ye-logo.v1.2

Рух потягів, майбутнє відкриття дитсадків й археологічні розкопки — підсумки тижня

Суспільство 4374
Про події та факти, якими запам
Про події та факти, якими запам'ятався цей інформаційний тиждень. Фото: з архіву редакції

Головні події цього інформаційного тижня Хмельниччини.

Цей інформаційний тиждень приніс нові послаблення карантину. Наприклад, на Хмельниччині дозволили з цієї п’ятниці відновити регулярні пасажирські перевезення областю, а з 1 червня — рух двох приміських потягів. Були й новини про мітинги, резонансні затримання й археологічні розкопки. Про це і не тільки — далі у підсумках тижня від кореспондентів сайту «Є».

Впродовж цього тижня обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла кілька рішень щодо пом’якшення карантинних заходів на території краю. Так, з 27 травня у храмах дозволили проводити богослужіння за умови дотримання санітарних вимог. Також з 1 червня у деяких містах готуються відкрити дитячі садочки.

Втім, послаблення відчують не всі жителі Хмельниччини. Через несприятливу епідеміологічну ситуацію пом’якшення карантину вирішили поки не запроваджувати у Кам’янці-Подільському, Нетішині та Старокостянтинові, а також кількох районах — Білогірському, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Славутському (крім міста Славута), Старокостянтинівському та Шепетівському. 

У тому ж Кам’янці-Подільському через спалах захворюваності на COVID-19 міська влада навіть вирішила посилити карантинні заходи. Зокрема, з 29 травня до 5 червня — зупинити пасажирські перевезення у комунальному громадському транспорті.

З 29 травня обласна комісія з ТЕБ і НС дозволила відновити регулярні пасажирські перевезення у внутрішньообласному сполученні. Проте заборонила заїжджати автобусам у Нетішин. Там перевізники мають висаджувати пасажирів на території автовокзалу, який розташований за межами міста. А у Кам’янці-Подільському перевізники повинні доправляти людей виключно на автомобільний вокзал.

Дозволили також з 1 червня відновити рух двох приміських пасажирських потягів: Гречани-Жмеринка та Хмельницький-Волочиськ. А щодо потягів далекого сполучення — ситуація до кінця не визначена.

Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш розповів, що відновлення роботи потягів далекого сполучення має вирішувати Укрзалізниця. Натомість питання зупинки їх у населених пунктах краю погоджуватиме обласна комісія з ТЕБ і НС, яка готова впродовж кількох днів розглянути відповідне звернення залізничників після його надходження.

Щодо відновлення роботи дитсадків в обласному центрі виконувачка обов’язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Надія Балабус розповіла кореспондентам сайту «Є», що з 1 червня їх мають відвідати 6 тисяч 286 дошкільнят. Очікується, що у кожній групі буде не більше 20 дітей.

«Нині кожен заклад освіти переглядає режим дня, щоб збільшити тривалість прогулянок і зменшити кількість занять, які потребують фізичного контакту між дітками. Вже закуплено все необхідне, відбувається постачання засобів дезінфекції, безконтактних термометрів, масок, рукавичок», — зазначила Надія Балабус.

А Хмельницький міський голова цього тижня розповів, що обласний центр планує невдовзі запровадити паралельне тестування жителів міста на COVID-19. За його словами, для запуску роботи власного апліфікатора необхідно 120 тисяч гривень.

У суботу, 23 травня, Україна відзначала День Героїв. Через карантин у Хмельницькому цьогоріч вирішили відмовитися від масштабних урочистостей. А кореспонденти сайту «Є» до цієї святкової дати поспілкувалися з учасником російсько-української війни Олександром Дарморосом. Він розповів, як опинившись у темряві, знайшов сили жити та допомагати іншим. 

У неділю, 24 травня, в Славуті попрощалися з Героєм російсько-української війни, солдатом 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Сергієм Тимощуком. Воїн загинув на Сході шість років тому і лише нещодавно його останки ідентифікували за допомогою ДНК-експертизи.

Того ж дня на хмельницькому майдані Незалежності зібралося кілька десятків людей. Присутні тримали в руках національні стяги та плакати з написами «Стоп реванш», «Зе! Де обіцяне!», «Дякуємо за ще щедрі обіцянки»… Учасники акції вимагали відставки чинного президента України Володимира Зеленського.

Цього тижня народні депутати від Хмельниччини почали подавати електронні декларації за минулий рік. Наприклад, 28 травня, інформацію про свої статки оприлюднив найбагатший нардеп з області Олександр Герега.

А представники громадської організації «Хмельницька ініціатива» презентували результати кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Ґрунтуючись на об’єктивних критеріях та думках 18 експертів активісти визначили кращих і гірших депутатів Хмельницької міської ради.

Були цього тижня й резонансні затримання. Так, правоохоронці зафіксували факт вимагання та отримання хабаря начальником одного із відділів Департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації. За інформацією пресслужби прокуратури Хмельницької області, посадовець вимагав у чоловіка тисячу доларів за сприяння у направленні його на проходження альтернативної, невійськової служби.

Попри те, що на засіданні Ради ліг ПФЛ прийняли рішення завершити чемпіонат України з футболу в першій та другій лізі, волочиський «Агробізнес» продовжує підготовку. Зігравши товариську гру з дунаєвецьким «Епіцентром» (5:0), першоліговий клуб зіграв ще один матч. Цього разу проти великогаївського «Агрона» з Тернопільщини.

Нещодавно кореспонденти сайту «Є» також побували на археологічних розкопках давнього поселення Чаньків-1, що поблизу Дунаївців. Саме там триває масштабне будівництво дороги в обхід міста. Під прокладання автошляху потрапив археологічний культурний шар давнього поселення. Щоб зберегти важливу для науки інформацію, потрібно провести дослідження ділянок пам’ятки, які підпадали під знищення. 

За рештою новин слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую