ye-logo.v1.2

Посилення карантину, обвал ґрунту та молитва за Україну — підсумки тижня

Суспільство 2642
У Хмельницькому 19 серпня біля багатоквартирного будинку стався зсув ґрунту
У Хмельницькому 19 серпня біля багатоквартирного будинку стався зсув ґрунту. Фото: з архіву редакції

Про події, якими запам’ятався цей інформаційний тиждень на Хмельниччині.

Для хмельничан цей інформаційний тиждень ознаменувався кількома резонансними подіями. Наприклад, в обласному центрі поблизу житлового будинку стався зсув ґрунту. Крім того, Хмельницький та кілька районів і населених пунктів краю були переведенні у «жовту» зону епідеміологічної небезпеки, що передбачає посилення деяких карантинних обмежень. Однак життя залишається насиченим й на інші події. Наприклад, до Дня Незалежності у Хмельницькому відбувся традиційний молитовний сніданок. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Середа, 19 серпня, напевно надовго запам’ятається жителям багатоквартирного будинку на вулиці Кармалюка 4/2, що у мікрорайоні Озерна. За словами людей, орієнтовно о четвертій ранку вони почули потужний шум. Як виявилося, біля їхнього будинку стався обвал ґрунту. Зсув розпочався між одинадцятиповерхівкою та котлованом майбутнього багатоквартирного будинку. Більша частина ґрунту з тротуаром, вкритим бруківкою, обвалилася за 15-20 хвилин. На місце прибули правоохоронці, рятувальники, представники міської влади та забудовники.

Останні фактично почали перекидати провину один на одного. Генеральний директор ТОВ «Будівельний Альянс Груп» Іван Крутилко розповів, що його компанія будувала підпірну стінку, яку насправді мав звести попередній забудовник. Він не подбав ні про неї, ні про дренажі для відведення ґрунтових вод.

Але представник забудовника «Чайки-2» Юрій Стьобал з ПП «ІМД «Респект» стверджував, що підпірна стінка не передбачалася, бо у ній не було необхідності. Вистачало насипу. Обвал стався, адже «Будівельний Альянс Груп» розпочав земельні роботи надто близько до багатоквартирного будинку.

За словами заступника Хмельницького міського голови Андрія Бондаренка, хтось зі забудовників порушив будівельні норми. У міської влади немає повноважень здійснювати контроль за будівництвом. Тому відповідальність мають нести служби, які приймали будинок в експлуатацію. А наступного дня Андрій Бондаренко розповів кореспондентам сайту «Є», що ситуація контрольована: нових зсувів не було, одинадцятиповерхівка також не зазнала видимої шкоди. Наразі тривають роботи над укріпленням схилу. Крім того, жителі будинку не виявили бажання тимчасово відселитися, хоча у готелі вже були зарезервовані номери та підготовані автобуси для перевезення людей.

Іншою проблемною темою цього інформаційного тижня для Хмельниччини став ріст захворюваності на коронавірус. Наприклад, 19 серпня в області було зафіксовано новий рекорд — 80 нових випадків COVID-19 за добу.

Як наслідок, 20 серпня державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадила на частині області «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. У цю зону потрапили міста Хмельницький, Нетішин і Славута, а також — Білогірський, Волочиський, Красилівський, Летичівський, Новоушицький, Славутський і Старосинявський райони. Це означає, що з 24 серпня на цих територіях буде запроваджено додаткові карантинні обмеження.

Державна комісія з ТЕБ і НС переглянула «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки в різних частинах України. Зокрема, на Хмельниччині. Інфографіка: kmu.gov.ua

Державна комісія з ТЕБ і НС переглянула «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки в різних частинах України. Зокрема, на Хмельниччині. Інфографіка: kmu.gov.ua

Зокрема, «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки передбачає заборону роботи хостелів, відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, розважальних закладів і закладів громадського харчування з 24-ї години до 7-ї ранку. Крім того, за таких умов у закладах громадського харчування не можна проводити будь-які масові заходи для 20 і більше відвідувачів. Послаблення цих карантинних заходів можливе не раніше, ніж через 14 днів з дати їх запровадження.

До речі, через зростання нових випадків COVID-19 і заповненість ліжок у Хмельницькій інфекційній лікарні пацієнтів з коронавірусом почали госпіталізувати в Дунаєвецьку та Славутську центральні районні лікарні. Голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет додав, якщо в інфекційній лікарні буде бракувати персоналу, медиків туди можуть перевести з обласної лікарні.

Також кореспонденти сайту «Є» дізналися у виконувачки обов’язків директора міського департаменту освіти та науки Надії Балабус, як проходитиме навчання у хмельницьких школах в умовах карантину. Зокрема, вона зазначила, що дітей захисними масками мають забезпечувати їх батьки.

Центральна виборча комісія України 14 серпня призначила перші вибори до районних рад. Згідно з постановою, ЦВК 25 жовтня жителі області будуть вибирати депутатів райрад трьох нещодавно утворених районів — Хмельницького, Шепетівського та Кам’янець-Подільського.

В обласному центрі 20 серпня провели акцію на підтримку білоруського народу. Поблизу будівлі міської ради поряд з Прапором України та прапором Хмельницького підняли біло-червоно-білий стяг Білорусі. Таким чином хмельничани висловили солідарність і підтримку жителям сусідньої країни, які вийшли на акції протесту після проголошення результатів президентських виборів.

Хмельничани помолилися за Україну, її захисників та зцілення від хвороб

Хмельничани помолилися за Україну, її захисників та зцілення від хвороб. Фото: автора

Наприкінці тижня, 21 серпня, у Хмельницькому провели молитовний сніданок, який традиційно присвятили відзначенню Дню Незалежності України. Цей захід вже п’ятий рік поспіль ініціює Духовна рада Хмельницького за підтримки міської ради. На молитовний сніданок завітали представники місцевого духовенства, влади, громадськості, а також учасники російсько-української війни. Присутні звернулися до Бога з молитвою за Україну, її захисників та зцілення від хвороб.

Цього ж дня у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора.

А Укрзалізниця до Дня Незалежності запустила через Хмельницький додатковий потяг сполученням Львів-Одеса. Цей залізничний транспорт курсуватиме в обох напрямках 22, 24, 26, 28 та 30 серпня.

Цей інформаційний тиждень також виявився насиченим на спортивні події. Наприклад, 18 серпня у Хмельницький завітали учасники велопробігу ветеранів російсько-української війни. Вони вирушили 16 серпня з Ужгорода й за два тижні мають подолати 1 тисячу 800 кілометрів, фінішувавши у Маріуполі. Цей велопробіг вони присвятили полеглим на Сході захисникам України.

У неділю, 16 серпня, у столиці відбувся фінальний поєдинок чемпіонату України з футболу серед аматорів. У вирішальному матчі зустрілися дунаєвецький «Епіцентр» та «Вікторія» з Миколаївки Сумської області. Перемогу здобули футболісти зі Сумщини, а дунаєвецька команда здобула «срібло» аматорської першості.

ФК «Поділля» продовжує готуватися до нового сезону в чемпіонаті України з футболу в другій лізі. Черговий контрольний матч хмельницькі футболісти провели у суботу, 15 серпня. Вдома вони приймали гостей з Чернівців — ФК «Буковина». Гра завершилася перемогою «Поділля» з рахунком 5:0. 

За рештою актуальних подій слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую