ye-logo.v1.2

COVID-19 в облдержадміністрації, пересадка органів і «кольоровий» карантин — підсумки тижня

Суспільство 2168
Життя Хмельницької області у подіях і фактах
Життя Хмельницької області у подіях і фактах. Фото: з архіву редакції

Про події, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень на Хмельниччині.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччині наповнили культурні та спортивні події. Щодо першої сфери, то мова йде більше про анонси запланованих заходів, які мають відбутися в обласному центрі впродовж серпня-вересня. Досі не вщухає епідемія коронавірусу. Впродовж тижня було зафіксовано зростання нових випадків COVID-19 на теренах краю. Крім того, інфекцію виявили навіть у чиновників Хмельницької облдержадміністрації. З огляду на це державна комісія може посилити карантинні заходи в області або в окремих населених пунктах. Однак Хмельницький міський голова висловив невдоволення «кольоровим» карантином. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Цього тижня Хмельницька облдержадміністрація повідомляла не лише про нові випадки COVID-19 в різних населених пунктах краю, а й у власних стінах. Спершу 4 серпня коронавірус виявили у двох працівників апарату ОДА. Через це наступного дня облдержадміністрацію перевели у «закритий» режим і почали тестувати на COVID-19 усіх її службовців. Пізніше інфекцію виявили ще у восьми працівників адміністрації.

Загалом через різке збільшення кількості нових випадків COVID-19 на території області, зокрема у Хмельницькому, перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш припустив можливе посилення карантинних обмежень. За його словами, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може запровадити у населених пунктах краю «жовтий» або «оранжевий» рівень епідеміологічної небезпеки.

Для кожної з «кольорових» зон передбачені власні карантинні обмеження. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr

Для кожної з «кольорових» зон передбачені власні карантинні обмеження. Інфографіка: facebook.com/moz.ukr

Вранці 7 серпня на мапі Центру громадського здоров’я України деякі райони та населенні пункти області були позначені як «жовті» зони епідеміологічної небезпеки. Серед них — Хмельницький та навіть Чемеровецький район, де нині зафіксований лише один хворий на COVID-19. Однак пізніше Хмельниччина знов опинилася у «зеленій» зоні. Пізніше виявилося, що то була технічна помилка, за яку вибачився міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Тому наразі на території всієї Хмельницької області залишається «зелений» рівень епідеміологічної небезпеки, який передбачає найслабші карантинні обмеження.

До речі, невдоволення «кольоровим» карантином 6 серпня під час брифінгу висловив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, нині в обласному центрі немає підстав посилювати карантинні заходи. А кількість нових випадків COVID-19 у Хмельницькому зросла через збільшення тестувань на коронавірус. Тепер їх проводять не лише в лабораторному центрі, а й на базі міського пренатального центру. Занепокоєння викликає лише завантаженість ліжок в інфекційній лікарні.

«Якщо ж нам придумають якийсь «червоний» рівень, тоді будемо приймати своє рішення. Ми переконані, що місто має працювати! Проте закликаю хмельничан не забувати про дотримання соціальної дистанції та носіння масок у магазинах і громадському транспорті», — заявив Олександр Симчишин.

Олександр Симчишин вважає, що у Хмельницькому нині немає підстав посилювати карантинні заходи. Фото: Хмельницької міської ради

Олександр Симчишин вважає, що у Хмельницькому нині немає підстав посилювати карантинні заходи. Фото: Хмельницької міської ради

Також він зазначив, що з 1 вересня зросте кількість тролейбусів, які перевозитимуть хмельничан виключно за спецквитком. Таке рішення пов’язане зі зростанням пасажиропотоку.

До теми медицини, але вже не про коронавірус. Цього тижня Міністерство охорони здоров’я України опублікувало список 19-и медзакладів, які отримали дозвіл на проведення трансплантації органів. До їх числа увійшла Хмельницька обласна лікарня. Її директор Яків Цуглевич розповів кореспондентам сайту «Є», що лікарня поки що сконцентрується на трансплантації нирок. Першу таку операцію розраховують провести в жовтні цього року, адже орієнтовно 56 жителів області конче потребують пересадки нирки. Поки що донорами будуть родичі пацієнтів.

Цього інформаційного тижня насиченим виявилося культурне та спортивне життя Хмельницької області. Наприклад, 3 серпня пройшов доволі емоційний футбольний матч між волочиським «Агробізнесом» та миколаївським МФК «Миколаїв». Волочиським футболістам довелося приймати гостей не на рідному полі, а на стадіоні «Поділля» у Хмельницькому. Матч був доволі напружений, а головний тренер «Миколаєва» Ілля Близнюк відмітився напрочуд емоційною реакцію на дії суддів і навіть нецензурною лайкою у їх бік. За це йому вручили «червону» картку. Сам матч завершився нічиєю з рахунком 2:2. 

Цього тижня кореспонденти сайту «Є» дізналися, що хмельницьке «Поділля», яке готується до нового чемпіонату України з футболу в другій лізі, підписало контракт із 20-річним нападником Владиславом Прильопою з одеського футбольного клубу «Чорноморець-2». В його лавах футболіст взяв участь у 17 матчах, в яких відзначився п’ятьма голами.

Крім того, у чемпіонаті Хмельницької області з футболу пройшли матчі третього туру. Проте для нетішинського «Енергетика-Миклуша» першість так і не розпочалася.

Впродовж цього тижня у Хмельницькому презентували кілька масштабних культурних проєктів, котрі проходитимуть в місті впродовж серпня-вересня цього року.

Наприклад, з 20 серпня до 20 вересня у Хмельницькому реалізовуватимуть серію культурно-просвітницьких заходів присвячених джазу. З-поміж них — джазовий музичний курс, концерти гуртів «ShockolaD», «Free Jam», тріо Олексія Боголюбова та «KoloYolo», джем-сейшен, танцювальні воркшопи, художні майстер-класи, лекції-бесіди, кінопокази, виставка живопису Петра Лебединця, фотовиставка Олександра Зубка.

А до Дня міста у Хмельницькому зніматимуть фільм-виставу про гетьмана Богдана Хмельницького під назвою «Пам’ятники Богдану оживають». Створюватимуть стрічку за мотивами п’єси Михайла Старицького. Роль гетьмана виконуватиме народний артист України, керівник й актор монотеатру «Кут» Володимир Смотритель. 

Цього місяця повернетеся й щорічний фестиваль «My Fest». Зазвичай його проводили в травні до українського Дня молоді. Проте через запровадження карантину його спершу скасували, а нині — планують провести 12 серпня. Тепер його присвятять міжнародному Дню молоді. Традиційно «My Fest» проведуть у Молодіжному парку, але з дотриманням карантинних заходів. Наприклад, місцеві музичні гурти виступатимуть на Острові кохання.

Кримінальні новини. У вівторок, 4 серпня, соцмережами одразу розійшлися фотографії затримання правоохоронцями двох чоловіків, яке сталося того дня у Хмельницькому поблизу Центрального універмагу. Наступного дня у секторі комунікації поліції Хмельницької області розповіли, що затриманими є 32-річний хмельничанин та 38-річний житель Запоріжжя. Обох підозрюють у серії крадіжок. Бійці роти поліції особливого призначення провели спецоперацію з їх затримання через кілька годин після вчинення крадіжки з приватного будинку. У підозрюваних вилучили не лише викрадені речі, а й дві тротилові шашки.

Також цього тижня в обласному центрі правоохоронці викрили масштабне виробництво контрафактної тютюнової продукції. Загалом у незаконній схемі було залучено два десятки людей, серед яких організатори, кур’єри та реалізатори. Підозрювані облаштували підпільне виробництво на базі орендованих у місті складських приміщень. Щомісяця вони збували незаконні цигарки на понад десять мільйонів гривень.

Дізнатися більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую