ye-logo.v1.2

Євробачення, коронавірус та транспорт – відеопідсумки місяця

Суспільство 1656

Про новини лютого, що минає.

У лютому інформаційний простір Хмельниччині наповнювали як актуальні новини, так і відголоски минулих подій. Це і вшанування Героїв Небесної Сотні та неоголошеної війни, це і готовність хмельницьких медиків до «китайського» вірусу, це і протестні настрої підприємців. Отож, про це та більше у підсумках місяця, що минає, від сайту «Є».

У Хмельницькому вшанували пам’ять загиблих під час трагічних подій шестирічної давнини. Тоді, нагадаємо, понад сто українців віддали власне життя, виступаючи проти режиму вже експрезидента Віктора Януковича. Зокрема, загинули не лише в Києві, а й в Хмельницькому, коли під стінами обласного управління СБУ смертельні вогненальні поранення отримали Людмила Шеремет та Дмитро Пагор. Хто винен у людських смертях під час Революції Гідності – відповіді, маємо на увазі судових вироків, поки що немає.

Згадаючи ті страшенні дні, в обласному центрі у День Героїв Небесної Сотні провели тиху акцію «Ангели пам'яті». До пам'ятників Героїв Небесної Сотні та Ангела скорботи, що в Хмельницькому, школярі та дорослі принесли білих янголів, яких розвішали навколо постаментів. Паперові ангели — це символ розстріляних мирних протестувальників під час Революції Гідності. А згодом відбувся й щорічний Марш пам’яті Героїв. Вулицями міста пройшла багатолюдна колонна, попереду якої несли понад 300 портретів Героїв. На них не лише фото тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, а й загиблих у неоголошеній російсько-українській війні, яка й досі триває на сході України. Вічна пам’ять Героям.

Відбулася в лютому і прем’єра нової вистави «Монологи війни. Жінки». Свої історії розповіли шість жінок, життя яких назавжди змінила війна: дружина загиблого на війні офіцера, матір, яка втратила на війні свого сина, сестра, яка через війну залишились без брата, двоє волонтерок та колишня військова. Чи буде продовження «Монологів війни»? Буде. Як зазначив автор ідеї та головний режисер проєкту Володимир Павловський, під час наступних показів основними глядачами має стати молодь.

Шість років тому в лютому в хмельницькому парку імені Чекмана повалили пам’ятник Володимиру Леніну, який, за різним оцінками, важив 22 тонни та був зроблений з бронзи. Ну впав, та й впав, може хтось подумати. Але… Куди ж він подівся? Пам’ятник тоді відвезли на базу комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба». Ну, а згодом він зник. Куди? Відповідь на це запитання мали б дати правоохоронці. Але вже лютий 2020 року, а відповіді немає. Як розповів сайту «Є» начальник Хмельницького міського відділу поліції Валерій Онісьєв, справа лежить. Встановити тих, хто поцупив Леніна, й досі не вдалося.

Можна було б припустити, що Ленін поїхав на тролейбусі № 4а. Але є декілька «але». Монумент заввишки понад 6 метрів та вагою у два десятки тонн туди не влізе. Та й в 2014 році не було в Хмельницькому такого тролейбусного маршруту. Його запустили лише 25 лютого. І він є експериментальним. Як кажуть в управлінні транспорту та зв’язку, хмельничани, які живуть на вулиці Чорновола і пересуваються вулицями Красовського і Купріна, по Пілотській, звертались із проханням забезпечити там транспортне сполучення. Ось власне і почули людей та запустили маршрут № 4а. Чи буде цей маршрут постійним? Час покаже.

На майдані Незалежності місцеві підприємці мітингували перед під стінами Хмельницької облдержадміністрації. До них долучилося й кілька їхніх колег з Нетішина та Кам’янця-Подільського. Підприємці вимагали змін до чинного законодавства. Зокрема, скасування касових апаратів і ринкового нагляду для підприємців спрощеної системи оподаткування. Прийняли й відповідну резолюцію, яку віднесли голові Хмельницької обласної адміністрації Дмитру Габінету як представнику центральної влади. Також спрямували її до міської та обласної ради, аби місцеві депутати підтримали її та проголосували за відповідне звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України.

За крок до Роттердаму. Саме так можна коротко розповісти про виступ хмельничанки Марини Круть на національному відборі пісенного конкурсу «Євробачення-2020». Ще у півфіналі виступ хмельницької бандуристку з піснею «99» став несподіванкою для багатьох. А відтак вона посіла перше місце та вийшла у фінал.

І ось вирішальний концерт відбувся 22 лютого. Марина Круть за результатами голосування журі отримала друге місце. Глядачі ж віддали хмельничанці третє місце. А це означає, що наша землячка не поїде до Нідерландів. Натомість Україну на «Євробаченні» представлятиме гурт «Gо-A». Що ж, побажаємо їм гідне представити нашу країну.

Легку атлетику називають королевою спорту. А хмельничанку Марину Бех-Романчук, сподіваємося, невдовзі називатимуть принцесою у секторі стрибків у довжину. Адже в лютому наша спортсменка виграла усі етапи серії міжнародних змагань World Athletics Indoor Tour. Встановила і свій особистий рекорд у приміщеннях, стрибнувши на 6 метрів 96 сантиметрів. Влітку Олімпіада у Токіо. Побажаємо ж Марині успіхів в Японії.

Але ТОП-темою в усьому світі став новий вірус COVID-19, який почав поширюватися з Китаю. Хмельниччина не виняток. Про коронавірус, мабуть, говорять всюди. В Україні, на щастя, ніхто не захворів, але до, так би мовити, зустрічі з цим вірусом, від якого в світі померли вже понад 2800 людей, готуються. Якщо на Хмельниччині будуть зафіксовані поодинокі випадки захворювання коронавірусом, опорним медичним закладом для боротьби з цією хворобою стане Хмельницька інфекційна лікарня. Про це заявила директорка цієї лікарні Оксана Піддубна. У медзакладі є 16 спеціальних боксів для таких хворих. Якщо, не дай Боже, хворих буде більше, то питання вирішуватимуть на національному рівні.

Рекомендації ВООЗ. Інфографіка phc.org.ua

Медики закликають не панікувати. Адже, якщо глянути на статистику, то не все так жахливо. У всьому світі число хворих становить понад 83 тисячі. Кількість людей, які вже одужали становить майже 37 тисяч. Рівень смертності становить більше 3 відсотків. У Китаї опубліковали результати найбільшої наукової роботи про коронавірус з початку спалаху захворювання. Науковці встановили, що найбільший ризик існує для людей похилого віку старше 80 років. Ризик стати смертельною жертвою коронавірусу різко підвищують і хронічні хвороби: серцево-судинні захворювання, діабет, захворювання дихальних шляхів і високий тиск.

Ну, а медики ж кажуть, для уникнення захворювання на коронавірус необхідно дотримуватися елементарних правил гігієни. Наприклад, часто мити руки з милом чи обробляти спиртовмісними засобами, провітрювати приміщення, уникати великих скупчень людей. А з першими ознаками захворювання людина повинна звернутися до свого лікаря.

Більше новин завжди читайте на сайті «Є».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую