ye-logo.v1.2

Ринки на карантині та "прощання" голови ОДА — підсумки тижня

Суспільство 6020
Представники облдержадміністрації кажуть, що продовольчі ринки не можуть працювати у вихідні, а «Асоціації хмельницьких ринків» — що будуть
Представники облдержадміністрації кажуть, що продовольчі ринки не можуть працювати у вихідні, а «Асоціації хмельницьких ринків» — що будуть. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події Хмельниччини, які сталися впродовж інформаційного тижня.

Впродовж цього інформаційного тижня на Хмельниччині не запроваджувалося додаткових карантинних обмежень. Але й не було скасовано карантину вихідного дня. Тому досі обговорювалося питання роботи непродовольчих ринків у суботу та неділю. Впродовж тижня було й чимало новин, пов’язаних з політичною сферою: результати другого туру виборів у Кам’янці-Подільському, перерахунок результатів голосування до Хмельницької районної ради та ймовірні зміни керівництва облдержадміністрації… Детальніше про ці та інші події, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Цього тижня Кабмін не приймав додаткових карантинних обмежень. А надалі, щоб запровадити понад одну нову заборону на території країни чи конкретного регіону, урядовці повинні завчасно проінформувати населення. А саме — не пізніше, ніж за сім днів до прийняття такого рішення. Постанову з такою вимогою 17 листопада прийняла Верховна Рада.

Однак того дня народним обранцям забракло голосів, щоб прийняти рекомендації Кабміну скасувати дію карантину вихідного дня. Тому він діятиме й у цю суботу та неділю, 21-22 листопада.

Перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш розповів про підсумки запровадження карантинну вихідного дня. За словами посадовця, в цілому жителі області дотримувалися вимог уряду. Втім, були виявленні й деякі порушення. Найбільше їх зафіксували у Хмельницькому, Городку та Славуті. Працівники поліції склали впродовж суботи-неділі 31 адмінпротокол.

За словами Романа Примуша, під час карантину вихідного дня продовольчі ринки можуть працювати, а непродовольчі — ні. Фото: adm-km.gov.ua

За словами Романа Примуша, під час карантину вихідного дня продовольчі ринки можуть працювати, а непродовольчі — ні. Фото: adm-km.gov.ua

Також Роман Примуш заявив, що у вихідні можуть працювати лише продовольчі ринки. Непродовольчі — не можуть. Тому їх керівництву рекомендують перенести робочі дні з суботи та неділі на понеділок і четвер.

Проте позиція представників ринків зовсім інша. Виконавчий директор громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександр Сніховський заявив, що продовольчі та непродовольчі ринки обласного центру працювали у вихідні й будуть працювати надалі.

«У постанові уряду жодного слова не сказано про ринки. Натомість варто вимагати дотримання санітарних правил, — каже Олександр Сніховський. — Крім того, усі наші продовольчі та непродовольчі ринки є ринками відкритого типу. Тобто вони розташовані просто неба, де рівень інфікування коронавірусом є меншим».

Невдовзі може змінитися керівництво Хмельницької облдержадміністрації. Члени Кабміну погодили звільнення з цієї посади нинішнього голову Дмитра Габінета. Натомість урядовці погодилися призначити на його місце 41-річного Сергія Гамалія. Але остаточне рішення ще має прийняти Володимир Зеленський. Поки що на сайті Офісу президента України не опубліковано відповідних указів.

Сергій Гамалій під час співбесіді в уряді заявив, що ніколи не працював державним службовцем, а прийшов з бізнесу. Фото: з фейсбука Сергія Гамалія

Сергій Гамалій під час співбесіді в уряді заявив, що ніколи не працював державним службовцем, а прийшов з бізнесу. Фото: з фейсбука Сергія Гамалія

На співбесіді Сергій Гамалій розповів, що народився у Кам’янці-Подільському. Нині займається бізнесом і ніколи не працював держслужбовцем. Найбільшими проблемами Хмельниччини він вважає COVID-19, своєчасне отримання підприємцями відшкодування податку на додану вартість та підтримку сільськогосподарського бізнесу.

Сам же Дмитро Габінет 20 листопада прозвітував за рік роботи на посаді голови облдержадміністрації. З повним звітом посадовця можна ознайомитися завдяки запису прямої трансляції від кореспондентів сайту «Є».

Під час відповіді на питання Дмитро Анатолійович заявив, що йому не пояснили причини можливого звільнення. На його погляд, він виконав та навіть перевиконав усі поставленні перед ним завдання. Але додав, що окремі народні депутати від самого початку «намагалися його нагнути і диктувати, які рішення приймати». 

Також Дмитро Габінет заявив, що цього тижня він направив лист у Кабмін. У ньому він просить урядовців скасувати карантин вихідного дня, а натомість — повернутися до формату адаптивного карантину.

«Також я прихильник повного локдауну. Сьогодні він не на часі. Я впевнений, якщо нам вдасться дотягнути до Різдвяних свят, то локдаун варто було б зробити з 25 грудня до 7 січня. Це той період, коли це можна зробити безболісно, адже чимало сфер у той період і так завмирають. Але це рішення треба приймати вже сьогодні», — пояснив свою позицію голова облдержадміністрації.

А Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розпочав обіцяні кадрові зміни в органі місцевого самоврядування. У понеділок, 16 листопада, він звільнив заступника міського голови Анатолія Нестерука. Наступного дня — завідувача міського відділу роботи зі зверненнями громадян Анатолія Савченка. Причиною стало досягнення посадовцями граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування. Обом у день звільнення виповнилося по 65 років.

Трішки згадаємо й про місцеві вибори. У неділю, 15 листопада, проходив другий тур голосування за голову Кам’янець-Подільської громади. Спостерігачі зафіксували лише поодинокі можливі порушення виборчого законодавства.

За результатом підрахунку голосів, новим очільником Кам’янець-Подільської міської громади став представник ВО «Свобода» Михайло Посітко. Його кандидатуру підтримали 15 тисяч 404 виборці, тобто він набрав 58,33 відсотка голосів. Натомість за його конкурента нардепа попередніх скликань парламенту Володимира Мельниченка проголосували 11 тисяч 1 житель громади.

Новим очільником Кам’янець-Подільської міської громади став представник ВО «Свобода» Михайло Посітко. Фото: з фейсбука Михайла Посітка

Новим очільником Кам’янець-Подільської міської громади став представник ВО «Свобода» Михайло Посітко. Фото: з фейсбука Михайла Посітка

Проблемною виявилася ситуація з результатами голосування за депутатів Хмельницької районної ради. На вимогу рішення Хмельницького окружного адміністративного суду, який частково задовольнив позов кандидата від партії «Команда Симчишина» Анатолія Панчука, районна територіальна комісія переховуватиме голоси на кількох округах. На них було виявлено розбіжність у цифрах дільничних комісії та ТВК.

До питання екологічних проблем. Цього тижня представники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області повідомили, що домагатимуться через суд анулювати дозвіл на спеціальне водокористування для Красилівського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства. Причиною стало забруднення річки Случ стоками цього комунального підприємства. Його начальник Красилівського ПВКГ Олександр Кучер пояснив кореспондентам сайту «Є», що перевищення допустимого рівня забрудників у стоках є наслідком застарілих водоочисних споруд. Щодо цього позову екоінспекції, то Олександр Кучер поки не отримував офіційних документів. Тому йому важко коментувати ситуацію.

«Анулювання дозволу на спеціальне водокористування у частині скиду стоків означатиме нарахування додаткових штрафів для підприємства. Якщо ж поставлять вимогу взагалі припинити скид стоків, то все, що зливають люди у каналізацію, почне виходити через люки. Тоді нечистоти напряму потраплять у річку без жодного попереднього очищення», — заявив начальник Красилівського ПВКГ.

Кореспонденти сайту «Є» також підготували матеріал про те, як метеорологи слідкують за погодою. 

Більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую