ye-logo.v1.2

Перелік заборон карантину вихідного дня, нові депутати і «замінування» — підсумки тижня

Суспільство 3058
12 листопада правоохоронці отримали інформацію про можливе «замінування» Будинку рад
12 листопада правоохоронці отримали інформацію про можливе «замінування» Будинку рад. Фото: з архіву редакції

Про головні події Хмельниччини, які сталися впродовж інформаційного тижня.

Цього тижня урядовці внесли чергові зміни щодо дії карантину. Вони запровадили карантин вихідного, що обурило деяких підприємців. Також Кабмін вирішив перейти від адаптивного до загальнонаціонального карантину. Впродовж тижня з’являлися й нові результати місцевих виборів. Таким чином стало відомо, кого жителі області обрали головами територіальних громад і депутатами обласної, районних та місцевих рад. А в обласному центрі почали монтувати новорічну ялинку та презентували геоінформаційну систему. Не обійшлося без нових «замінувань». Детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Про карантинні новації та роботу ринків

На черговому засіданні Кабміну урядовці запровадили карантин вихідного дня, який почне діяти з цієї суботи, 14 листопада. Він розпочинатиметься з опівночі суботи й завершуватиметься опівночі понеділка.

Таким чином у суботу та неділю закладам громадського харчування буде заборонено приймання відвідувачів. Дозволено лише доставка їжі та продаж її на виніс. Це ж стосується роботи торгово-розважальних центрів та інших закладів торгового та побутового обслуговування громадян. Виключенням з цього правила є магазини та супермаркети, в яких 60 відсотків торговельної площі передбачена для реалізації харчів, пального, медикаментів, ветеринарної продукції. Заборонено й роботу закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів. Втім, карантин вихідного дня не передбачає додаткових заборон щодо роботи громадського транспорту.

Правила карантину вихідного дня. Інфографіка: kmu.gov.ua

Правила карантину вихідного дня. Інфографіка: kmu.gov.ua

Однак питання роботи ринків у вихідні окремо не прописано у новій постанові Кабміну. Голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет під час брифінгу 13 листопада розповів, що продовольчі ринки можуть працювати. Але його відповідь про роботу непродовольчих, зокрема речового, позбавлена конкретики.

«Наразі ми пропрацьовуємо це питання з підприємцями. І по факту ви побачите, чи працюватиме він у вихідні, чи ні, — каже Дмитро Габінет. — Якщо детально трактувати постанову Кабміну, то тут є свої нюанси. Якщо брати до уваги, що це речова група, то з одного боку такий ринок не може працювати, з іншої сторони тут є свої нюанси».

Натомість виконавчий директор громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександр Сніховський заявив, що усі продовольчі та непродовольчі ринки Хмельницького будуть працювати у суботу та неділю. За його словами, це спільна позиція підприємців, асоціації та міської влади. 

До того ж запровадження карантину вихідного дня викликало обурення та спротив у частини українців. Наприклад, влада деяких міст в різних частинах України заявила, що не дотримуватимуться обмежень карантину вихідного дня. А у Хмельницькому 11 листопада працівники ресторанної сфери вийшли на акцію протесту. Вони зібрали підписи під зверненням щодо скасування карантину вихідного дня. Люди переконують, що його дія вплине на їхню зарплатню, адже у суботу та неділю до них приходить найбільше відвідувачів. 

Крім того, уряд скасував адаптивний карантин та запровадив загальнонаціональний. Це означає, що в Україні почали діяти обмеження, які запроваджувалися лише у «помаранчевих» зонах. Тобто в країні скасований поділ на території з «кольоровими» рівнями епідеміологічної небезпеки.

Правила загальнонаціонального карантину. Інфографіка: kmu.gov.ua

Правила загальнонаціонального карантину. Інфографіка: kmu.gov.ua

За словами Дмитра Габінета, таким чином були скасовані додаткові обмеження, які діяли у «червоних» зонах Хмельницької області. Наприклад, заборони на пасажирські перевезення. Також відтепер заклади громадського харчування можуть приймати відвідувачів не до 20-ї, а до 22-ї години. Тобто продовжує діяти часове обмеження на їх роботу з 22-ї до 7-ї ранку. Поки що Хмельницька обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не планує запроваджувати додаткові заборони на території краю. 

Підсумки місцевих виборів: списки переможців і витрати партійних осередків

Впродовж цього інформаційного тижня місцеві територіальні виборчі комісії продовжили публікувати списки переможців місцевих виборів. Зокрема, голів територіальних громад, обласної, районних та місцевих рад.

Наприклад, Хмельницьким міським головою вдруге було обрано Олександра Симчишина. За нього проголосувало 86,83 відсотка виборців, які 25 жовтня прийшли на дільниці. Тобто за нього віддали свої голоси 74 тисячі 62 людини.

Кореспонденти сайту «Є» підготували список кандидатів, яких обрали головами 60 територіальних громад Хмельницької області. Виключенням є лише Кам’янець-Подільський, адже там 15 листопада пройде другий тур виборів.

Також сайт «Є» опублікував списки нових депутатів:

А представники Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на документи обласної територіальної виморочної комісії розповіли, скільки коштів витратили на передвиборчу кампанію осередки політичних партій, кандидати від яких балотувалися до Хмельницької облради. Таким чином участь у виборах до обласної ради брали 10 партійних організації: «За конкретні справи», «За майбутнє», «Слуга народу», ВО «Батьківщина», «Сила і честь», «Європейська солідарність», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Команда Симчишина», «Наш край» та «Опозиційна платформа — За життя». Загалом їхні офіційні витрати на передвиборчу кампанію склали понад 12 мільйонів гривень.

Про кримінальні новини, новий сервіс міської ради та новорічну ялинку

У неділю, 8 листопада, у Хмельницькій обласній лікарні помер бізнесмен і депутат Білогірської селищної ради Володимир Матвієць. Його наприкінці жовтня восьмеро злочинців у балаклавах катували й вимагали у нього гроші. Тоді вони нанесли чоловікові опіки окропом і праскою, а також свердлили дрилем ноги. Наразі у медзакладі перебувають дружина і син Володимира Матвійця.

«Фейкове» замінування знов спіткало Хмельницький. Цього разу 12 листопада невідома особа повідомила про вибухівку в Будинку рад. Як пізніше виявилося, зловмисник надіслав лист на електронну скриньку міської ради. Працівників і відвідувачів Хмельницької облради й облдержадміністрації евакуювали, приблизно сто людей. Під час обстеження приміщення будівлі та прилеглої території жодних вибухонебезпечних речовин не виявили. Нині правоохоронці шукають «мінувальника».

В обласному центрі цього тижня почали монтувати 18-метрову новорічну ялинку. Її традиційно розташували на вулиці Проскурівській поблизу кінотеатру імені Тараса Шевченка. Причиною завчасного початку монтування ялинки стала тривалість запланованих робіт. Цього року через пандемію коронавірусу для встановлення ялинки не залучали приватних підприємців. Це стало завданням працівників комунального підприємства «Міськсвітло», тому через складнощі конструкції новорічної ялинки її монтуватимуть відносно довго.

У Хмельницькому цього тижня почали монтувати 18-метрову новорічну ялинку. Фото: з архіву редакції

У Хмельницькому цього тижня почали монтувати 18-метрову новорічну ялинку. Фото: з архіву редакції

Однак поки не відомо, чи будуть урочисто «запалюватимуть» ялинку та як працюватиме Різдвяний ярмарок. Все залежить від рівня захворюваності на коронавірус і карантинних обмежень.

У четвер, 12 листопада, представники місцевої влади та проєкту «ВзаємоДія» USAID (Агентство США з міжнародного розвитку — авт.) презентували Офіційний геопортал Хмельницької міської ради. Цей портал об’єднав інформація про міський земельний кадастр, будівельні паспорти й містобудівні умови, генеральний план міста, розташування кіосків, рекламних засобів… Тому цей ресурс має стати у пригоді представникам бізнесу та звичайним жителям Хмельницького. Цей проєкт також має антикорупційне спрямування та є спробою запровадити європейський підхід до прозорості управління територіальною громадою. Таким чином Хмельницький став першим в області містом, який запровадив у себе геоінформаційну систему.

Того ж дня у Хмельницькому обласному художньому музеї відкрили ретроспективну виставку пам’яті почесного громадянина Хмельницького, художника Михайла Андрійчука. До експозиції увійшли 33 роботи автора під назвою «Абетка майстра». 

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую