ye-logo.v1.2

Перші випадки чорного піару та зміни до карантину — підсумки тижня

Суспільство 2943
Інформаційний тиждень у подіях та фактах
Інформаційний тиждень у подіях та фактах. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події з життя Хмельниччини, які трапилися цього інформаційного тижня.

Одними з найголовніших новин цього інформаційного тижня Хмельниччини та загалом України знов стали питання, пов’язані з дією карантину. Зокрема, Кабмін запровадив чергові зміни до його запровадження. Найперше вони стосуються «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. Саме з понеділка у неї державна комісія перенесла Славуту та Волочиський район. Проте влада Волочиська вирішила чинити цьому спротив і прийняла власне бачення запровадження карантину, що суперечить вимогам уряду. Попри це впродовж тижня доволі активним виявилося спортивне та культурне життя Хмельниччини. Наближення місцевих виборів теж додало новин. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

У середу, 16 вересня, Кабмін прийняв чергові зміни до постанови щодо протидії COVID-19. Урядовці вирішили, що запровадження «червоного» рівня карантинної небезпеки вже має прийматися спільним рішенням державної та регіональної комісій з техногенно-екологічної безпеки. Те ж стосується визначення у цій зоні карантинних обмежень. Зокрема, щодо закриття на карантин закладів освіти. Проте конкретний навчальний заклад у «зеленій», «жовтій» або «помаранчевій» зоні буде закритий, якщо понад 50 відсотків його класів підуть на самоізоляцію через контакт з інфікованою коронавірусом людиною.

Новації також торкнулися «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки. Зокрема, урядовці вирішили скасувати обмеження наповненості «сидячих» місць громадського транспорту на 50 відсотків.

Ще до прийняття таких змін, з 14 вересня, на території Славути та Волочиського району державна комісія запровадила найбільш жорсткий «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Славута змирилася з таким рішенням, а влада Волочиської міської об’єднаної територіальної громади вирішила чинити спротив такому рішенню. Тому 16 вересня була проведена позачергова сесія міської ради, на якій місцеві депутати прийняли власне бачення карантинних обмежень. Проте такі дії місцевої влади суперечать постанові Кабміну щодо протидії COVID-19.

Цього тижня Камін прийняв зміни до механізму запровадження карантину й затвердив нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Фото: facebook.com/KabminUA

Цього тижня Камін прийняв зміни до механізму запровадження карантину й затвердив нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Фото: facebook.com/KabminUA

Найперше депутати Волочиської міської ради звернулися до державної комісії з ТЕБ і НС та Міністерства охорони здоров’я України, щоб вони скасували запровадження «червоного» рівня на території Волочиської ОТГ. Крім того, обранці всупереч постанові уряду дозволили місцевому бізнесу продовжувати свою діяльність. У звичному режимі надалі можуть працювати заклади громадського харчування, заклади торговельно-побутового обслуговування, фітнес-центри. Також депутати дозволили роботу підприємців, які торгують непродовольчими товарами. Не закриються на карантин і дитячі садочки.

До теми коронавірусу. Цього тижня кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися зі журналістом, письменником і доцентом Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна» Богданом Теленько, який наразі лікується від COVID-19 у Старокостянтинівській центральній районній лікарні. Він розповів власну історію перебігу хвороби та процес лікування. Також він зазначив, що частина медиків досі не отримали обіцяних «коронавірусних» доплат, а багато препаратів доводиться купувати власним коштом.

До речі, під час засідання Кабміну урядовці не обмежилися запровадженням змін до дії карантину. Також вони затвердили нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Таким чином представники уряду вирішили привести ці документи у відповідність європейським зразкам. Зокрема, на водійському посвідченні буде вказуватися група крові та згода на донорство. 

Все частіше нагадують про себе майбутні місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня. Зокрема, представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли, що на Хмельниччині зафіксовано перші випадки чорного піару. До поліції вже звернувся обласний осередок ВО «Батьківщина». Члени цієї політичної сили стверджують, що проти них розповсюджують друковану продукцію з ознаками чорного піару.

Ще одним неоднозначним випадком стали дзвінки до частини хмельничан, в яких питали про готовність голосувати на місцевих виборах за потенційну кандидатку на посаду міського голови Інну Ящук. Опісля вона повідомила представникам ОПОРИ, що не знає, хто саме здійснює такі телефонні дзвінки. Далі Інна Ящук написала, що таким чином конкуренти її хочуть «очорнити». Проте, за інформації ОПОРИ на ранок 14 вересня, кандидатка не зверталася до правоохоронних органів.

Цього тижня в прокуратури Хмельницької області з’явився новий очільник — Олексій Олійник. Офіційно його представили колективу 14 вересня. Він посів місце Олега Синишина, який нещодавно помер через ускладнення пов’язані з коронавірусом. А кореспонденти сайту «Є» проаналізували електронну декларацію нового прокурора Хмельницької області Олексія Олійника.

Кадрові ротації також торкнулися низки комунальних закладів Хмельниччини. У четвер, 17 вересня, представники конкурсної комісії проголосували за призначення їх нових директорів. Проте деякі директори комунальних закладів стали умовно «новими», адже до цього вони їх вже очолювали, тому їх фактично переобрали. Остаточно призначити їх на посади має сесія Хмельницької обласної ради, яка попередньо запланована на 24 вересня.

У четвер, 17 вересня, Україна відзначала День рятівника. З цієї нагоди кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з хмельницьким пожежним-рятувальником Ігорем Паєнко. Він розповів про перший «поєдинок» з вогнем, робочі будні та про участь у ліквідації цьогорічної пожежі у Чорнобильській зоні.

Ігорем Паєнко брав участь у ліквідації цьогорічних пожеж у Чорнобильській зоні. Фото: з архіву редакції

Ігорем Паєнко брав участь у ліквідації цьогорічних пожеж у Чорнобильській зоні. Фото: з архіву редакції

Того ж дня президент нагородив орденом Данила Галицького першого заступника начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Дмитра Бондаря.

На жаль, цього тижня не обійшлося без трагічних звісток. На 80 році життя помер подільський письменник та журналіст Олександр Шелепало. В останньому інтерв’ю він розповів, що коли готував до друку п’ятий роман і вже написав третину книги, у нього виявили онкологію. Під час хімієтерапії йому не вдавалося писати. Зрештою, щоб завершити роман «Кармелюкові скарби», Олександр Шелепало зважився відмовитися від лікування.

А 16 вересня у Хмельницькому з першого поверху дитсадка №26 «Кульбабка», що на вулиці Інститутській, випав дворічний хлопчик. За попередньою інформацією поліції, дитина сперлася на москітну сітку відчиненого вікна й впала вниз, вдарившись головою об асфальт. Хлопчика з важкими травмами госпіталізували до дитячої реанімації. А правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

Нейрохірург Хмельницької міської дитячої лікарні Ігор Бойко розповів, що найважчими ушкодженнями є закрита черепно-мозкова травма, лінійний перелом склепіння черепа та забій головного мозку другого ступеня. Наразі дитині проводиться консервативна терапія. Хірургічного втручання хлопчик поки не потребує. Нині його стан оцінюють як середньої важкості.

Попри тривалий карантин виявилося доволі насиченим культурне та спортивне життя Хмельниччини. Наприклад, 16 вересня представники Агенції розвитку міста Хмельницького анонсували появу нового туристично-освітнього проєкту «Машина часу». Згідно з його ідеєю, в обласному центрі встановлять конструкцію, куди хмельничани й туристи зможуть зайти та на спеціальному екрані побачити 3D-модель міста.

Впродовж цього інформаційного тижня волочиський футбольний клуб «Агробізнес» провів два матчі. Спершу 11 вересня він приймав на хмельницькому стадіоні «Поділля» херсонський клуб «Кристал». Волочиські футболісти перемогли суперника з рахунком 4:2. Наступну перемогу «Агробізнес» здобув на виїзді над ФК «Ужгород». Рахунок — 1:0.

ФК «Поділля» вдалося перемогти луцьку «Волинь-2» з рахунком 1:0. Фото: з архіву редакції

ФК «Поділля» вдалося перемогти луцьку «Волинь-2» з рахунком 1:0. Фото: з архіву редакції

Натомість хмельницький футбольний клуб «Поділля» вдома приймав луцьку «Волинь-2». Хоч місцеві футболісти не реалізували багато моментів, вони змогли перемогти з рахунком 1:0.

А легкоатлетка з Хмельницького Марина Бех-Романчук здобула чергову перемогу зі стрибків у довжину. Цього разу на змаганнях «ISTAF Berlin 2020», які проходили 13 вересня у Берліні. Марина Бех-Романчук у третій спробі вдалося продемонструвати результат у 6 метрів 87 сантиметрів, який для неї став кращим у сезоні. А на змаганнях — недосяжним для суперниць.

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую