Лисець славиться своїми садами і оригінальними гастрономічними традиціями. Майже в усій Україні знають лисецькі квашені яблука, чорнослив та узвар із сухофруктів. Увесь малий бізнес у селі побудований саме на продуктах місцевого виробництва. Змагатись села будуть не лише за звання кращого, а і за виграш у 100 тисяч. Визначати півфіналістів конкурсу будуть за допомогою онлайн-голосування, підтримати громаду можна до 17 липня на "Агро Порталі". А з 18 по 31 липня члени Експертної ради відберуть 5 фіналістів, які пройдуть в фінал.

Цього тижня у Хмельницькому завершився Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії «HlushenkovFolkfest». На нього завітали танцювальні колективи з України, Польщі, Литви, Туреччини, Вірменії та навіть Чилі. За словами організаторів цього року фестиваль набув бажаного масштабу: вдалося залучити колектив з іншого континенту, встановити якісну сцену, забезпечити онлайн-трансляцію й збільшити кількість фестивальних днів до чотирьох. Гран-прі «HlushenkovFolkfest» отримали дитяча студія Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» та польський ансамбль пісні й танцю «Krakus».

Та не встигли підбити підсумки одного фестивалю, як у Хмельницькому вже готуються до нового. З нагоди Дня молоді пройде восьмий молодіжний фестиваль. П’ять років поспіль він мав назву «Green fest», проте минулого року його перейменували у «My FEST». Відбудеться він протягом 29-30 червня на території парку «Молодіжний». На головній сцені «My Festу» виступлять молодіжні гурти, вперше не фестивалі організують кіно просто неба. Також на відвідувачів очікують флешмоб із фарбами холі, піна вечірка, мокрі війни, та фаєр-шоу. Окрім цього у парку встановлять стріт-арт тролейбус. Він стане новою фотозоною, а також виконуватиме функції молодіжного лекторію. Розфарбовувати тролейбус троє художників розпочали два дні тому і планують завершити за кілька днів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую