ye-logo.v1.2

Посилення карантину та перебіг місцевих виборів — підсумки тижня

Суспільство 2775
У неділю, 25 жовтня, в Україні проходили місцеві вибори
У неділю, 25 жовтня, в Україні проходили місцеві вибори. Фото: з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Центральною темою цього інформаційного тижня стали місцеві вибори. Однак життя Хмельниччини було сповнене й іншими резонансними подіями: посилення карантину на деяких територіях області, фейкові «замінування» та обшуки СБУ. На жаль, не бракувало трагічних новин. Наприклад, у Хмельницькому двоє дітей померло від отруєння чадним газом. Детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Про карантин та повернення шкіл з канікул

Традиційно розпочнемо з теми карантину. Саме сьогодні, 30 жовтня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадила новий поділ Хмельниччини на «кольорові» зони карантину. Крім того, у деяких частинах області вирішили посилити обмеження. Такі новації набудуть чинності у наступний понеділок, 2 листопада.

Отож, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки діятиме в одинадцятьох районах і п’яти містах обласного значення. Серед них — Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Славута та Шепетівка, а також Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський, Летичівський, Славутський, Старосинявський, Теофіпольський та Ярмолинецький райони. Решта територій у найближчий тиждень перебуватиме у «помаранчевій» зоні.

Найбільш жорсткі обмеження запровадили у Славуті та Шепетівці. Там з понеділка будуть заборонені пасажирські перевезення у громадському транспорті всередині міст. Крім того, буде заборонено проводити посадку пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Виключеннями з цих правил є перевезення у приватних, орендованих чи службових легкових автомобілях. Розважальним закладам і закладам культури заборонено приймати відвідувачів. А у Славуті державна комісія заборонила приймати відвідувачів й закладам громадського харчування.

Нині з «помаранчевої» до «червоної» зони перенесли Білогірський, Віньковецький і Славутський райони, а з «червоної» у «помаранчеву» — Красилівський район. Графіка: adm-km.gov.ua

Нині з «помаранчевої» до «червоної» зони перенесли Білогірський, Віньковецький і Славутський райони, а з «червоної» у «помаранчеву» — Красилівський район. Графіка: adm-km.gov.ua

Заборони приймати відвідувачів закладам громадського харчування, закладам культури й розважальної діяльності також діятимуть у Волочиському, Летичівському, Старосинявському та Ярмолинецькому районах.

У порівнянні з ними найбільш м’які обмеження будуть запроваджені в обласному центрі. У Хмельницькому державна комісія заборонила приймати відвідувачів закладам розважальної діяльності.

Укрзалізниця цього тижня відновила продаж квитків на потяги далекого сполучення з деяких станцій області: Хмельницький, Гречани, Славута-1, Волочиськ і Дунаївці. Хоча вони досі перебувають у «червоній» зоні, на такий крок залізничникам дозволила піти державна комісія з ТЕБ і НС.

Оскільки у «червоних» зонах Хмельниччини не запроваджено заборони на відвідування шкіл, відновлення їх роботи після осінніх канікул мають вирішувати на місцях. Так, у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському їм рекомендували 2 листопада відновити навчальний процес.

До теми коронавірусу. Цього тижня кореспонденти сайту «Є» з’ясували, які державні та приватні лабораторії обласного центру роблять тести на COVID-19 і скільки це коштує.

Місцеві вибори: перебіг голосування та перші результати

Неділя, 25 жовтня, стала днем місцевих виборів. Подоляни отримали чотири бюлетені — громадян голосували за очільників їхніх громад, а також за депутатів місцевої, районної та обласної рад. Паралельно за межами дільниць проходило президентське опитування. Людям пропонували відповісти на п’ять питань: легалізація медичної марихуани, скорочення депутатів парламенту, вільна економічна зона на Донбасі, довільне ув’язнення за корупцію у великих розмірах та використання безпекових гарантій Будапештського меморандуму.

Оскільки це не референдум, таке опитування немає жодної юридичної сили. Проте його проведення додало роботи спостерігачам і правоохоронцям. Наприклад, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик зазначав, що фіксувалися випадки, коли волонтери опитували громадян перед тим, як вони зайшли до дільниці та проголосували. Це може розглядатися як спроба вплинути на волевиявлення виборців.

На Хмельниччині були зафіксовані й інші інциденти, пов’язані з виборами. Так, у Хмельницькому керівник однієї з виборчих дільниць перебував у стані алкогольного сп’яніння, а у Кам’янці-Подільському місцеву жительку підозрюють у спробі викрасти виборчу документацію. Всі подібні випадки та перебіг голосування кореспонденти сайту «Є» зібрали в єдиний матеріал. 

Загалом у Хмельницькій області явка на місцевих виборах становила 40,71 відсотка. За інформацією Центральної виборчої комісії, 25 жовтня бюлетені отримало 400 тисяч 688 жителів краю.

Хоча офіційних результатів голосування у більшості випадків ще немає, вже на наступний день після виборів деякі кандидати у міські голови почали говорити про свою перемогу. В таких заявах вони опиралися на результати паралельного підрахунку голосів.

Наприклад, 26 жовтня Хмельницький міський голова Олександр Симчишин під час брифінгу розповів, що паралельний підрахунок 90 відсотків бюлетенів показав, що він вдруге переміг на виборах. Попередньо за нього проголосувало 88 відсотків виборців, що становить найвищий результат по обласних центрах України. 

У Шепетівці 29 жовтня вимагали порахувати голоси за кандидатів на посаду міського голови. Про це заявив один з кандидатів Віталій Бузиль. Він пояснив, що надходили скарги про факти вкидання одразу двох бюлетенів. Втім, міська територіальна комісія вирішила не перераховувати голоси.

А 30 жовтня Шепетівська міська територіальна виборча комісія оголосила результати голосування за міського голову. Переможцем став самовисуванець, член партії «Європейська солідарність» Віталій Бузиль, якого підтримало 2 тисячі 298 виборців. На другому місці опинилася Світлана Павлишина з 1 тисячею 828 голосів, на третій сходинці — Петро Дзяворук з 1 тисячею 598 голосів. А за поки що чинного міського голову Шепетівки проголосували 1 тисяча 24 виборці.

Обшуки СБУ, отруєння чадним газом та інші резонансні новини

Вечері 29 жовтня у Білогір’ї невідомі зловмисники катували місцевого підприємця, який також є депутатом і секретарем Білогірської селищної ради, та членів його сім’ї. Злочинці вимагали, щоб той віддав їм власні гроші. Чоловікові нанесли опіки окропом і праскою, а також свердлили кінцівки ніг дрилем. Сину та дружині також нанесли чимало тілесних ушкоджень.

У поліції повідомили, що трьох постраждалих госпіталізували. А правоохоронці розшукують бандитів. Зі слів постраждалого, це було восьмеро осіб у камуфляжній формі та балаклавах.

У Хмельницькому того ж дня співробітники Служби безпеки України провели обшуки у доволі відомого місцевого підприємця, власника оздоровчо-розважального комплексу «СВ-Клуб» Віктора Вікарчука. На своїй сторінці у фейсбуці чоловік транслював перебіг цих обшуків.

За попередньою версією правоохоронців, нещодавно понад 10 осіб, серед яких був Віктор Вікарчук, провели зібрання, на якому створили так званий «орган місцевого самоврядування Республіки Україна «Хмельницька міська рада». Вони обрали «голову» і «депутатів» псевдоутворення та проголосили ліквідацію чинного органу місцевого самоврядування. Під час обшуків співробітниками СБУ були вилучені документи, які підтверджують таку протиправну діяльність. Наразі триває досудове розслідування за статтею 109 Кримінального кодексу України (Дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Офіційно: у Хмельницькому СБУ зупинила створення фейкової міськради. Фото: ssu.gov.ua

Офіційно: у Хмельницькому СБУ зупинила створення фейкової міськради. Фото: ssu.gov.ua

До речі, цього тижня Хмельницький міськрайонний суд оштрафував Віктора Вікарчука за порушення карантину на 34 тисячі гривень. Причиною стало те, що він не припинив роботу свого закладу «Роза-Бар» після опівночі. Проте наразі ця постанова не набула остаточної сили, адже підприємець може все ще подати на неї апеляцію.

А управління СБУ у Хмельницькій області отримало нового керівника. Ним став Тарас Цюцюра, який донедавна працював першим заступником начальника СБУ у Волинській області.

В обласному центрі «жартівники» продовжують повідомляти про фейкові замінування. Так, 27 жовтня «замінували» приміщення Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату на вулиці Проскурівській. А 30 жовтня правоохоронців повідомили про «вибухівку» у супермаркетах «Економ» і «Delicate» на вулиці Інститутській.

Цього тижня Хмельницький сколихнула трагічна новина про смерть двох дітей від отруєння чадним газом. Спершу 25 жовтня у квартирі на вулиці Кам’янецькій помер чотирирічний хлопчик. Медикам не вдалося врятувати життя його дев’ятирічного братика, серце якого зупинилося вночі 27 жовтня. Наразі правоохоронці з’ясовують причини цієї події. Власне розслідування також проводять представники АТ «Хмельницькгаз». Про це на під час пресконференції повідомив директор акціонерного товариства Дмитро Дідик. 

«Наразі є безліч різних версій смерті дітей. Зокрема, отруєння чадним газом. При попаданні наших працівників в приміщення, було виявлено низку факторів, які могли спричинити отруєння чадним газом. А саме: була відсутня природна вентиляція у квартирі, встановлено примусову витяжку, не знаходився в штатному місці датчик тяги», — прокоментував Дмитро Дідик.

На жаль, на цьому трагічні новини не вичерпалися. Цього тижня відійшли у вічність перший проректор Хмельницького національного університету, заслужений діяч науки і техніки України Михайло Войнаренко, завідувач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Хмельницького національного університету Руслан Сорокатий та єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц.

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую