ye-logo.v1.2

Результати виборів, карантин та звинувачення у сепаратизмі — підсумки тижня

Суспільство 2978
2 листопада підприємця Віктора Вікарчука активісти й ветерани російсько-української війни звинуватили у сепаратизмі та облили зеленкою
2 листопада підприємця Віктора Вікарчука активісти й ветерани російсько-української війни звинуватили у сепаратизмі та облили зеленкою. Фото: з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цього інформаційного тижня Центральна виборча комісія почала публікувати списки переможців місцевих виборів. Серед них є кандидати, які стали головами громад та депутатами місцевих рад. Традиційно державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила карантинні обмеження для різних частин Хмельницької області. Ще однією дотичною до пандемії коронавірусу темою стала можливість запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня». Втім, життя краю було сповнене й іншими новинами. Іноді трагічними. Детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Про карантин вихідного дня та «червоні» зони епідеміологічної небезпеки

Цього тижня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про можливість запровадження в Україні карантинну вихідного дня. Це означатиме, що у суботу та неділю навіть не працюватимуть магазини. На думку урядовця, це має розірвати ланцюжок інфікування COVID-19.

Однак 4 листопада на черговому засіданні Кабміну запровадження таких новацій не розглядали. Тоді ж прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в Україні поки не планують повертатися до жорсткого карантину, який діяв весною. Проте, якщо рівень захворюваності продовжуватиме стрімко рости, уряд посилить деякі карантинні обмеження.

Пізніше Максим Степанов припустив, що карантин вихідного дня може буде запроваджений 14-15 листопада. Втім, урядовець поки не готовий цього стверджувати. Також він наголосив, що інформація про запровадження «чорної» зони епідеміологічної небезпеки, яка буде означати повний «локдаун» на сім днів, — це фейк.

Сьогодні, 6 листопада, державна комісія розширила межі «червоної» зони карантину на майже всю території Хмельницької області. Запровадженні зміни набудуть чинності у понеділок, 9 листопада.

Тоді «червона» зона діятиме у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, Славуті, Старокостянтинові та Шепетівці, а також — у Білогірському, Віньковецькому, Волочиському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Красилівському, Летичівському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Старосинявському, Теофіпольському, Хмельницькому та Ярмолинецькому районах.

Нове карантинне зонування області почне діяти у понеділок, 9 листопада. Інфографіка: adm-km.gov.ua

Нове карантинне зонування області почне діяти у понеділок, 9 листопада. Інфографіка: adm-km.gov.ua

Натомість «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки залишили лише у п’яти районах: Деражнянському, Ізяславському, Старокостянтинівському, Чемеровецькому та Шепетівському.

Найбільш жорсткі карантинні обмеження діятимуть у Славуті. Там заборонено здійснювати регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення у міському, приміському, обласному та міжобласному сполученні. Виключенням є перевезення у приватних, орендованих чи службових легкових автомобілях. Також у Славуті заборонено приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, закладах культури та розважальних закладах.

Натомість у Віньковецькому, Волочиському, Летичівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах заборонено приймати пасажирів у автомобільний транспорт, який здійснює регулярні внутрішньообласні та міжобласні перевезення. Проте пасажирські перевезення у міському та приміському сполучені дозволені.

У Хмельницькому додаткових обмежень не запроваджували: там заборонено приймати відвідувачів розважальним закладам та закладам культури, крім музеїв.

У понеділок, 2 листопада, Укрзалізниця припинила продаж квитків на потяги далекого сполучення зі станцій Славута-1 і Шепетівка. Це рішення було мотивовано посиленням карантинних обмежень у цих містах. Проте зі станцій Хмельницький, Гречани, Деражня, Дунаївці, Кам’янець-Подільський й надалі продовжували продавати квитки на потяги далекого сполучення.

Того ж дня перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш розповів на брифінгу, що у деяких населених пунктах краю освітні заклади перейшли на дистанційне навчання.

За носіння захисної маски на підборідді тепер також можуть оштрафувати. Фото: з архіву редакції

За носіння захисної маски на підборідді тепер також можуть оштрафувати. Фото: з архіву редакції

Сьогодні, 6 листопада, парламент запровадив штрафи від 170 до 255 гривень за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягненої захисної маски чи респіратора. Також прописано, що вони повністю мають закривати ніс та рот. Накласти такий штраф можуть правоохоронці, уповноважені органи охорони здоров’я, Державної санітарно-епідеміологічної служби та місцевого самоврядування.

Через зростання хворих на коронавірус кореспонденти сайту «Є» вирішили дослідити, які медичні заклади Хмельниччини впродовж минулого місяця купували апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори.

Місцеві вибори 2020: названі перші переможці

У вівторок, 3 листопада, до кінця доби усі міські, селищні та сільські територіальні виборчі комісії мали здати протоколи підрахунку результатів голосування, яке проходило 25 жовтня. Однак голова обласної ТВК Віталій Афадєєв розповів сайту «Є», що на той час з 60 ТВК п’ять не здали уточнені виборчі протоколи. Серед них — Хмельницька, Кам’янець-Подільська та Ізяславська міські, а також Новоушицька селищна і Слобідсько-Кульчиєвецька сільські виборчі комісії. Така затримка пояснюється тим, що вони продовжували усувати недоліки та складати уточнені протоколи про підсумок голосування.

На сайті Центральної виборчої комісії почали з’являтися результати цьогорічних місцевих виборів. Серед них є кандидати, яких обрали головами громад і депутатами міських, селищних і сільських рад Хмельниччини. Втім, станом на 19-у годину 6 листопада оголошено ще не усіх переможців.

Щодо міських громад області, то нині вже є офіційна інформація про п’ятьох переможців. Частина з них повторно посіла «мерські крісла»: Микола Мельничук вп’яте став міським головою Старокостянтинова (отримав 62,51% голосів), Василь Сидор вчетверте став міським головою Славути (отримав 70,94% голосів), Олександр Супрунюк вдруге став міським головою Нетішина (отримав 48,49% голосів).

Серед переможців також є «новачки». Наприклад, заступниця голови Хмельницької обласної ради, висуванка від партії «За конкретні справи» Неоніла Андрійчук стала міською головою Городка, отримавши 60,18 відсотка голосів. Натомість нинішній голова Василь Підлісний повторно не балотувався. А у Шепетівці на «мерських» виборах переміг заступник голови місцевої державної адміністрації Віталій Бузиль. Він балотувався як самовисуванець, який є членом партії «Європейська Солідарність». Він набрав 23,27 відсотка голосів. Для прикладу, поки що нинішній очільник Шепетівки Михайло Полодюк отримав 10,37 відсотка голосів.

А у Кам’янці-Подільському оголошено другий тур виборів, який проходитиме 15 листопада. Між собою змагатимуться нардеп попередніх скликань Верховної Ради України Володимир Мельниченко та представник Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Посітко. У першому турі вони набрали 40,47% та 35,46% голосів відповідно. Чинний міський голова Михайло Сімашкевич не балотувався на цю посаду.

Звинувачення у сепаратизмі, законодавчі зміни та втрата відомих жителів області

Цього тижня мало продовження історії, пов’язаної з місцевим підприємцем Віктором Вікарчуком. У нього нещодавно співробітники Служби безпеки України проводили обшуки через його ймовірну причетність до створення фейкової «міської ради». А у понеділок, 2 листопада, він спільно з кількома однодумцями прийшов до справжньої Хмельницької міської ради, щоб з’ясувати у міського голови Олександра Симчишина легітимність цього органу місцевого самоврядування.

Віктора Вікарчука зустріли місцеві активісти та ветерани російсько-української війни. Під час словесної перепалки вони звинуватили його у сепаратизмі та облили зеленкою. Пізніше до нього вийшов Олександр Симчишин. Він теж назвав діяльність Віктора Вікарчука сепаратизмом і пообіцяв, що звернеться в СБУ. Крім того, Хмельницький міський голова зазначив, що у поліцію спрямує заяву про заволодіння шахрайським способом комунального майна, зокрема колишнього кінотеатру «Сілістра». 

Раніше українці могли змінювати лише своє ім’я та прізвище. А ось — зміна по батькові була законодавчо не врегульована. Проте 3 листопада Верховна Рада прийняла Закон, який дозволив громадянам з 16-и років на власний розсуд змінювати по батькові. А діти з 14-и років можуть зробити це лише з дозволу батьків або опікунів. Законодавчі новації набули чинності з дати їх прийняття. До ініціації цього Закону долучилося двоє нардепів від Хмельниччини — Володимир Ватрас і Микола Стефанчук.

На жаль, цього тижня траплялися й трагічні новини. Пішов із життя заслужений художник України, почесний громадянин Хмельницького Михайло Андрійчук. Його серце зупинилося у лікарні 1 листопада. Невдовзі йому мало виповнитися 93 роки.

Кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про життєвий і творчий шлях Михайла Омеляновича. Зокрема, крім написання картин, митець став співавтором пам’ятника барону Мюнхгаузену та прикрасив дві місцеві бібліотеки. Щоб вшанувати пам’ять Михайла Андрійчука, Хмельницький обласний художній музей анонсував, що 12 листопада у закладі буде відкрита ретроспективна виставка робіт Михайла Омеляновича.

Також цього тижня перестало битися серце депутатки Хмельницької облради п’ятого скликання, начальниці відділення Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області, заслуженої юристки України Тетяни Бабич. Тетяна Леонідівна передчасно пішла з життя у 57-річному віці.

А кореспонденти сайту «Є» продовжують публікацію серії матеріалів про спадок, який турки після себе залишили у Кам’янці-Подільському. 

Більше актуальних подій з життя краю ви можете дізнатися у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую