ye-logo.v1.2

Карантин, закриття кордону й автомобілі для шерифів — підсумки тижня

Суспільство 2918
Тиждень, що минає у подіях та фактах
Тиждень, що минає у подіях та фактах. Фото: adm-km.gov.ua

Якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень.

Головною темою цього інформаційного тижня у Хмельницькій області знов став коронавірус. Уряд запровадив на всій території України карантин, а Рада національної безпеки та оборони вирішила закрити державний кордон для іноземців. Крім того, в країні офіційно зафіксували ще два випадки захворювання на цю інфекцію, а також — перший летальний випадок. Втім, тиждень запам’ятався й іншими новинами. Зокрема, хмельничани відзначили 206-у річницю з дня народження Тераса Шевченка, а поліцейські офіцери громад отримала нові автомобілі.

Запровадження карантину.

У середу, 11 березня, Кабмін розв’язував питання як уникнути розповсюдження коронавірусу COVID-19 територією України. Одним з таких рішень стало закриття в країні всіх закладів освіти: дитсадків, шкіл й університетів. Навчальний процес вони мали припинити з 12 березня. Такий карантин попередньо зберігатиметься майже три тижні — до 3 квітня. Також урядовці заборонили проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів для забезпечення роботи органів державної влади й місцевого самоврядування. Спортивні події можуть проводитися, але без глядачів.

Втім, ця постанова була опублікована на сайті Кабміну 11 березня лише після 19:30. Через це в різних частинах Хмельницької області представники місцевої влади не знали, що робити. Наприклад, в обласному центрі карантин запровадили того ж вечора, а ось у Шепетівці батькам дозволили приводити дітей на навчання ще 12 березня, після чого навчальні заклади теж закрилися. У Нетішині через роботу атомної електростанції, щоб не створювати незручність для її працівників, карантин вирішили запроваджувати поетапно.

Вранці 12 березня в Хмельницькій обласній державній адміністрації був скликаний брифінг присвячений запровадження карантину. Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет пояснив, що карантин — це не канікули, тому діти не повинні у вільний час відвідувати заклади дозвілля. Вони мають сидіти вдома й навчатися, а також бувати на свіжому повітрі, але уникати масового скупчення людей. 

Кореспондентам сайту «Є» директор департаменту освіти та науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля розповів, що всім навчальним закладам краю на час карантину рекомендували перейти на дистанційну форму навчання. Зокрема, це можуть бути відеоуроки та спільні чати. Саму методику має визначити кожен навчальний заклад.

Закриття державного кордону.

А вже у п’ятницю, 13 березня, Рада національної безпеки та оборони України прийняла рішення про закриття державного кордону.

«Через 48 годин з 15 до 29 березня наша країна закриє кордон для іноземних громадян. Всі громадяни України, які перебувають за кордоном, зможуть повернутися додому. Проте громадяни, які повертатимуться з країн, де вирує коронавірус, проходитимуть процедуру обсервації», — заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Нові захворювання коронавірусом і перший летальний випадок.

Наприкінці тижня Міністерство охорони здоров’я України офіційно повідомило про два нові випадки захворювання COVID-19. Їх зафіксували у чоловіка в Чернівецькій області та літньої жінки на Житомирщині. Таким чином в Україні офіційно було зафіксовано троє хворих коронавірусом.

А 13 березня МОЗ повідомило вже про перший летальний випадок. Від хвороби померла 71-річна жінка з Житомирської області, яка 12 березня була госпіталізована з лабораторно підтвердженим випадком COVID-19.

«Наразі під наглядом лікарів перебувають її родичі, з якими вона проживала, та особи, з якими вона контактувала. Померла була у групі ризику. Згідно зі світовою тенденцією, старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом з летальними наслідками», — зазначають у пресслужбі Міністерства.

Наслідки запровадження карантину.

Запровадження карантину винесло низку коректив у життя людей. Крім переформатування навчального процесу, перенесено пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Проведення різних видів тестів було заплановане на 21 та 28 березня. Нині ж Український центр якості освіти визначив, що тепер пробне ЗНО з української мови і літератури складатимуть 4 квітня, а решту предметів — 11 квітня.

Також кореспондентам сайту «Є» президент футбольного клубу «Поділля» Євген Бейдерман розповів, що домашній матч з одеською «Чайкою» 22 березня проводитимуть без глядачів.

А у Хмельницькій облдержадміністрації поки рекомендували обмежити роботу приватних кінотеатрів, театрів, клубів, музеїв та інші заклади культури та дозвілля. Такі ж заклади комунальної власності вирішили закрити на період карантину.

Чи запровадження в Україні карантину спровокувало так звану продовольчу паніку у Хмельницькому, кореспонденти сайту «Є» перевірили, завітавши у три місцеві супермаркети найбільших торгових мереж, а також у центральний продовольчий ринок

Суботня трагедія та справа розстрілів під СБУ.

У суботу, 7 березня, в одній з багатоповерхівок на вулиці Шевченка, що в обласному центрі, чоловік намагався вистрибнути з вікна восьмого поверху. Правоохоронці майже чотири години вмовляли його не стрибати вниз. У результаті спецпризначенцям вдалося зняти чоловіка з підвіконня неушкодженим і затримати його. Причиною такого вчинку стали події, які передували невдалій спробі суїциду. Чоловіка підозрюють у вбивстві своєї дружини й пораненні товариша, що сталося того ж дня.

10 березня у Хмельницькому міськрайонному суді пройшло чергове слухання у справі розстрілів під хмельницьким управлінням Служби безпеки України. У цьому злочині підозрюють тодішнього керівника управління СБУ Віктора Крайтора й бійця спецпідрозділу «Альфа» Віталія Тарадая.

Цього разу суддя частково задовольнив клопотання захисту та переніс розгляд справи на 17 березня, щоб адвокат зміг ознайомитися з матеріалами справи, які нараховують сорок томів.

Річниця з дня народження Кобзаря, іменний потяг і «шерифи».

У понеділок, 9 березня, Україна відзначила 206-у річницю з дня народження Траса Шевченка. Попри вогку погоду та вихідний день вшанувати Кобзаря до його пам’ятника в обласному центрі прийшло понад сотня хмельничан. Урочиста церемонія тривала недовго. Після виконання національного гімну присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

З 11 березня з Хмельницького до Лисичанська почав курсувати іменний потяг «Героя Максима Яровця». Назвали його на честь молодого лейтенанта родом із Хмельницького, який загинув 5 жовтня 2016 року під час виконання бойового завдання поблизу Мар'їнки. Ініціював такий крок друг учасника АТО Владислав Бондар, щоб увіковічити пам’ять свого побратима.

12 березня на Хмельниччині офіційно запустили проєкт «Поліцейський офіцер громади». Своїх офіцерів поліції на кшталт шерифів отримало 32 територіальні громади області. Вони водночас мають повноваження дільничного, патрульної поліції та деякі повноваження дитячої поліції (ювенальної превенції).

З цієї нагоди в обласному центрі «шерифам» Хмельниччини вручили новенькі службові автомобілі. Всього на область надійшло 43 «Renault Duster». Ще 14 автомобілів заплановано додати у липні, коли завершаться всі тендерні процедури. 

За рештою новин слідкуйте в розділі «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую