ye-logo.v1.2

Дата запровадження локдауну та нова місцева влада — підсумки тижня

Суспільство 3145
Першу сесію Хмельницької облради перервало повідомлення про замінування Будинку рад
Першу сесію Хмельницької облради перервало повідомлення про замінування Будинку рад. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події Хмельниччини, які сталися впродовж інформаційного тижня.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччині був сповнений подіями зі сфери місцевої політики. Зокрема, було обрано нове керівництво обласної та районної рад, призначено заступників Хмельницького міського голови та запущено ліквідацію сільських рад… Крім того, перші пресконференції на нових посадах провели голова облради Віолета Лабазюк та очільник облдержадміністрації Сергій Гамалій. Іншою важливою новиною стало запровадження локдауну. Щоправда, урядовці вирішили посилити карантинні обмеження з 8 січня. Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Дата запровадження локдауну та передбачені ним заборони

У середу, 9 грудня, на позачерговому засіданні Кабміну урядовці продовжили дію загального карантину до 28 лютого. Також вони визначилися з датами запровадження локдауну. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року не заплановано посилювати карантинні обмеження. Натомість жорсткий карантин буде діяти впродовж 16 днів з 8 січня до 24 січня включно.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що під час посиленого карантину громадський транспорт й надалі працювати у звичному режимі «помаранчевих» зон. Установам та організаціям урядовці за можливості рекомендують перейти на дистанційний режим роботи.

Урядовці прийняли чергові зміни до дії карантину. Інфографіка: пресслужби Кабміну

Урядовці прийняли чергові зміни до дії карантину. Інфографіка: пресслужби Кабміну

Щодо додаткових обмежень, то впродовж 16 днів буде заборонено закладам громадського харчування приймати відвідувачів. Повністю заборонять роботу закладів культури, розважальних закладів та проведення будь-яких масових заходів. Виключенням є лише офіційні спортивні змагання, які мають проходити без присутності глядачів.

Буде заборонено й роботу закладів освіти, крім дитячих садочків. Перукарні та салони краси можна буде відвідувати за попереднім записом, без очікування всередині. Також заборонять прийом відвідувачів закладам, які здійснюють торгівлю непродовольчими товарами. Їх можна реалізовувати за допомогою доставки. Однак це обмеження не повинно стосуватися непродовольчих ринків.

Про нову владу Хмельницької області

У понеділок, 7 грудня, пройшла перша сесія Хмельницької обласної ради восьмого скликання. Під час неї депутати обрали голову ради. За посаду конкурувало дві кандидатки: Віолета Лабазюк від партії «За майбутнє» та Оксана Бочкарьова від «Слуги народу». У результаті перемогла дружина чинного нардепа Сергія Лабазюка. За неї проголосувало 33 депутати, а за її конкурентку — 27.

Втім, не минулося без проблем. Зокрема, після завершення таємного голосування у поліцію надійшло повідомлення про «замінування» Будинку рад. Через це довелося перервати засідання сесії обласної ради. Зрештою правоохоронці не знайшли вибухівки й депутати повернулися до роботи.

Віолета Лабазюк стала головою Хмельницької облради, отримавши 33 голоси. Фото: з архіву редакції

Віолета Лабазюк стала головою Хмельницької облради, отримавши 33 голоси. Фото: з архіву редакції

Тоді ж Оксана Бочкарьова поставила під сумнів легітимність обрання Віолети Лабазюк головою обласної ради. На думку Оксани Валеріївни, лічильна комісія провела з порушенням власне голосування щодо визнання дійсним вирішального 33-го бюлетеня, в якому позначка за Віолету Лабазюк стоїть за межами відведеної для цього клітинки. Тому вона пообіцяла оскаржити у суді результати виборів голови Хмельницької облради.

Сама ж Віолета Лабазюк під час своєї першої пресконференції заявила, що вважає позов Оксани Бочкарьової безпідставним. Також назвала її дії спробою «привернути до себе увагу». 

Тоді ж Віолета Олександрівна запевнила, що «не зацікавлена у лобіюванні нічиїх інтересів», а про своє обрання каже, як про «волю Господа Бога».

«Волею Господа Бога мала бути жінка в любому випадку. Нею стала я. Я не боюся відповідальності і розумію весь об’єм роботи», — зазначила голова Хмельницької облради.

Під час першої сесії депутати обрали й двох заступник Віолети Лабазюк. Першим став представник «Команди Симчишина» Володимир Гончарук. Його кандидатуру підтримали 48 депутатів, а семеро проголосували проти. Другим заступником голови облради обрали представника «Європейської Солідарності» Валентина Соколюка. Його кандидатуру підтримали 40 депутатів, а дев’ятеро проголосували проти.

Першим заступником голови облради став колишній заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук. Фото: з архіву редакції
Ще одним заступником Віолети Лабазюк став представник «Європейської солідарності» Валентин Соколюк. Фото: з архіву редакції

До речі, пізніше Володимир Гончарук пояснив, чому «Команда Симчишина» не висунула власного кандидата на голову облради. За його словами, для цього у політичної сили замало голосів. Тому оптимальним варіантом для «Команди Симчишина» було отримати свого представника на посаді першого заступника. Однак це не свідчить про формування коаліційної більшості.

Кореспонденти сайт «Є» спробували довідатися, якими статками володіє нове керівництво обласної ради.

У четвер, 10 грудня, першу пресконференцію провів і новий голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій. На ній він представив свого першого заступника. Ним став юрист Сергій Григорович Тюрін. Очільник ОДА зазначив, що з рештою представників його команди можна буде познайомитися через тиждень. 

Розповідаючи про свої плани, Сергій Гамалій не вдавався до конкретики. Він пояснив, що не хоче давати порожніх обіцянок. Проте одним зі своїх перших завдань новий голова облдержадміністрації вважає впровадження нульової толерантності до корупції та боротьбу з коронавірусом.

Заступники Симчишина, ліквідація сільських рад і голови районних рад

Наступного для, 8 грудня, після засідання обласної ради пройшла й сесія Хмельницької міської ради. Під час неї депутати обрали секретаря ради. Ним став представник «Команди Симчишина» Віталій Діденко. Його кандидатуру підтримало 38 депутатів, один проголосував проти.

Секретарем Хмельницької міської ради депутати обрали представника «Команди Симчишина» Віталія Діденка. Фото: з архіву редакції

Секретарем Хмельницької міської ради депутати обрали представника «Команди Симчишина» Віталія Діденка. Фото: з архіву редакції

Також було обрано нових заступників Хмельницького міського голови. Ними стали керівник офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук, колишній секретар міської ради Михайло Кривак, ексначальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок і колишній перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш. Натомість Юлія Сабій і надалі залишилася на посаді керуючої справами виконавчого комітету.

Кореспонденти сайту «Є» також проаналізували їхні електронні декларації.

Під час сесії Хмельницької міської ради депутати проголосували й за початок ліквідації сільських рад населених пунктів, які приєдналися до міської територіальної громади. Натомість були створені старостинські округи та обрано їх очільників:

  • Старостинський округ з центром у селі Олешин, який складається з сіл Олешин, Іванківці, Черепівка, Черепова, Велика Калинівка, очолила Базилюк Валентина Андріївна;
  • Старостинський округ з центром у селі Шаровечка, який складається з сіл Шаровечка, Мацьківці, Малашівці, Волиця, Водички, Климківці, очолив Бондар Болеслав Йосипович;
  • Старостинський округ з центром у селі Давидківці очолила Ярмощук Олена Степанівна;
  • Старостинський округ з центром у селі Пирогівці, який складається з сіл Пирогівці, Прибузьке, Пархомівці, Бахматівці, очолив Чернюк Володимир Анатолійович;
  • Старостинський округ з центром у селі Копистин, який складається з сіл Копистин, Івашківці, Колибань, Мала Колибань та селища Богданівці, очолила Панчук Лілія Василівна;
  • Старостинський округ з центром у селі Богданівці, який складається з сіл Масівці, Богданівці, Березове, очолив Діденко Микола Павлович.

Було обрано й голів новостворених трьох районних рад області. Шепетівську райраду очолив Олег Кулінський від «Європейської солідарності», який працював першим заступником міського голови Полонного. Хмельницьку райраду — Олександр Чорнієвич від «Команди Симчишина», який працював директором хмельницького міського департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів. Кам’янець-Подільську райраду — колишній міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич від «За майбутнє». А кореспонденти сайту «Є» дізналися, якими статками володію нові голови районних рад.

Про наслідки ожеледиці, новорічні ранки у садочках та як обрати ялинку

У четвер, 10 грудня, на Хмельниччині була сильна ожеледиця. Через неї з восьмої ранку в області було обмежено рух пасажирського транспорту. Також цього дня зросла кількість звернень у травмпункти.

Наприклад, у Хмельницькому через ожеледицю кількість людей, які травмувалися на вулицях, зросла вдвічі. За словами завідувача міського травмпункту Руслана Колеснікова, зазвичай щодня за медичною допомогою звертається близько 50-и травмованих. Натомість 10 грудня у травмпункт прийшло 92 хмельничанина. З-поміж них 72 людини травмувалися на вулиці. 34 громадянина отримали переломи верхніх та нижніх кінцівок.

Цього тижня кореспонденти сайту «Є» дізналися, як заплановано проводити новорічні ранки у дитсадках обласного центру. Виконувачка обов’язків директора міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст розповіла, що попередньо вони будуть відбуватися без сторонніх осіб. Зокрема, без запрошених артистів. Тому організацію свята має забезпечити керівник навчального закладу. Виключенням можуть бути фотографи та відеооператори. Щоправда, вони спершу мають надати довідку про відсутність COVID-19. Але озвучена версія поки що залишається проєктом.

Також Надія Балабуст зазначила, що у Хмельницькому дошкільнята й учні молодших класів отримуватимуть оновлені новорічні подарунки. Крім солодощів, у подарункових наборах будуть брендовані новорічна іграшка та магніт.

Крім того, на сайті «Є» вийшов матеріал про те, як дізнатися, чи легально зрізана ялинка.

Більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую