ye-logo.v1.2

Тривалий карантин, трагічні ДТП і візит Разумкова — підсумки тижня

Суспільство 2404
пресслужби Верховної Ради України
пресслужби Верховної Ради України. Фото: 11 березня голова парламенту Дмитро Разумков ознайомився з роботою Хмельницької АЕС

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Попри додатковий вихідний день і відзначення річниці з Дня народження Тараса Шевченка, цей інформаційний тиждень на Хмельниччині запам’ятався трагічними подіями. Зокрема, зупинилося серце заслуженого журналіста України Йосипа Ядухи. Крім того, надійшла новина, що двоє жителів Хмельниччини постраждали внаслідок автокатастрофи у Польщі.

Вистачало й подій, пов’язаних з політикою. Наприклад, 11 березня на Хмельниччині з робочим візитом перебував голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. А президент звільнив низку голів райдержадміністрацій області.

Отож, детальніше про головні події інформаційного тижня Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Рік карантину, ставлення Симчишина до вакцинації та вшанування Кобзаря

На цей тиждень припадає дві не надто приємні дати. Саме 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно оголосила про початок світової пандемії COVID-19. А 12 березня виповнюється рівно рік дії безперервного карантину в Україні. Саме цього дня у 2020 році набули чинності перші заборони…

Тому сайт «Є» підготував доволі розлогий матеріал про наслідки та історію карантинних обмежень в Україні.

Цього тижня урядовці не запроваджували змін до карантину. А на всій території Хмельниччини поки діє «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Однак не в усій області рівномірна епідеміологічна ситуація. Наразі значний ріст захворюваності спостерігається у Шепетівській громаді. Міський голова Віталій Бузиль розповів, що з 15 березня школи громади підуть на «карантинні канікули».

Власне через такі нюанси Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розкритикував деякі правила нинішнього адаптивного карантину. Зокрема, практику переводити до «кольорових» зон весь регіон, а не конкретний населений пункт, де є спалах захворюваності. За його словами, в обласному центрі показник рівня госпіталізації не був перевищений, тому в місті мав би надалі діяти «жовтий» рівень.

«Може бути якийсь район, де хворих набагато менше, ніж у сусідньому. То навіщо їх обох заганяти в одну й ту ж зону?», — обурюється міський голова. Фото: з архіву редакції

«Може бути якийсь район, де хворих набагато менше, ніж у сусідньому. То навіщо їх обох заганяти в одну й ту ж зону?», — обурюється міський голова. Фото: з архіву редакції

Також Олександр Симчишин розповів про своє ставлення до вакцинації. Він заявив, що вважає її нормальним явищем і часто майже кожного року робить щеплення від грипу. Від коронавірусу міський голова теж готовий вакцинуватися, але поки цього не робитиме, адже немає потреби — у нього є антитіла.

Були цього тижня й інші визначні дати. Наприклад, карантинні обмеження не завадили хмельничанам 9 березня відзначити 207-му річницю з дня народження Тараса Шевченка. Жителі міста традиційно вшанували Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника. А на вулиці Проскурівській просто неба виставили три десятки картин, присвячених творам Тараса Григоровича. Авторами полотен стали вихованці мистецьких шкіл Хмельницького.

Того ж дня у філармонії відбувся творчий вечір «Музична сповідь Кобзарю». В рамках цього заходу двом жителям Хмельниччини вручили обласну премію імені Тараса Шевченка. Її лауреатами стали дисидент, громадський діяч й публіцист Кузьма Матвіюк і викладачка Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв Інна Семенків.

Цього року обласну премію імені Тараса Шевченка отримало двоє жителів Хмельниччини. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА

Цього року обласну премію імені Тараса Шевченка отримало двоє жителів Хмельниччини. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА

А понеділок цього тижня для українців був вихідним днем, адже на нього припав Міжнародний жіночий день. З цієї нагоди Володимир Зеленський надав почесне звання «Заслужений лікар України» Людмилі Мельник — завідувачці відділення екстрагенітальної патології Хмельницької обласної лікарні.

Про що говорив голова Верховної Ради та масове звільнення керівників РДА

У четвер, 11 березня, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснив робочий візит на Хмельниччину. Спершу він завітав на Хмельницьку атомну електростанцію, після чого вирушив в обласний центр. Тут голова парламенту побував у військовому шпиталі, Національній академії Держприкордонслужби, державному підприємстві «Новатор», а також зустрівся з представниками місцевої влади, підприємцями та студентами.

Крім того, Дмитро Разумков поспілкувався зі журналістами. Кореспонденти сайту «Є» поставили йому кілька питань. Перше стосувалося добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, адже для запуску цього процесу необхідно внести зміни до чинного законодавства.

Дмитро Разумков переконаний, що добудова двох енергоблоків дасть поштовх для розвитку не лише енергетики, а й інших галузей економіки. Однак він поки не готовий називати конкретні дати прийняття необхідного законопроєкту. За його словами, це тривалий процес, а він не хоче бути голослівним. Втім, заявляє про свою готовність сприяти цьому. 

А ось відповідь Дмитра Разумкова на друге питання щодо виробництва апаратів штучної вентиляції легень за швейцарською технологією базі ДП «Новатор» — взагалі була позбавлена конкретики. Він не зміг сказати, на якому етапі перебуває цей проєкт, а лише пообіцяв допомогу з боку законотворців. Проте варто розуміти, що голова Верховної Ради спілкувався зі журналістами до візиту на завод. Ситуацію могли б прояснити повідомлення про результати перебування Дмитра Разумкова на «Новаторі», але такої інформації на офіційному порталі сайту досі не опублікували.

Ще однією новиною з політичного життя караю стало масове звільнення голів райдержадміністрацій Хмельницької області. Ще 5 березня Володимир Зеленський звільнив 14 очільників РДА. Вони перебувають у процесі реорганізації в рамках адміністративно-територіальної реформи. Таким чином з керівником залишилася лише Хмельницька райдержадміністрація. Але не надовго… Голову цієї РДА — Артема Багінського президент звільнив 11 березня.

Про вирок мотоциклісту та автокатастрофу в Польщі

На жаль, впродовж цього тижня сталося кілька трагічних подій. У Хмельницькому на 78 році життя зупинилося серце заслуженого журналіста України Йосипа Ядухи. Він тривалий час працював головним редактором газети «Подільські вісті», а також свого часу очолював обласний осередок Національної спілки журналістів України. Попрощалися з Йосипом Івановичем на території міського кладовища «Шаровечка».

Інша трагічна новина надійшла з-за кордону. Пізно ввечері 5 березня у Польщі незадовго до українського кордону в придорожній рів злетів рейсовий автобус «Познань-Херсон». У ньому перебувало 55 пасажирів і двоє водіїв — усі громадяни України. Внаслідок автокатастрофи загинуло п’ятеро людей. Станом на 10 березня 22 українців ще перебуває у лікарні.

Кореспонденти сайту «Є» дізналися, що у списках загиблих є 52-річний житель Шепетівки Альберт Кудін. Донька загиблого розповіла, що її батько повертався з роботи додому. Тоді з ним втратили зв’язок і не могли кілька днів дізнатися про його долю.

Також у цьому автобусі перебувала жителька Кам’янця-Подільського Анастасія Кочеткова, яку спершу помилково назвали «шостою жертвою». На щастя, дівчина вижила. Однак її мати розповіла, що вона впала у кому. Їй вже зробили дві операції.

Після оголошення вироку Сергія Владико взяли під варту. Фото: з архіву редакції

Після оголошення вироку Сергія Владико взяли під варту. Фото: з архіву редакції

І кілька слів про ще одну резонансну для Хмельницького аварію, а точніше — про вирок одному з її учасників. 19 жовтня 2019 року на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Водопровідної зіткнулися мотоцикл «BMW» й автомобіль «Mercedes E220». Мотоцикл відлетів на тротуар, де стояла одинадцятирічна Софія Чорнобай. Ввечері того дня дитина померла у лікарні від численних тяжких травм.

Водій «Mercedes» громадянин Туреччини Абдулазіз Тукур невдовзі залишив межі України і був оголошений у розшук. Справа проти нього досі не закрита, але адвокат батьків Софії Чорнобай поки не повідомляє пресі подробиць справи в інтересах слідства.

Натомість Хмельницький міськрайонний суд 9 березня вже виніс вирок іншому учаснику ДТП — мотоциклісту Сергієві Владиці. Його визнали винним у вчиненні цієї аварії, адже орган правосуддя встановив, що він їхав орієнтовно сто кілометрів на годину та проявив неуважність.

Таким чином суд призначив Сергієві Владиці шість років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном на три роки. Також він має сплатити батькам понад 33 тисяч гривень компенсації за завдану матеріальну шкоду та пів мільйона гривень моральної шкоди. Мотоцикліста взяли під варту одразу після озвучення вироку. Його захисник Вадим Макаров заявив, що подаватиме апеляцію.

Більше актуальних новин можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую