ye-logo.v1.2

Зростання захворюваності, посилення карантину і чергова втрата на сході — підсумки тижня

Суспільство 2450
Через зростання рівня госпіталізації хворих на коронавірус у Хмельницькій міській лікарні почали розгортати додаткові ліжка
Через зростання рівня госпіталізації хворих на коронавірус у Хмельницькій міській лікарні почали розгортати додаткові ліжка. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього інформаційного тижня на Хмельниччині спостерігався стрімкий ріст захворюваності на коронавірус і госпіталізації пацієнтів. Через це у деяких лікарнях довелося розгортати додаткові ліжка. Таку ситуацію ускладнює ще одна проблема — затримки постачання медичного кисню. Попри це область досі залишається у «помаранчевій» зоні. За таких умов голови кількох громад вирішили самостійно посилити деякі карантинні обмеження.

Хоча більшість актуальних новин були пов’язані з COVID-19, ставалися й інші резонансні події. На жаль, частина з них — трагічні. Зокрема, область сколихнули втрата захисника України Віктор Пасєка, який родом з Красилівщини, й аварія поблизу Волочиська…

Детальніше про головні події інформаційного тижня Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

«Ситуація — непроста»: про захворюваність, новий штам COVID-19 та проблеми з киснем

Цієї середи, 17 березня, на черговому засіданні Кабміну урядовці не розглядали жодних змін правил адаптивного карантину. Однак прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав місцеву владу не чекати на вказівки, а самостійно запроваджувати обмежувальні заходи.

«Бачите зростання кількості хворих і госпіталізації, запроваджуйте додаткові обмеження. Колеги, час брати на себе відповідальність», — наголосив очільник уряду.

Потреба приймати подібні рішення на місцях нині актуальна й для Хмельниччини. На території всієї області досі діє «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Проте в останні дні встановлювалися нові невтішні рекорди за кількістю інфікованих. Наприклад, станом на 12-у годину 19 березня на території краю лаборатрно підтвердили 855 нових випадків COVID-19.

Ситуація зі захворюваністю на коронавірус у Хмельницькому станом на ранок 19 березня. Інфографіка: Хмельницької міської ради

Ситуація зі захворюваністю на коронавірус у Хмельницькому станом на ранок 19 березня. Інфографіка: Хмельницької міської ради

Зростає й рівень госпіталізації пацієнтів. Якщо 16 березня цей показник на Хмельниччині становив 87 випадків на сто тисяч населення, то вже 18 березня — 93,1. Керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич 17 березня зазначив, що кожного дня рівень госпіталізації зростає на два-три відсотки.

За його словами, така ситуація впливає на наповненість медзакладів. Оскільки Хмельницька інфекційна та Хмельницька міська лікарні майже заповнені з 18 березня деяких пацієнтів почали спрямовувати у Хмельницьку районну. А у Шепетівській ЦРЛ через минулу пожежу не вдалося розгорнути всі ліжка, тому частину хворих поки приймає Ізяславська ЦРЛ.

Внаслідок пожежі у Шепетівській лікарні, яка сталася 10 березня, поки не вдалося розгорнути усі заплановані ліжка. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Внаслідок пожежі у Шепетівській лікарні, яка сталася 10 березня, поки не вдалося розгорнути усі заплановані ліжка. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Пізніше, 19 березня, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш розповів, що наразі Хмельницька інфекційна лікарня завантажена 86 відсотків, а міська — на 75 відсотків. В останній вже почали розгортати додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19. При потребі хворих також почнуть спрямовувати в обласний госпіталь ветеранів війни, який нині перебуває у резерві.

До речі, Микола Габрикевич припускає, що Хмельниччиною може циркулювати британський штам коронавірусу. Його вже зафіксували у Вінницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Щоб підтвердити його наявність Хмельницький обласний лабораторний центр передав двадцять зразків біоматеріалів інфікованих COVID-19 у лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Поки що результати не надійшли.

Зростання рівня госпіталізованих пацієнтів також вимагає більших надходжень медичного кисню. Але ситуацію погіршують затримки його постачання.

За словами Романа Примуша, скрапленим киснем весь західний регіон країни забезпечує лише одне підприємство — ТОВ Фірма «Львівкисень». Через зростання потреб різних областей у кисні, стаються затримки його постачання: на пів доби або на цілу добу.

«Ситуація з постачанням кисню непроста, однак вона не є критичною. Ми шукаємо різні можливості не допустити дефіциту кисню У Хмельницькій інфекційній лікарні, крім кисневих концентраторів і балонів, є кисневий генератор. У Хмельницькій міській лікарні ситуація трішки гірша, адже у неї немає такого генератора. Тому для цього медзакладу ми закупили нову партію кисневих концентраторів», — розповів заступник міського голови.

«Ситуація з постачанням кисню непроста, однак вона не є критичною», — Роман Примуш. Фото: з архіву редакції

«Ситуація з постачанням кисню непроста, однак вона не є критичною», — Роман Примуш. Фото: з архіву редакції

З такою ж проблемою стикнулися Шепетівка та Славута. Влада останньої 15 березня навіть звернулася за допомогою до прем’єр-міністра та голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія.

Відгукнувся поки останній, наступного дня відправивши у Славуту перевірку для з’ясування причин нестачі у міській лікарні «технічного кисню». Пізніше Сергій Гамалій повідомив, що Славутська міська лікарня сама вчасно не уклала такий договір. Натомість міський голова Василь Сидор заявив, що така інформація не відповідає дійсності, а «державні органи влади відсторонюються від проблем медичних закладів».

У таких умовах в області стартував запис на залишкові партії вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield). Хто може розраховувати на щеплення та як записатися на нього, з’ясували кореспонденти сайту «Є» та підготували детальну інструкцію.

Посилення карантину в громадах: які заборони діятимуть в області

Оскільки Хмельниччина досі не переведена у «червону» зону, додаткові обмеження можуть запроваджувати органи місцевого самоврядування. Першою на цей крок пішла Шепетівська громада. З 15 березня у місцевих школах розпочалися карантинні канікули. На дистанційне навчання з 16 березня також були переведені 5-11 класи шкіл Волочиської громади.

У Хмельницькому теж вирішили запровадити додаткові обмеження. За словами Романа Примуша, вони діятимуть з наступного понеділка, 22 березня, до завершення карантину або покращення епідеміологічної ситуації.

Найперше обмеження стосуються закладів освіти. Поки дистанційного навчання не буде, адже у школярів почнуться весняні канікули. Однак педагогів переведуть на дистанційну роботу. Тимчасово зупинять роботу всі позашкільні заклади та гуртки. А вищим навчальним навчальним закладам на території обласного центру рекомендують перейти на дистанційну форму здобуття знань. Однак дитсадки в місті працюватимуть надалі.

В обласному центрі також заборонити проводити усі види масових заходів, а закладам культури — приймати відвідувачів. Винятками є лише кінотеатри й музеї. Також обмежать прийом громадян усі структурні підрозділи виконавчої влади. Надаватимуться лише невідкладні послуги.

Якщо ситуація зі захворюваністю погіршуватися, у Хмельницькому готові запроваджувати додаткові заборони. Від майбутньої епідеміологічної ситуації також залежатиме, чи після завершення канікул школярі повернуться за парти.

Про переведення годинників, загибель військового та електронні квитки

Чергова трагічна звістка надійшла зі сходу країни. У четвер, 18 березня, неподалік окупованої Горлівки Донецької області загинув 55-річний учасник російсько-української війни Віктор Пасєка, який родом з Красилівщини. Того дня він отримав смертельне кульове поранення під час ворожого обстрілу. Герой мав звання молодшого сержанта й був командиром відділення 2 гірсько-штурмової роти військової частини А3892. До початку служби за контрактом Віктор Пасєка працював у хмельницькому комунальному підприємстві «Електротранс».

Під час ворожого обстрілу 55-річний Віктор Пасєка отримав смертельне кульове поранення. Фото: оприлюднене Хмельницькою міською радою

Під час ворожого обстрілу 55-річний Віктор Пасєка отримав смертельне кульове поранення. Фото: оприлюднене Хмельницькою міською радою

До речі, 12 березня президент посмертно відзначив двох загиблих воїнів з Хмельниччини орденами «За мужність» ІІІ ступеня — Володимира Величка та Леоніда Смолінського. Нагороди передадуть рідних Героїв.

Також 18 березня ще одна трагічна подія сталася поблизу Волочиська: зіткнулися автомобіль «Audi» та військовий «КамАЗ». За попередньою інформацією, водій легковика виїхав на зустрічну смугу. Внаслідок аварії обидві машини згоріли вщент. Водій і пасажир «КамАЗу» встигли залишити транспортний засіб. Натомість водій і пасажир «Audi» загинули на місці події. Наразі триває слідство.

Внаслідок ДТП поблизу Волочиська згоріло обидва авто. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Внаслідок ДТП поблизу Волочиська згоріло обидва авто. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

У п’ятницю, 19 березня, Верховна Рада розглядала законодавчі зміни, які б скасували переведення годинників. Однак 28 березня українцям знову доведеться перейти на літній час, адже нардепами забрало 14 голосів для прийняття відповідного законопроєкту. Його мають розглянути на майбутніх засіданнях парламенту після внесення деяких правок.

Того ж дня заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук розповів про зміни, які очікують на жителів обласного центру. Наразі вже розпочато продаж електронних квитків для проїзду у місцевих тролейбусах. А з 1 травня місто взагалі має відмовитися від готівкового розрахунку в електротранспорті.

Також кореспонденти сайту «Є» з’ясовували, коли варто очікувати на підняття вартості проїзду в громадському транспорті обласного центру.

А більше актуальних подій можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую