ye-logo.v1.2

Початок вакцинації, ціни на газ і високошвидкісна залізниця — підсумки тижня

Суспільство 2300
25 лютого медиків Хмельниччини почали вакцинувати від коронавірусу
25 лютого медиків Хмельниччини почали вакцинувати від коронавірусу. Фото: пресслужби Хмельницької облдержадміністрації

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Одні з найголовніших новин цього інформаційного тижня були пов’язані зі щепленнями від коронавірусу, адже в Україну прибула перша партія індійської вакцини. Люди розділилися на тих, хто довіряє та недовіряє їм. Втім, медикам, які лікують хворих на COVID-19, вже розпочали робити добровільні щеплення. Крім того, цього тижня в країні почав діяти оновлений адаптивний карантин.

Однак актуальні новини стосувалися не лише питань вакцинації та карантину. Наприклад, в країні відзначали День Героїв Небесної Сотні та проводили акції на підтримку громадського активіста Сергія Стерненка. А міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував запуск проєкту зі створення високошвидкісного залізничного сполучення…

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, — у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Старт вакцинації: особливості індійської Covishield та перші щеплення

У вівторок, 23 лютого, в Україну прибуло 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, найближчим часом країна також має отримати понад 100 тисяч доз американської Pfizer, орієнтовно два мільйони доз китайської Sinovac та майже чотири мільйони доз Covishield. А орієнтовно у липні мають надійти ще 15 мільйонів доз американської NovaVax.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко наголосив, що вакцинація буде добровільною. Першими щеплення отримають працівники медзакладів, призначених для лікування пацієнтів з COVID-19. Далі — решта лікарів і військовослужбовці у зоні проведення Операції об’єднаних сил.

А на Хмельниччину індійська вакцина прибула 25 лютого. Загалом область отримала 18 тисяч 300 доз. Такої кількості достатньо, щоб зробити щеплення для 9 тисяч 150 осіб — по дві ін’єкції для кожної людини.

На Хмельниччину 25 лютого надійшло 18 тисяч 300 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Фото: з фейсбуку Сергія Гамалія

На Хмельниччину 25 лютого надійшло 18 тисяч 300 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Фото: з фейсбуку Сергія Гамалія

За словами заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Юр’єва, на першому етапі вакцинації заплановано зробити щеплення для 2 тисяч 520 жителів краю. Серед них — 892 медики, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусом, та 1 тисяча 374 працівників і підопічних інтернатів для літніх людей.

Того ж дня в області стартувала кампанія вакцинації — щеплення зробили для 14 медиків Хмельницької міської лікарні. Першим з них став лікар-анестезіолог Вадим Свинцицький. «Вакцинуватися першим було абсолютно не страшно. Процедура пройшла безболісно, почуваю себе задовільно», — поділився Вадим Свинцицький.  

А кореспонденти сайту «Є» спробували з’ясувати особливості цієї вакцини: її походження, можливі переваги та недоліки. Якщо коротко, то Covishield виготовляють в Інституті сироватки крові Індії. Проте вона є аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, яку розробили науковці Оксфордського університету та фармацевтичної компанії «AstraZeneca».

Термін її придатності становить шість місяців при температурі зберігання від +2 до +8 градусів. У Всесвітній організації охорони здоров’я ефективність цієї вакцини оцінили у понад 63 відсотки, а другу ін’єкцію рекомендують робити з інтервалом 4-12 тижнів після першої. Серед побічних ефектів Covishield називають чутливість, біль, свербіж, набряк або синці на ділянці, де була зроблена ін’єкція. А також можливі — лихоманка, блювота й симптоми характерні для грипу: висока температура, біль у горлі, нежить, кашель.

Нові правила адаптивного карантину та припинення продажу квитків на потяги

У середу, 24 лютого, набула чинності нова постанова Кабміну, яка повернула Україну до формату адаптивного карантину. Таким чином на території Хмельницької області, як і більшості частин країни, встановили «жовтий» рівень епідеміологічної безпеки. Він є базовим і передбачає дещо послаблені обмеження на відміну від тих, які діяли після звершення січневого локдауну. На території краю «жовтий» рівень зберігатиметься поки через різке зростання захворюваності на коронавірус область не переведуть до «помаранчевої» або «червоної» зон.

Власне це сталося з Івано-Франківщиною. На її території з 26 лютого державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила «червоний» рівень, який передбачає найжорсткіші обмеження. Зокрема, було вирішено заборонити пасажирські перевезення у міжобласному сполученні.

Заборони, які діють в областях зі «жовтим» рівнем епідеміологічної небезпеки. Інфографіка: пресслужби МОЗ

Заборони, які діють в областях зі «жовтим» рівнем епідеміологічної небезпеки. Інфографіка: пресслужби МОЗ

Тому з опівночі 26 лютого до 12 березня Укрзалізниця зупинила продаж квитків у Івано-Франківську область та у зворотному напрямку. Для охочих поїхати у гори пропонують альтернативні маршрути: до станцій Ясіня, Кваси, Рахів, Воловець, Сколе та Славське.

«Пасажири, які раніше придбали квитки, впродовж 30 днів з 26 лютого можуть повернути їх у будь-якій залізничній касі країни. Людям відшкодують повну вартість», — зазначили у пресслужбі АТ «Укрзалізниця».

Для забезпечення таких вимог державної комісії з ТЕБ і НС урядовці 24 лютого внесли чергові зміни до постанови щодо дії карантину. Фактично вони доповнили перелік заборон «червоних» зон пунктом, який стосується обмеження пасажирських перевезень.

Про вшанування Героїв і мітинг на підтримку Стерненка

У суботу, 20 лютого, українці відзначали День Героїв Небесної Сотні. Цього дня щороку вшановують подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять загиблих під час неї патріотів. Серед 107 полеглих Героїв є низка уродженців Хмельниччини. Зокрема, Сергій Бондарчук, Микола Дзявульський, Олександр Клітинський, Анатолій Корнєєв, Артем Мазур, Дмитро Пагор, Олександр Подригун, Людмила Шеремет, Віталій Васільцов і Володимир Чаплінський.

У Хмельницькому 20 лютого провели традиційні заходи зі вшанування полеглих учасників Революції Гідності та російсько-української війни: ходу центральними вулицями міста та молебень. Однак через дію карантину цьогоріч про проведення урочистостей хмельничанам не повідомляли. Втім, це завадило їм доєднатися до вшанування Героїв.

Марш Героїв у Хмельницькому пройшов 20 лютого вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою та Героїв Майдану. Фото: з архіву редакції

Марш Героїв у Хмельницькому пройшов 20 лютого вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою та Героїв Майдану. Фото: з архіву редакції

А ввечері 23 лютого небайдужі хмельничани вийшли на місцевий майдан Незалежності. Їх об’єднала акція на підтримку громадського активіста Сергія Стерненка. Йому Приморський суд Одеси призначив сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Такий вирок активісту суд виніс за те, що він начебто ще з кількома чоловіками у камуфляжі у 2015 році викрали депутата райради, екскерівника одеського відділення проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича.

Обвинувачення ґрунтуються виключно на свідченнях Сергія Щербича та свідка, якого у суді навіть не допитували. Сергій Стерненко заперечує свою провину та готує апеляцію. А люди, які вийшли на акції підтримки, вважають цю справу переслідуванням активіста за його громадську позицію.

Хмельничани висловили свою підтримку активісту Сергієві Стерненку, якому одеський суд призначив понад сім років позбавлення волі. Фото: з архіву редакції

Хмельничани висловили свою підтримку активісту Сергієві Стерненку, якому одеський суд призначив понад сім років позбавлення волі. Фото: з архіву редакції

На жаль, цей тиждень не минувся без нових втрат. Пішов зі життя 70-річний заслужений лікар України, колишній керівник Хмельницької обласної лікарні Аркадій Флаксемберг. Попрощалися з Аркадієм Семеновичем 26 лютого.

Модернізація залізничної станції «Хмельницький» та ціна за газ

Цього тижня у столиці проходив Всеукраїнський форум «Україна 30. Інфраструктура». На ньому були презентовані проєкти, які стосуються Хмельницького. Зокрема, Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів про запуск високошвидкісного залізничного сполучення. Один з маршрутів з Києва до державного кордону з Польщею буде пролягати через Хмельницький.

За словами урядовця, в рамках проєкту в країні необхідно збудувати залізничні лінії зі швидкістю руху до 250 кілометрів на годину, загальною довжиною 896 кілометрів, та закупити 39 потягів корейської компанії «Hyundai». Крім того, необхідно модернізувати низку залізничних станцій. Зокрема, станцію «Хмельницький».

У пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації додали, що під час осучаснення хмельницького залізничного вокзалу заплановано створити на його базі повноцінний торгово-розважальний центр.

Через Хмельницький у майбутньому курсуватиме високошвидкісний потяг, який прямуватиме з Києва до кордону з Польщею. Інфографіка: з фейсбуку Владислава Криклія

Через Хмельницький у майбутньому курсуватиме високошвидкісний потяг, який прямуватиме з Києва до кордону з Польщею. Інфографіка: з фейсбуку Владислава Криклія

Владислав Криклій також зазначив, що за кошти Європейського інвестиційного банку для 29 міст, зокрема Хмельницького, мають закупити тисячу одиниць екологічного громадського транспорту. Однак міністр не озвучив конкретну кількість транспорту, який спрямують для кожного з населених пунктів.

Натомість раніше Хмельницький міський голова Олександр Симчишин казав, що у рамках цього проєкту обласний центр може отримати 60 нових тролейбусів. До речі, у Хмельницькому невдовзі запустять новий тролейбусний маршрут — №19, який з’єднає мікрорайон Ракове з центральною частиною міста.

Цього тижня газопостачальні компанії оприлюднили ціни, за якими населенню Хмельниччини доведеться платити за блакитне паливо, спожите у лютому. Для клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» вартість одного кубометра природного газу складе 6 гривень 99 копійок, а для клієнтів ДП «Шепетівкагаз» — 6 гривень 99 копійок. Натомість абоненти «Нафтогазу» платитимуть 6 гривень 86 копійок за куб, що дещо нижче від граничного тарифу, який тимчасово встановив Кабмін.

У п’ятницю, 26 лютого, українці відзначають День спротиву Криму російській окупації. До цієї дати кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про історію родини Ірини Шухтуєвої, яка сім років тому була змушена покинути свою домівку й почати нову сторінку життя у Кам’янці-Подільському. 

Більше актуальних нових можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую