ye-logo.v1.2

Коронавірус, 100 днів Дмитра Габінета і вимоги депутатів — підсумки тижня

Суспільство 3248
Тиждень, що минає у подіях та фактах
Тиждень, що минає у подіях та фактах. Фото: з архіву редакції

Якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень

Центральною темою інформаційного тижня на Хмельниччині став коронавірус, адже у сусідній Чернівецькій області був зафіксований перший в Україні випадок цієї інфекції. Крім того, нещодавно цю інфекцію запідозрили у хмельничанина, який повернувся з Греції. Обговорювалася не лише ці подія, а й питання готовності обласного центру до можливого спалаху коронавірусу. Крім того, інформаційний простір збагатили депутатські звернення до центральної влади, звіт за сто днів роботи Дмитра Габінета та затримання голови ОТГ.

Отож, інформацію про перший випадок коронавірусу COVID-19 в Україні Міністерство охорони здоров’я підтвердило у вівторок, 3 березня. Інфекцію зафіксували у чернівчанина, який повернувся з Італії. З цієї країни він прилетів літаком у Румунію, з якої на власному авто з дружиною 26 лютого перетнув державний кордон і приїхав у Чернівці. На пункті пропуску «Порубне» подружжя пройшло температурний скринінг, але симптомів хвороби не виявили. Проте 29 лютого чоловіка госпіталізували з підозрою на коронавірус. Після проведених аналізів медики підтвердили діагноз. У його дружини поки не зафіксували симптомів хвороби.

За останньою інформацією МОЗ України (станом на 10:00 6 березня) поки це єдиний зареєстрований випадок коронавірусу в Україні. Втім, до Центру громадського здоров’я надійшло дев’ять повідомлень про підозри на захворювання COVID-19. Наразі тривають дослідження.

З підозрою на коронавірус до Хмельницької інфекційної лікарні днями потрапив 44-річний хмельничанин, який повернувся Греції. Цю інформацію кореспондентам сайту «Є» 6 березня підтвердила головний лікар цього медичного закладу Оксана Піддубна. Вона розповіла, що хворий самостійно звернувся в інфекційну лікарню 4 березня. Його госпіталізували у спеціальний бокс і провели аналізи. Грип не підтвердився, тому взятий біоматеріал направили на дослідження у Києві, де й мали підтвердити чи спростувати зараження коронавірусом. 

Цього ж дня, 6 березня, в Хмельницькій облдержадміністрації скликали терміновий брифінг щодо ситуації з COVID-19. Зокрема, голова ОДА Дмитро Габінет запевнив пресу, що причин для паніки немає. Наразі встановлено коло осіб, які контактували з хворим. У них не виявлено симптомів захворювання, але за ними спостерігають медики. Щоб не сіяти безпідставної паніки посадовець сказав, що свідомо не казатиме кількості цих людей. На його переконання усі вони здорові.

Крім того, під час брифінгу головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна додала, що стан госпіталізованого хворого з підозрою на коронавірус покращився — температура знизилася, поліпшилися самопочуття та апетит, проте у нього зберігається киснева недостатність.

Втім, начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач ввечері 6 березня повідомив, що в обласному центрі нині немає зафіксованих випадків захворювання на COVID-19. Це підтвердило лабораторне дослідження біоматеріалу, взятого у госпіталізованого хмельничанина.

У середу, 4 березня, у Хмельницькій міській раді пройшов брифінг, на якому розповіли про підготовку обласного центру до можливого спалаху коронавірусу. Зокрема, начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач зазначив, що в усіх медичних закладах, закладах освіти та культури Хмельницького проводитимуться додаткові заходи з дезінфекції. Також ретельно прибиратимуть і дезінфікуватимуть весь громадський транспорт. У місті створили й протиепідемічну комісію.

Головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна розповіла, що її медзаклад буде базовим, якщо в області буде виявлено хворих на коронавірус. Лікарня вже забезпечена необхідними захисними костюмами, щитками, респіраторами, медичними масками та медикаментами. Наразі цей медичний заклад готовий одночасно прийняти 12 хворих на коронавірус. 

У Хмельницькій інфекційній лікарні також запрацювала «гаряча лінія», куди люди можуть звертатися, якщо вони запідозрять у себе симптоми коронавірусу COVID-19. Телефонувати можна за номером (0382) 70-43-61. На жаль, мобільного номеру в приймальні немає.

Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися в медиків, як вони реагуватимуть на виклики з підозрою на коронавірус. За словами директора Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександра Терещука, для таких випадків нині в області створено три спеціальні бригади «швидкої допомоги» — у Кам’янці-Подільському, Хмельницькому та Шепетівці. Ще одна бригада створена на базі консультативного відділу, яка спрацьовуватиме, якщо буде потрібна термінова консультація інфекціоніста. Усі вони обладнані спеціальними засобами захисту.

«Радимо викликати «швидку», коли у людини є висока температура (вище 39-и градусів), інтоксикація та погане самопочуття. Особливо, якщо людина повернулася з-за кордону або перебувала в місцях, де зареєстровані випадки коронавірусу», — додав Олександр Терещук.

Для запобігання можливому інфікуванню людей коронавірусом у деяких районах області поки скасували низку масових заходів.

Крім того, кореспонденти сайту «Є» підготували відео, як власноруч люди можуть зробити ватно-марлеві пов’язки. Медики переконують, що така маска не допоможе здоровій людині захиститися від коронавірусу, проте її має надягати хворий, щоб не розповсюджувати інфекцію. 

У середу, 4 березня, в обласному художньому музеї прозвітував за перші сто днів роботи голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет. Він говорив про свій підхід до кадрової політики, медицину, призначення голів райдержадміністрацій, залучення державного фінансування на соціальні об’єкти й дороги, боротьбу з корупцією та «тіньовим» бізнесом. Зокрема, він анонсував, що сім управлінь та департаментів облдержадміністрації пройдуть оптимізацію. Зокрема, буде ліквідовано обласне управління житлово-комунального господарства. Натомість його функції перейме на себе новостворений департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства. 

Цього тижня пройшла чергова сесія Хмельницької міської ради та позачергова Хмельницької обласної ради. На них місцеві депутати прийняли низку звернень до органів центральної влади.

Так, спершу міські депутати вимагали відправити у відставку міністра освіти та науки України Ганну Новосад. Свою позицію вони мотивували тим, що її політика є «антиосвітянською». Зокрема, депутати звинуватили її в скороченні педагогічного складу, закритті шкіл і впровадженні гендерної освіти. Чи дослухалися до хмельницьких депутатів у Верховній Раді, проте того ж дня, 4 березня, нардепи проголосували за відставку уряду. Позбулася міністерського крісла й Ганна Новосад. Наразі нового міністра освіти та науки не призначили.

А ось звернення депутатів Хмельницької обласної ради стосувалися законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення та недопущення нівелювання досягнень Революції Гідності. Щодо землі, то цього разу вони не лише обурювалися правками до законопроєкту, а й просили Володимира Зеленського накласти на нього президентське вето, якщо парламент все ж прийме його.

Наприкінці минулого тижня правоохоронці затримали голову Меджибізької об’єднаної територіальної громади. Як повідомили у секторі комунікації поліції Хмельницької області, посадовця спіймали одразу після одержання ним півтори тисячі доларів неправомірної вигоди. До того задокументовано факт отримання ним п’яти тисяч авансу. Ці кошти він вимагав у підприємця для прийняття позитивного рішення сесію ОТГ і затвердження нею нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, на якій видобуток піску. Далі суд взяв посадовця під цілодобовий домашній арешт.

А ось одіозний блогер Артур Сороченко, якого підозрюють у побитті учасника російсько-української війни Володимира Баули, знов не прийшов у Хмельницький міськрайонний суд на засідання у його справі, яке проходило 4 березня. Причина все та ж — перебуває на лікуванні, проте вже у Києві. Через свого адвоката він прохав суд перенести розгляд справи на шість місяців, адже у нього туберкульоз. Втім, суддя ухвалив рішення перенести засідання на кінець березня й дослідити, чи дійсно Артур Сороченко перебуває на лікуванні. 

Не обійшлося й без нових призначень. Зокрема, офіційно представили колективу нового директора філії Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта» Миколу Громова. До цього він очолював ТОВ «Гігател», ЗАТ «Рівненське кабельне телебачення», ДП Телерадіомовна компанія «ПРТ», ТОВ телерадіокомпанія «Рівне ТВМ». Крім того, нового очільника має отримати й акціонерне товариство «Хмельницькобленерго». Ним має стати Гапонов Валерій Миколайович. Про це свідчить розпорядження вже колишнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Сміттєпереробний завод у Хмельницькому планують збудувати у 2022 році. Про це заявив у п’ятницю, 6 лютого, керівник проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук. За його словами, для реалізації цього задуму вже підписані попередні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку для залучення кредиту на будівництво. Крім того, проведено низку досліджень у Хмельницькому й у селах Олешин та Іванківці. Зокрема, досліджували повітря, воду, шуми, трафік та інші екологічні показники. Наразі розпочався 120-денний етап обговорень проєктної документації. Кожен охочий хмельничанин чи житель сіл, поблизу яких збудують сміттєпереробний комплекс, може не лише ознайомитися з документацією, а й залишити свої зауваження та пропозиції.

За рештою новин слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую