ye-logo.v1.2

Завищені тарифи на газ, новопризначені посадовці та вовки — підсумки тижня

Суспільство 2457
Життя Хмельниччини у подіях та фактах
Життя Хмельниччини у подіях та фактах. Фото: ілюстративне Артема Баландіна

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Одні з найголовніших тем цього інформаційного тижня на Хмельниччині стали продовженням минулих подій. Зокрема, надалі обговорювалося питання тарифів: представники Антимонопольного комітету запідозрили ТОВ «Хмельницькгаз Збут» у завищенні цін на газ, а урядовці вирішили запровадити компенсацію за електроенергію. Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій продовжив призначати нових посадовців, а на Деражнянщині заговорили про небезпеку вовків…

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Впродовж інформаційного тижня країна відзначала три важливі дати: 22 січня — День Соборності України, 27 січня — День пам’яті жертв Голокосту, 29 січня — День пам’яті Героїв Крут. Через дію карантину у ці дні на Хмельниччині фактично не проводили масштабних заходів. Хіба що в обласному центрі на вулиці Вайсера, 15, де розташовувалось єврейське гетто, відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту.

Пам’ятний знак встановили на території, де у роки нацистської окупації Проскурова діяло єврейське гетто. Фото: з архіву редакції

Пам’ятний знак встановили на території, де у роки нацистської окупації Проскурова діяло єврейське гетто. Фото: з архіву редакції

А з нагоди Дня Соборності України президент відзначив низку жителів Хмельниччини почесними званнями.

Щодо карантину, то урядовці знов не запроваджували нових змін. Таким чином з 25 січня перестав діяти локдаун, але заборони «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки досі залишаються в силі. Попередньо загальнонаціональний карантин триватиме до 28 лютого.

Завищення цін на газ, урядова компенсація та проблеми Шепетівки з теплопостачанням

У Південно-Західному міжобласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України повідомили про відкриття справ щодо чотирьох газопостачальних компаній. Фігурантами розслідування стали товариства з обмеженою відповідальністю «Хмельницькгаз Збут», «Вінницягаз Збут» і «Чернівцігаз Збут», а також державне підприємство «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу», що діє у Тернопільській області.

Антимонопольники підозрюють, що ці газопостачальні компанії необґрунтовано завищили тарифи на блакитне паливо для потреб населення у період з листопада 2020 року до січня 2021-го. Тому на них очікує перевірка.

До речі, кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал, в якому розповіли, як змінити постачальника блакитного палива. Для прикладу взяли особистий досвід хмельничанина, який використовує для опалення газовий котел.

З початку року для українців був запроваджений єдиний тариф на електроенергію. Відтак були скасовано пільгові тарифи, які діяли для окремих побутових споживачів. Серед них: населення, яке використовує електрику для опалення, а також — дитячі будинки сімейного типу, багатодітні та прийомні сім’ї.

«Тобто, щоб отримати таку компенсацію, людям нікуди не потрібно ходити. Вона нараховуватиметься автоматично», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: пресслужби Кабміну

«Щоб отримати компенсацію за різницю у тарифах, людям нікуди не потрібно ходити. Вона нараховуватиметься автоматично», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: пресслужби Кабміну

Тому 27 січня члени Кабміну запровадили компенсацію за різницю у тарифах на електроенергію для певних категорій населення. Вона буде діяти на час, але не пізніше, ніж до 31 березня. Крім того, компенсація не поширюється на українців, які вже мають субсидії.

А у Шепетівці цього тижня обговорювали проблему теплопостачання. Міський голова Віталій Бузиль заявив, про плани за кілька років відмовитися від нинішньої системи централізованого опалення та постачання гарячої води.

За його словами, міська система наразі критично розбалансована. Таку ситуацію спричинив використання комунальними установами модульних котелень і хаотичний перехід населення на індивідуальне опалення.

Нові посадовці Хмельницької ОДА та оскаржені вибори ректора

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій продовжує проводити кадрові зміни. З 22 січня він звільнив свою заступницю Оксану Ситницьку, яку майже рік тому на цю посаду призначив попередній очільник адміністрації Дмитро Габінет.

А з 26 січня Сергій Гамалій призначив двох нових заступників. Серед них колишній земельник зі Львову Володимир Білик і генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю Володимир Юр’єв з Кам’янця-Подільського.

Крім того, з 28 січня департамент соціального захисту Хмельницької облдержадміністрації, який з червня минулого року залишався без керівника, очолила Ірина Ковальчук. До цього часу вона працювала директоркою територіального центру соціального обслуговування Хмельницької міської ради. Щоправда, Сергій Гамалій поки що призначив Ірину Іванівну керувати департаментом на «період дії карантину та до дня визначення переможця за результатами конкурсного відбору».

А колишній керівник Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова зумів оскаржити у суді результати виборів ректора, в результаті яких восени минулого року новою очільницею навчального закладу стала Ірина Ковтун. Олег Омельчук переконував, що його неправомірно не допустили до цих виборів.

Його позов задовольнив Хмельницький окружний адміністративний суд, який зобов’язав обласну раду провести нові вибори ректора ХУУПу. Наразі це рішення не набуло остаточної законної сили, адже впродовж 30 днів його можна оскаржити у Сьомому апеляційному адміністративному суді, який розташований у Вінниці.

Про хижаків, закон про референдум і старовинну маштарку

Цього тижня кореспонденти сайту «Є» з’ясували ситуацію в селі Шарки на Деражнянщині, жителі якого побоюються вовків. Фактично такий страх викликав випадок, який стався у ніч з 15 на 16 січня. Тоді пса місцевої жительки роздер хижий звір.

Головний мисливствознавець області Віталій Красов розповів, що одразу після цього випадку місцеві мисливці організували бригаду, яка прочесала місцину довкола села. Проте вони не виявили ані вовків, ані вовчих слідів. Цілком можливо, додає він, що вовки якщо й були, то могли мігрувати далі, адже осілих особин у цьому районі немає.

У вівторок, 26 січня Верховна Рада прийняла новий законопроєкт «Про всеукраїнський референдум». Його головною новацією стала можливість електронного голосування. Проте ця норма набуде чинності лише після створення інформаційно-аналітичної системи із забезпечення електронного голосування.

Також сайт «Є» підготував матеріал про старовину маштраку — будівлю для зберігання кінської збруї. Вона розташована у селі Волосівці Меджибізької територіальної громади. Маштрака зведена наприкінці ХVIII – початку XIX століття. Тому вона є єдиною давньою будівлею села, що вціліла до нашого часу. У майбутньому її планують відновити й перетворити на мистецький об’єкт. 

Більше інформації про актуальні події можна знайти у розділі «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую