ye-logo.v1.2

Суд над Зеленським, продовження карантину та наслідки негоди — підсумки тижня

Суспільство 2811
Інформаційний тиждень у подіях і фактах
Інформаційний тиждень у подіях і фактах. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Події з життя Хмельниччини, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень.

На Хмельниччині цей інформаційний тиждень був насичений різноманітними подіями. Наприклад, в обласному центрі судили президента України та інших учасників кавування з очільником держави за порушення карантину. Негода на теренах краю наробила лиха, а Кабмін вкотре продовжив карантин. Додала інформаційних приводів і чергова сесія Хмельницької міської ради. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей тиждень, читайте у матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

У п’ятницю, 19 червня, Хмельницький міськрайонний суд розглядав адміністративні протоколи, які правоохоронці склали на Володимира Зеленського, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, голову Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, Хмельницького міського голову Олександра Симчишина та інших учасників кавування з президентом під час його робочого візиту в обласний центр на початку червня. Усіх звинуватили у порушенні карантину. Адмінпротокол склали й на власника кафе, в яке посадовці прийшли випити кави. Як виявилося, найдорожчої кави у Хмельницькому.

Суд постановив оштрафувати майже усіх присутніх у кафе на 17 тисяч гривень. На ту ж суму оштрафували й власника закладу громадського харчування. Крім того, вони мають сплатити 420 гривень судового збору. Проте впродовж десятиденного терміну з дати прийняття рішення посадовці можуть оскаржити постанову в апеляційному суді.

Виключенням став гарант Конституції. Хмельницький міськрайонний суд вирішив звернутися до Голови Верховного Суду України щодо скликання його Пленуму. Той має звернутися до Конституційного Суду України й лише він повинен розтлумачити, чи можна штрафувати президента за порушення карантину з огляду на недоторканість очільника держави. 

До речі, 17 червня Володимир Зеленський звільнив голову Старосинявської райдержадміністрації Надію Вікарську, яку на цю посаду президент призначив у лютому цього року.

Й знов до теми карантину. Уряд вирішив продовжити карантин на всій території країни до 31 липня та скоригувати деякі обмежувальні заходи. Проте на час написання матеріалу на сайті Кабміну досі не з’явилося цієї постанови, адже прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав час на її доопрацювання. За його словами, у ній мають закріпити вимогу перебування у приміщенні у захисних масках та обмеження кількості пасажирів у громадському транспорті.

Перед тим уряд заборонив відкривати кінотеатри й скасував проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Його охочим запропонували пройти вдома, а витрачені гроші за  пробне ЗНО мають повернути.

А на Хмельниччині обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила медзакладам проводити планову госпіталізацію пацієнтів. Перед цим у них мають провести тест на коронавірус методом ІФА. Виключенням стали Хмельницька інфекційна лікарня та інфекційне відділення Славутської центральної районної лікарні, які залучені до лікування хворих на COVID-19.

Додала новин і чергова сесія Хмельницької міської ради. Загалом місцеві обранці розглянули понад сотню питань порядку денного. Крім того, в міській раді з’явилося двоє нових депутатів — член ВО «Свобода» Олександр Полудніцин і представник партії «За конкретні справи» Олександр Мазурук. Вони посіли місця своїх попередників, які з різних причин достроково припинили депутатські повноваження.

Під час сесії обранці проголосували за створення у мікрорайонні Лезневе дошкільного навчального закладу №2 «Соколятко». Його планують відкрити у вересні цього року. Крім того, депутати дозволили продаж алкоголю у ранковий час на годину раніше та вирішили компенсувати з міського бюджету великогабаритним автобусам не п’ять, а сім пільгових місць.

Щоб відзначити День донора 15 червня молоді хмельничани прийшли у Хмельницький обласний центр служби крові та… здали свою кров. 

А 19 червня у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького пройшов випуск цивільних студентів. Дипломи отримали 47 бакалаврів і 24 магістри.

Впродовж цього тижня в різних частинах Хмельницької області негода наробила лиха. Розпочалося все вночі 13 червня з повалених дерев та пожежі через розряд блискавки. 15 червня у селі Велика Левада Городоцького району через сильні зливи вулиці перетворилися на каламутні ріки. Наступного дня, 16 червня, також підтопило Кам’янець-Подільський.

Щодо інших відносно резонансних подій, то в обласному центрі вдалося знайти старосту села Ярославка Летичівського району, якого правоохоронці розшукували майже два тижні, адже чоловік безвісти зник. А 18 червня у соцмережах з’явився відео як у Хмельницькому автомобіль їде пішохідною частиною вулиці Проскурівської. Як зазначають у користувачі соцмереж, відео на у себе сторінці в інстаграмі опікувала одна із місцевих блогерок. На відео жінка називала пішоходів «кеглями».

Також кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про те, скільки коштуватиме оренда житла на вітчизняних курортах.

За рештою новин слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую