ye-logo.v1.2

Обмеження «червоної» зони, аеропорт і нові посадовці — підсумки тижня

Суспільство 3287
8 квітня на сесії облради були передбачені додаткові кошти для розвитку КП «Аеропорт Хмельницький»
8 квітня на сесії облради були передбачені додаткові кошти для розвитку КП «Аеропорт Хмельницький». Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень на Хмельниччини був багатий на події зі всіх сфер життя. Серед них: виділення коштів з обласного бюджету на встановлення найбільшого Прапора України та розвиток місцевого аеропорту, призначення нових посадовців, обшуки СБУ в представників фейкової «міської ради»… Однак чи не найголовніші події знову були пов’язані з карантином: спершу на Хмельниччині посилили обмеження, а далі область вже офіційно перевели у «червону» зону.

Отож, детальніше про найбільш актуальні події цього інформаційного тижня — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Хмельниччина у «червоній» зоні: детально про нові заборони

З 9 квітня, на території Хмельницької області почав діяти «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Відповідне рішення 7 квітня прийняли представники державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причиною стали найвищий в Україні рівень госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем.

Але обласна комісія з ТЕБ і НС не чекала на переведення краю у «червону» зону й на ще початку тижня прийняла більшість характерних для неї обмежень. Далі наведемо детальний перелік нинішніх обмежень з врахуванням нещодавніх змін до урядової постанови та місцевих особливостей.

Регулярні пасажирські перевезення в межах області автомобільним і залізничним транспортом вже припинено. Зокрема, на Хмельниччині тимчасово не курсують приміські потяги. Однак посадку й висадку пасажирів на потяги міжобласного сполучення поки не обмежували. Відповідне питання впродовж наступного тижня мають опрацювати представники міністерств інфраструктури та охорони здоров’я.

Крім того, громадський транспорт й далі працює у Хмельницькій міській громаді, адже його перевели у режим спецперевезень. Щоб скористуватися ним наразі не потрібно мати спецквитка. Єдина зміна — обмеження пільгових перевезень. Вони діють лише з 10-ї ранку до 16:00.

Освіта. Заборонено відвідувати заклади освіти, крім 1-4 класів і дитсадків. Таким чином більшість учнів та усі студенти залишаються на дистанційному навчанні. Щоправда, у Волочиську на таку форму освіти ще й перевели 1-4 класи. У Хмельницькому вирішили поки не запроваджувати подібного обмеження. Крім того, попри запровадження «червоної» зони пробне ЗНО все ж має відбутися 10 квітня. Загалом в області створено 33 пункти тестування — вони є у кожному колишньому районному центрі. А у Хмельницькому таких пунктів буде вісім. Проте припинення регулярних пасажирських перевезень ускладнить доїзд частини охочих здати пробне ЗНО.

З 9 квітня Хмельниччина — серед переліку областей з червоним рівнем епідеміологічної небезпеки. Інфографіка: Центру громадського здоров’я України

З 9 квітня Хмельниччина — серед переліку областей з червоним рівнем епідеміологічної небезпеки. Інфографіка: Центру громадського здоров’я України

Торгівля та сфера обслуговування. Припинено роботу ринків, крім продовольчих. Закладам торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам заборонено приймати відвідувачів. Під таке обмеження не підпадають заклади, якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом, засобами захисту рослин. У такому разі не обмежується доступ відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання. Заклади, які не підпадають під такі обмеження, можуть займатися торгівлею лише шляхом здійснення адресної доставки замовлень.

Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки (без зон харчування), заклади технічного обслуговування автотранспорту, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів. Перукарням і салонам краси дозволено приймати відвідувачів лише за попереднім записом. Це ж стосується роботи суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, наприклад, інтернет-провайдери.

Закладам громадського харчування заборонено приймати відвідувачів. Вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос.

Медицина. Державні та комунальні заклади охорони здоров’я припиняють проводити планову госпіталізацію. Однак таке правило не стосується низки випадків надання медичної допомоги: вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, у спеціалізованих відділеннях пацієнтам з онкологічними й пульмонологічними захворюваннями, паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах і проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх відтермінування існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Масковий режим, масові заходи, культура, розваги та спорт. У «червоних» зонах заборонено перебувати без вдягнених засобі індивідуального захисту, які повністю закривають ніс і рот, не лише у громадських будівлях і транспорті, а на територіях загального користування. До їх переліку, наприклад, входять парки, сквери, вулиці, майдани… Однак раніше представники МОЗ пояснили, що там все ж можна перебувати без захисної маски, якщо немає значного скупчення людей.

Заборонено проведення усіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів. Також заборонено приймати відвідувачів у розважальних закладах, спортивних залах, фітнес-клубах, закладах культури. Єдиним винятком є історико-культурні заповідники.

Гроші на аеропорт і найбільший прапор: за що голосували депутати Хмельницької облради

У четвер, 8 квітня, відбулася чергова сесія Хмельницької обласної ради. Під час пленарного засідання місцеві обранці голосували за зміни до обласного бюджету, виділення коштів на цільові програми та інші важливі питання.

Ще за кілька днів до голосування найбільш жваве обговорення викликало питання щодо виділення з обласної скарбниці п’яти мільйонів гривень, які мають спрямувати на встановлення у Хмельницькому найбільшого Прапора України з підсвіткою. Висота флагштоку сягатиме 50 метрів, а ширина та довжина полотна — 8 і 13 метрів відповідно.

За таку ініціативу проголосувало 49 обранців з 57 зареєстрованих. Перед цим вони двічі не погодилися дати слово Кузьмі Матвіюку — почесному громадянину Хмельницького, людині, яку за проукраїнські погляди переслідував комуністичний режим.

Більшість учасників опитування на сайті «Є» з 14-ї години 7 квітня до 12-ї 9 квітня переконані, що нині не доцільно витрачати бюджетні кошти на встановлення найбільшого прапора.

Більшість учасників опитування на сайті «Є» з 14-ї години 7 квітня до 12-ї 9 квітня переконані, що нині не доцільно витрачати бюджетні кошти на встановлення найбільшого прапора.

Однак кореспонденти сайту «Є» запитали у Кузьми Івановича, що він хотів тоді сказати депутатам. За його словами, в умовах війни та пандемії витрачати п’ять мільйонів гривень на найбільший прапор — недоцільно. Й такі ініціативи не мають нічого спільного з патріотизмом. Навіть з естетичної сторони це рішення є необдуманим, адже любов до гігантоманії характерна для росіян.

Обласні обранці спрямовували додаткове фінансування й на інші програми. Зокрема, щодо відновлення діяльності комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький». Цього разу йдеться про 6 мільйонів 497 тисяч гривень. Ці кошти потрібні для завершення розробки проєктно-кошторисної документації на реконструкцію аеродрому та подальших експертиз. Без таких документів неможливо залучити державне фінансування для відновлення злітно-посадкової смуги.

На сесії більшість депутатів також проголосувала за ліквідацію фірми «Фармація», яка підпорядковується Хмельницькій облраді. Причиною такого рішення стали результати стали результати аудиторської перевірки.

Про трагічні звістки, нових посадовців та обшуки СБУ

Цього тижня Хмельниччина втратила двох театралів. У понеділок, 5 квітня, на 73 році життя зупинилося серце заслуженого артиста України Олександра Топоринського. А наступного дня не стало артиста театру, провідного майстра сцени 80-річного Валерія Купченка. Обоє присвятили значну частину свого творчого життя Хмельницькому обласному театру імені Михайла Старицького.

У середу, 7 квітня, президент підписав указ про відзначення державними нагородами воїнів з Хмельниччини, які нещодавно поклали своє життя, захищаючи Україну від російської агресії. Таким чином очільник держави посмертно нагородив підполковника Сергія Коваля з Кам’янця-Подільського орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а хмельничанина Віктора Пасєку, який мав звання молодшого сержанта, — орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Цього тижня в обласному центрі співробітники Служби безпеки України провели обшуки у фейкових «депутатів» незаконно створеної «Хмельницької міської ради».

Представники СБУ підозрюють, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби Російської Федерації. Фото: пресслужби СБУ у Хмельницькій області

Представники СБУ підозрюють, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби Російської Федерації. Фото: пресслужби СБУ у Хмельницькій області

«Матеріали досудового розслідування дають підстави стверджувати, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби Російської Федерації. Вони також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм, якому СБУ повідомила про підозру в державній зраді. Наразі перевіряється інформація про причетність підозрюваних до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади та повалення конституційного ладу», — зазначили представники СБУ.

Цього тижня не обійшлося низки призначень нових посадовців. Зокрема, 6 квітня Володимир Зеленський призначив голів двох райдержадміністрацій. Шепетівську РДА очолив Анатолій Катеренчук, а Кам’янець-Подільську РДА — Олександр Анур’єв. Без очільника поки що залишається лише Хмельницька РДА.

Цього тижня нових керівників отримало й два комунальні підприємства обласного центру. Міський голова Олександр Симчишин призначив директором КП «Хмельницькбудзамовник» вінничанина Валерія Моричереду. А поки що виконувачем обов’язків директора КП «Електротранс» став Сергій Бобух.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую