ye-logo.v1.2

Тарифи на газ і повернення до навчання — підсумки тижня

Суспільство 2880
Цього інформаційного тижня тема тарифів досі не втратила своєї актуальності
Цього інформаційного тижня тема тарифів досі не втратила своєї актуальності. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень на Хмельниччині.

Початок 2021 року продовжує приносити нові трагічні новини. Цей інформаційний тиждень, на жаль, не став винятком. Україну 21 січня сколихнула жахлива пожежа у харківському пансіонаті. За офіційною інформацією, станом на ранок 22 січня полум’я забрало життя 15 людей. А Хмельниччина цього тижня втратила журналіста Євгена Семенюка, який присвятив 24 роки телебаченню області. Активно обговорювали й тему тарифів.

Отож, про ці та інші актуальні події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі від сайту «Є».

Про тимчасову граничну ціну на газ та обговорення тарифів

У понеділок, 18 січня, урядовці відреагували на акції протесту й звернення органів місцевого самоврядування, які спричинило зростання тарифів на блакитне паливо. Зокрема, члени Кабміну тимчасово призначили граничну ціну на газ для населення. Вона становить 6 гривень 99 копійок за кубометр і діятиме до кінця цього опалювального сезону або карантину.

А наступного дня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запровадила граничний тариф на транспортування блакитного палива. Поки що він становитиме не більше 1 гривні 79 копійок без врахування податку на додану вартість (з ПДВ — 2 гривні 15 копійок).

До кінця місяця прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив представникам НКРЕКП й Антимонопольного комітету України подати свої пропозиції щодо врегулювання ринку газу країни.

Цього тижня НКРЕКП також мала затвердити нові тарифи на теплопостачання та гарячу воду для абонентів комунальних підприємств «Хмельницьктеплокомуненерго» «Міськтепловоденергія». Однак розгляд питання підвищення вартості комунальних послуг державний регулятор попередньо вирішив перенести на 27 січня. Ймовірно це пов’язано з нарадою за участю Дениса Шмигаля та представників Асоціації міст України. Вони зокрема дійшли згоди не змінювати тарифи на теплопостачання та гарячу воду до кінця опалювального сезону.

А кореспонденти сайту «Є» спробували відповісти на актуальні питання щодо утворення тарифу транспортування газу. 

Не про тарифи, але дотичну тему до житлово-комунальних послуг — побутові відходи. Сайт «Є» підготував матеріал про історію та сучасність хмельницького сміттєзвалища, якому вже понад 60 років.

Майбутнє завершення локдауну: на що очікувати хмельничанам

Цього тижня урядовці не приймали змін до дії карантину. Тому нинішній локдаун, як планувалося, має завершитися опівночі 25 січня. Як наслідок з понеділка на всій території України стануть актуальними карантинні обмеження, які діяли до 8 січня. Відтак більшість учнів зможуть повернутися до школи з дистанційного навчання.

«Нарешті завершує дію локдаун, який торкнувся також роботи закладів освіти, — повідомив заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш. — Але це не означає завершення карантину. Тому в школах залишаються обов’язковими протиепідемічні заходи, затверджені розпорядженнями головного санітарного лікаря країни».

Локдаун не став на заваді хмельничанам, охочим зануритися у крижану воду. Фото: з архіву редакції

Локдаун не став на заваді хмельничанам, охочим зануритися у крижану воду. Фото: з архіву редакції

Після завершення локдауну також відновить роботу Різдвяний ярмарок у Хмельницькому. Орієнтовно він працюватиме до середини лютого. Раніше ж його закривали 19 січня на Водохреща.

До речі посилення карантину також вплинуло на святкування цьогорічного Водохреща. Хмельницька міська рада відмовилася від проведення святкувань у цей день. Проте карантин не став на заваді охочим зануритися у крижану ополонку. Кореспонденти сайту «Є» поглянули як проходять зимові купання під час локдауну.

Трагедії та кадрова політика

У четвер, 21 січня, на околиці Харкова сталася подія, яка сколихнула Україну. Того дня близько 15-ї години загорівся пансіонат для літніх людей «Золотий час».

За інформацію Офісу президента України, наразі від полум’я загинуло 15 людей. Володимир Зеленський вже оголосив 23 січня загальнодержавним днем жалоби.

«За інформацією поліції, в межах розпочатого кримінального провадження вже затримані власник будівлі, її орендарі, які організували нелегальний будинок для літніх людей, та його адміністратор. Серед версій слідства — необережне поводження з приладами для обігріву та займання проводки», — зазначено на сайті Офісу президента України.

 Через пожежу в Харкові Володимир Зеленський вже оголосив 23 січня загальнодержавним днем жалоби. Фото: пресслужби ДСНС України

Через пожежу в Харкові Володимир Зеленський вже оголосив 23 січня загальнодержавним днем жалоби. Фото: пресслужби ДСНС України

На жаль, трагічні новини на цьому не вичерпалися. У вівторок, 19 січня, у Хмельницькому не стало журналіста та колишнього ведучого програм обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-Центр» Євгена Семенюка. Його серце зупинилося на 76 році життя. На обласному телебаченні Євген Іванович працював впродовж 1991-2015 років. Попрощалися з ним 21 січня.

Вистачало цього тижня й інших новин. Наприклад, пов’язаних зі змінами різних управлінь і установ. Так, 21 січня було опубліковано розпорядження голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія про звільнення Олександра Худенка з посади директора обласного департаменту охорони здоров’я. Причиною стала подана ним заява. На цій посаді киянин пропрацював дещо менше, як рік. Хоча розпорядження про звільнення Олександра Худенка опублікували цього тижня, насправді він припинив виконувати свої обов’язки ще 15 січня.

Олександр Худенко пропрацював директором департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації трішки менше, ніж рік. Фото: з архіву редакції

Олександр Худенко пропрацював директором департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації трішки менше, ніж рік. Фото: з архіву редакції

В продовження теми посадовців Хмельницької облдержадміністрації. Урядовці 18 січня погодили призначення двох нових заступників Сергія Гамалія: Білика Володимира Якимовича та Юр’єва Володимира Васильовича. Розпоряджень про те, коли вони почнуть виконувати свої обов’язки поки немає.

А Хмельницький міський голова Олександр Симчишин цього тижня звільнив директорку міського територіального центру соціального обслуговування Ірину Ковальчук. Підставою теж стала подана нею заява. Наразі Ірина Іванівна претендує очолити департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА. Натомість новим директором терцентру став Дмитро Старцун, який донедавна керував міським центром соціальної підтримки та адаптації.

Відбулися й зміни в у лавах правоохоронців. Впродовж тижня було представлено нових керівників трьох районних управлінь поліції. Зокрема, Хмельницьке очолив полковник Василь Птащук, Кам’янець-Подільське — полковник Василь Шкіндюк, а Шепетівське — полковник Анатолій Чубенко.

На завершення трішки про позитив та історію… Кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал «Зимовий Меджибіж: що досліджують та чим дивують туристів у фортеці». 

Більше актуальних подій можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую