ye-logo.v1.2

Продовження карантину та «червона» зона на Хмельниччині — підсумки тижня

Суспільство 4325
В Україні дію карантину продовжили до кінця цього року
В Україні дію карантину продовжили до кінця цього року. Фото: ілюстративне pixabay.com

Про події, які трапилися на Хмельниччині цього інформаційного тижня.

Впродовж цього тижня Кабмін продовжив дію карантину до кінця року та посилив деякі обмежувальні заходи, а частина Хмельниччини потрапила до «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. У ній опинився й обласний центр. Крім того, на території краю вирішували, коли у школах почнуться осінні канікули. Втім, життя області було насичене й іншими подіями. Зокрема, трагічними, адже подоляни попрощалися зі ще одним захисником України. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 15 жовтня перевела частину Хмельницької області до «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. До неї потрапили Хмельницький, Нетішин і Славута, а також Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Красилівський, Старосинявський та Теофіпольський райони. На спільному засіданні державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС для них було прийняті певні карантинні обмеження.

«Ми запропонували провести експеримент і на найближчий тиждень не запроваджувати жорстких обмежень. Це стосується лише двох областей: Хмельницької та Харківської, — каже голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет. — Таким чином у «червоних» зонах Хмельниччини можуть й надалі здійснюватися пасажирські перевезення, працюватимуть дитячі садочки, заклади позашкільної освіти, бари, ресторани, кафе, торговельні центри та інші суб’єкти господарювання».

Отже, громадський транспорт, залізничне та автобусне сполучення — не заборонили. Однак, якщо впродовж наступного тижня й надалі зберігатиметься різкий ріст захворюваності, карантинні обмеження можуть стати жорсткішими.

Адаптивний карантин продовжили. Цього разу до кінця року — до 31 грудня. Таке рішення прийняли члени Кабміну 13 жовтня. Своє рішення вони мотивували різким зростанням нових випадків інфікування COVID-19 та госпіталізації українців. Крім того, урядовці вирішили посилити деякі обмежувальні заходи.

Наприклад, вони заборонили у «зеленій» зоні епідеміологічної небезпеки проведення масових заходів, де кількість людей перевищує 50 осіб, у «жовтій» — 30 осіб, а у «помаранчевій» — 20 осіб. Закладам громадського харчування заборонили працювати з 22-ї години до 7-ї ранку. Виключенням є доставка їжі та замовлення «на виніс».

А напередодні, 12 жовтня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала школам достроково розпочати осінні канікули — з 15 жовтня до 25 жовтня. А закладам професійної та вищої освіти рекомендували з 15 жовтня до 15 листопада перейти на дистанційну форму навчання.

До цієї рекомендації вирішили прислухатися у Шепетівці, Славуті, Нетішині та Кам’янець-Подільському, де заклади середньої освіти відправили на канікули з 15 жовтня. А ось у Хмельницькому школи підуть на канікули у понеділок, 19 жовтня. Хмельницький міський голова Олександр Симчишин додав, що у дитсадках не планують запроваджувати карантин. 

До теми COVID-19. Кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з очільницею Хмельницької інфекційної лікарні Оксаною Піддубною про лікування хворих, чому не варто панікувати через тестування та чим нинішній штам коронавірусу відрізняється від грипу.

Середа, 14 жовтня, для українців став вихідним днем. Тоді країна відзначала День захисника України та релігійне свято Святої Покрови Пресвятої Богородиці. Через дію карантину в обласному центрі вирішили відмовитися від традиційних масштабних урочистостей. Зокрема, від проведення фестивалю «Лицарський хрест».

Однак у трьох містах області відкрили меморіальні дошки полеглим захисникам України. Зокрема, у Хмельницькому на фасаді гімназії №2 з’явилася пам’ятна дошка на честь учасника російсько-української війни Андрія Вільгуша, у Красилові на фасаді школи №2 — Максима Кондратюка, у Славуті на фасаді гімназії №7 — Сергія Тимощука. Того ж дня на стіні Хмельницької міської ради відкрили меморіальну дошку Костю Місевичу — бандуристу й видатному українцю, який народився у селі Лезневе, яке нині є мікрорайоном обласного центру.

У Хмельницькому 15 жовтня попрощалися зі захисником України 26-річним Олександром Фариною. Фото: з архіву редакції

У Хмельницькому 15 жовтня попрощалися зі захисником України 26-річним Олександром Фариною. Фото: з архіву редакції

На жаль, подоляни цього тижня отримали трагічну звістку — 12 жовтня у Київському військовому госпіталі помер 26-річний Олександр Фарина, який у квітні цього року отримав важкі поранення на Сході. У Хмельницькому захисника України в останню путь провели 15 жовтня.

І знов про місцеві вибори… У п’ятницю, 10 жовтня, Центральна виборча комісія України прийняла постанову, в якій нарешті роз’яснила, як варто заповнювати бюлетені нового зразка. У них громадяни обов’язково мають проголосувати за політичну партію до місцевої, районної та обласної рад. Для цього потрібно поставити довільну позначку у першому порожньому квадраті. А ось голосування за кандидатів у депутати є не обов’язковим. За них свій голос виборці мають віддавати у другому трафаретному квадраті. Проте написання цифр може бути не лише «індексним», а довільним. Головне, щоб вона була зрозумілим для членів виборчої комісії.

У Хмельницькому 15 жовтня офіційно розпочався опалювальний сезон. З обласним центром впродовж цього інформаційного тижня були пов’язані й інші новини. Наприклад, 11 жовтня в одному з кінотеатрів міста відбувався допрем’єрний показ українсько-грузинсько-турецького фільму «Фортеця Хаджибей». Дія кінострічки відбувається у часи Катерини ІІ, коли було засноване Дунайське козацьке військо. Центрі сюжету постає доля козака Андрія, який має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому потрібно визволити з темниці батька своєї коханої — турецької красуні Фатіми.

Крім того, кореспонденти сайту «Є» писали, що у Хмельницькому на вулиці Староміській археологи розкопали корчму XVIII століття.

Ділянка, яку досліджував археолог, розташована у давній частині міста — на вулиці Староміській. Фото: надане Володимиром Захар’євим

Ділянка, яку досліджував археолог, розташована у давній частині міста — на вулиці Староміській. Фото: надане Володимиром Захар’євим

За словами археолога, старшого наукового співробітника відділу охорони пам’яток історії та культури Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Володимира Захар’єва, йому вдалося дослідити підвальні приміщення трьох об’єктів і ще один наземний. Це допомогло довести, коли насправді стартувала забудова кварталів між нинішніми вулицями Староміською та Вайсера.

За рештою подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую