ye-logo.v1.2

Річна ціна на газ і таємниці подільської писанки — підсумки тижня

Суспільство 1959
Впродовж цього тижня Хмельницька область надалі залишалася у «червоні» зоні карантину
Впродовж цього тижня Хмельницька область надалі залишалася у «червоні» зоні карантину. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Минає останній тиждень квітня і це означає, що попереду тривалі вихідні. Зокрема, українці відпочиватимуть спершу чотири дні поспіль впродовж 1-4 травня, а далі ще три дні — впродовж 8-10 травня. Напередодні свят варто згадати про події, які трапилися цього інформаційного тижня.

Частина з них стосується тарифів: запровадження річної вартості блакитного палива та можливості повернення до пільгової ціни на електроенергію для жителів 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС. А ось мешканці обласного центру невдовзі можуть залишитися без гарячої води. Звісно ж вистачало новин, пов’язаних з дією карантину. Серед них: рекомендації щодо святкування прийдешнього Великодня та продовження навчального року у хмельницьких школах.

Отож, детальніше про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Великдень в умовах карантину, навчання у школах і щеплення для вчителів

Цього тижня на території Хмельниччини й далі зберігався «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Однак невдовзі область може вийти з цієї зони карантину. Вже кілька днів поспіль залишається перевищеним лише один показник — рівень госпіталізації, який не має бути більшим, ніж 60 людей на 100 тисяч населення. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на ранок 30 квітня він сягав 84,7 на 100 тисяч.

Через спад захворюваності на коронавірус навіть вирішили згорнути мобільний шпиталь, який у Славуті з 7 квітня приймав пацієнтів з COVID-19. Його о 10-й ранку 30 квітня відвезли у Київ до місця постійно дислокації.

Якщо ж «червону» зону буде скасовано, то учні 5-11 класів зможуть повернутися за шкільні парти. Попри це в обласному центрі заплановано продовжити навчальний рік на два тижні. Орієнтовно до 11 червня. Про це розповів заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак. Такі плани він пояснив необхідністю виконати законодавчу норму у 175 днів та бажанням дати дітям якісну освіту.

Хоча у Хмельницькій області епідеміологічні показники пішли на спад, вона впродовж тижня надалі залишалася у «червоній» зоні. Фото: Центру громадського здоров’я України

Хоча у Хмельницькій області епідеміологічні показники пішли на спад, вона впродовж тижня надалі залишалася у «червоній» зоні. Фото: Центру громадського здоров’я України

У якому ж форматі після завершення навчального у школах святкуватимуть останні дзвоники, остаточної відповіді посадовець поки не може дати. За його словами, це залежатиме від епідеміологічної ситуації. Проведення лінійок, але без скупчення людей, можливе за умови перебування області у «жовтій» або «помаранчевій» зонах. Якщо ж діятиме «червоний», святкування буде проходити в онлайн форматі.

Також Михайло Кривак розповів про плани вакцинувати від коронавірусу вчителів шкіл Хмельницької громади. Щеплення будуть включно добровільними й проходитимуть за віковою чергою. Зокрема, вже наступного тижня перші пропозиції мають отримувати місцеві педагоги віком від 60-и років.

Щодо карантинних обмежень, то урядовці вирішили не запроваджувати додаткових заборон на Великдень. Однак у будь-якому випадку всередині храму або у його дворі людям потрібно перебувати у вдягнених захисних масках або респіраторах. Крім того, відстань між ними має становити не менше, ніж півтора метра. Дотримуватися таких вимог вірян закликають не лише урядовці, а й представники духовенства.

Тарифи на газ, пільги на електроенергію та чому хмельничани можуть залишитися без гарячої води

Газопостачальні компанії вже оприлюднили фіксовані річні тарифи для населення, які діятимуть з 1 травня 2021-го до 30 квітня 2022-го. Зокрема, «Нафтогаз України» встановив для своїх побутових клієнтів вартість блакитного палива на рівні 7,96 гривні за кубометр, ТОВ «Хмельницькгаз Збут» — 7,99 гривні за кубометр, а ДП «Шепетівкагаз» — 10,20 гривні за кубометр.

А для жителів 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС можуть повернути пільгову ціну на електроенергію. Тобто — 70 відсотків від чинного тарифу. Перший крок до відновлення цієї пільги 29 квітня розробила Верховна Рада України. Нардепи прийняли постанову з відповідними рекомендаціями Кабміну. Відтак остаточне слово залишатиметься за урядовцями.

Ймовірно невдовзі від них будуть вимагати втрутитися в іншу ситуацію. АТ «Хмельницькгаз» повідомив, що через завершення дії постанови Кабміну виробникам тепла, які не мають жодного постачальника газу, з 1 травня буде припинено постачання блакитного тепла. Зокрема, це стосується комунальних підприємств «Хмельницьктеплокомуненерго», «Південно-Західні тепломережі», «Міськтепловоденергія» (Кам’янець-Подільський) та «Красилівського підприємства теплових мереж». А також — низки ОСББ з даховими котельнями.

За інформацією АТ «Хмельницькгаз», виробники тепла для потреб населення, які не мають постачальника газу, повинні до 1 травня припинити споживання блакитного палива. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За інформацією АТ «Хмельницькгаз», виробники тепла для потреб населення, які не мають постачальника газу, повинні до 1 травня припинити споживання блакитного палива. Фото: ілюстративне з архіву редакції

«Ситуація просто катастрофічна, — каже заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. — Ми намагатимемося забезпечити теплопостачальні підприємства газом, щоб хмельничани могли хоча б зустріти Великдень з гарячою водою. Що буде опісля, мені важко сказати. Виходячи з нинішніх позицій уряду, ймовірно українці в різних містах не матимуть гарячої води до кінця літа».

Він пояснив, що 28 квітня місцевим теплопостачальникам надійшов лист про скасування «покладання спеціальних обов’язків». Тому вони мають укласти договори з газопостачальними компаніями зі стовідсотковою передоплатою за блакитне паливо на місяць наперед. Але нині це неможливо зробити — наразі на їх рахунках відсутні необхідні для цього кошти.

Втрата на сході, нові призначення та таємниці подільської писанки

У вівторок, 27 квітня, внаслідок травм, отриманих від вибуху протитанкової міни, загинув 30-річний сержант Роман Гуляк. Воїн був родом з Волочиська. Саме там 30 квітня захисника України провели в останню путь.

Президент Володимир Зеленський 28 квітня підписав указ про призначення нового голови Хмельницької райдержадміністрації. Її очолив Денис Дунець, який, згідно з його електронною декларацією, раніше працював у приватному підприємстві «Мегапрогрес». Такими чином усі три держадміністрації області отримали голів.

Дениса Дунця (у блакитній медичній масці) призначили головою Хмельницької РДА 28 квітня, а вже 29 — представили його. Фото: пресслужби Хмельницької облдержадміністрації

Дениса Дунця (у блакитній медичній масці) призначили головою Хмельницької РДА 28 квітня, а вже 29 — представили його. Фото: пресслужби Хмельницької облдержадміністрації

А ось колишня голова вже реорганізованої Теофіпольської РДА Олена Лошанюк може очолити нещодавно створений департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації. Вона стала переможцем конкурсу на цю посаду.

Також цього тижня було визначено переможця конкурсу на посаду директора Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Нею стала нинішня очільниця цього комунального закладу культури Олена Брицька.

А кореспонденти сайту «Є» до Великодня підготували матеріал про історію писанкарства, ритуали та звичаї давніх українців. Про це розповідає писанкарка Світлана Делікатна. 

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую