ye-logo.v1.2

Карантинні новації, передвиборчий скандал та яскраве свято молоді — підсумки тижня

Суспільство 2556
У Хмельницькому 12 серпня відбувся перший у цьому році масштабний фестиваль — «My Fest»
У Хмельницькому 12 серпня відбувся перший у цьому році масштабний фестиваль — «My Fest». Фото: з архіву редакції

Події з життя Хмельниччини, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччині був сповнений різноплановими подіями. Мали місце резонансне затримання, перший передвиборчий скандал, молодіжний фестиваль і футбольні перемоги. Крім того, уряд знов переглянув механізми запровадження карантинну. Тепер «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки визначатимуть по новому. Отож, детальніше про головні події з життя Хмельниччини, читайте у підсумках тижня від кореспондентів сайту «Є».

Однією з головних подій країни та області стала нова постанова Кабміну щодо запровадження карантину. Фактично 12 серпня урядовці зменшили кількість показників, за якими визначатимуться «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки, до трьох. Наприклад, для населених пунктів чи не найголовнішим стала кількості нових випадків COVID-19 на сто тисяч населення, зафіксованих впродовж 14 днів. Наприклад, «жовта» зона епідеміологічної небезпеки встановлюється при виявленні за цей час 40 хворих на сто тисяч населення. Як зазначив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, саме ця цифра є базовим показником для країни, з яким без проблем може впоратися вітчизняна медична система.

Загалом настання «жовтого», «помаранчевого» або «червоного» рівнів епідеміологічної небезпеки настає за умови конкретного числа нових випадків. Ґрунтуючись на них, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій кожні сім днів запроваджуватиме визначені для кожної «кольорової» зони карантинні обмеження. Однак рішення про їх послаблення прийматимуть не раніше, ніж через 14 днів.

А для областей «кольорові» зони визначатимуть відповідно до заповнення ліжок у медзакладах хворими на COVID-19. Якщо п’ять днів поспіль вони заповнені на 50 відсотків, то на території всього регіону встановлюється «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. А «червоний» рівень запроваджується за умови заповнення 75 відсотків ліжок.

Кольорові «зони» епідеміологічної небезпеки визначатимуть за трьома показниками. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr

Кольорові «зони» епідеміологічної небезпеки визначатимуть за трьома показниками. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr

У «зелену» та «червону» зони маркуються не лише населенні пункти України, а й інші країни. Від цього залежить дозвіл на в’їзд громадян інших держав. Аналогічна методика працює не лише в Україні. Тому під час планування поїздки за кордон потрібно враховувати, які карантинні обмеження та вимоги діють у конкретній країні. Кореспонденти сайту «Є» дізналися, які правила в’їзду діють в Угорщині, Польщі, Чехії, Хорватії, Чорногорії, Туреччині, Єгипті й Албанії. Одинак варто пам’ятати, що вони час від часу можуть переглядатися.

Щоб потрапити у деякі країни, нині потрібно мати негативний тест на коронавірус методом ІФА або ПЛР. За таких умов за тестування потрібно заплатити. Кореспонденти сайту «Є» також підготували матеріал, де можна пройти дослідження на коронавірус та скільки це коштуватиме.

Наразі кількість нових випадків COVID-19 в Україні щодня росте й періодично встановлюються нові антирекорди. Наприклад, станом на 14 серпня за минулу добу в країні зафіксували 1 тисячу 732 нових випадків інфікування коронавірусом. Кількість хворих зростає й на Хмельниччині. Коронавірус навіть вплинув на роботу одного з місцевих телеканалів. У четвер, 13 серпня, обласна філія «Суспільного UA:ПОДІЛЛЯ» повідомила про зміну графіку роботи й переведення працівників на дистанційний режим роботи, щоб уникнути спалаху хвороби. Через це буде тимчасово зупинено вихід інформаційних телевипусків. Причиною такого рішення стало виявлення COVID-19 в одного з представників телеканалу.

Попри карантин в області не зупиняється культурне та спортивне життя. У Міжнародний день молоді 12 серпня у Хмельницькому відбувся перший у цьому році масштабний фестиваль — «My Fest». На території Молодіжного парку впродовж дня почергово діяло близько десяти тематичних локацій. В рамках фестивалю проводилися спортивні змагання, різноманітні конкурси, танцювальні майстер-класи, показовий мотокрос, працювали літературні та дитячі локації… Відвідувачам запам’ятався й виступ місцевих гуртів на Острові кохання у супроводі яскравого світлового шоу. Організатори фестивалю розмістили музичну сцену посеред Південного Бугу, щоб уникнути скупчення людей.


Але правоохоронці все ж зафіксували порушення карантинних правил на «My Fest». Поліція вже склала на організаторів фестивалю протокол про адміністративне правопорушення. Зокрема, найбільше скупчення людей спостерігалося на пінній вечірці.

Цього тижня завершився Чемпіонат України з футболу в першій лізі сезону 2019-2020 років. Фінальні поєдинки пройшли 13 серпня. Провів останній у сезоні матч і волочиський «Агробізнес», який зіграв зі столичною командою «Оболонь-Бровар». Гостей футболісти приймали на хмельницькому стадіоні «Поділля». «Агробізнесу» вдалося завершити чемпіонат перемогою над киянами з рахунком 2:0. Завдяки цьому команда з Волочиська станом на 13 серпня посіла третє місце у першій лізі. Загалом впродовж сезону 2019-2020 років «Агробізнес» провів 30 матчів, в яких здобув 19 перемог та мав три нічиї й вісім програшів.

Цей тиждень також став знаковим для дунаєвецького футбольного клубу «Епіцентр». Спершу дунаївчани здобули путівку до півфіналу аматорської першості, здолавши 9 серпня у Харкові з рахунком 4:1 ФК «Вовчанськ». З аналогічним рахунком вдома «Епіцентр» переміг ФК «ЛНЗ-Лебедин» з Черкаської області. Завдяки цьому дунаєвецькі футболісти вийшли у фінал аматорської першості.

У п’ятницю, 14 серпня, державна комісія погодила фінансування з державного бюджету добудови хмельницького Палацу спорту, спорудження якого стартувало у березні минулого року на вулиці Прибузькій. За словами заступника Хмельницького міського голови Андрія Бондаренка, місто розраховує отримати 80 мільйонів гривень. За такої умови спортивний об’єкт буде завершений у наступному році. Також фасад Палацу спорту матиме новий зовнішній вигляд.

Хмельницький фасад Палац спорту матиме оновлений вигляд. Фото: facebook.com/symchyshyn

Хмельницький фасад Палац спорту матиме оновлений вигляд. Фото: facebook.com/symchyshyn

Передвиборча кампанія ще не стартувала, але на Хмельниччині стався перший скандал. Він розгорівся навколо представників партії «Голос», яку раніше очолював відомий співак Святослав Вакарчук. У понеділок, 10 серпня, у Хмельницькій області Центральна виборча комісія України сформувала 17 територіальних виборчих комісій. Вони діятимуть під час місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня. До їх складу увійшло 36 представників партії «Голос». Однак 12 серпня ця політична сила оголосила про відкликання усіх своїх представників з ТВК Хмельниччини. Причиною стало їх співпраця з іншими партіями. Тому є ймовірність, що під час місцевих виборів «Голос» може опинитися без представництва у ТВК області.

Цього тижневі скандали стосувалися не лише передвиборчої кампанії. Пресслужба прокуратури Хмельницької області 10 серпня повідомила, що правоохоронці розкрили злочинну схему розкрадання коштів працівників Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області та його територіальних підрозділів. За попередньою інформацією, посадовці управління заволоділи загалом 211 тисячами 700 гривнями, спрямованими на оплату праці.

«Встановлено, що начальник Головного управління, попередньо домовившись з іншими підлеглими посадовцями, зловживаючи службовим становищем з метою незаконного збагачення, упродовж тривалого часу надавав вказівки щодо нарахування премій окремим працівникам. Далі такі «премійовані» працівники зобов’язувались повернути частину отриманих грошових коштів готівкою своєму керівництву», — повідомили у прокуратурі й додали, що під час обшуку в кабінеті начальника Головного управління правоохоронці виявили та вилучили понад 32 тисячі євро.

В кабінеті начальника Головного управління виявлено та вилучено понад 32 тисячі євро. Фото: khmel.gp.gov.ua

У кабінеті начальника Головного управління виявлено та вилучено понад 32 тисячі євро. Фото: khmel.gp.gov.ua

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую