ye-logo.v1.2

День міста, авіакатастрофа та «кольоровий» карантин — підсумки тижня

Суспільство 2206
У ці вихідні, 26-27 вересня, Хмельницький відзначав День міста
У ці вихідні, 26-27 вересня, Хмельницький відзначав День міста. Фото: з архіву редакції

Про головні події з життя Хмельниччини, які трапилися цього інформаційного тижня.

У минулі вихідні Хмельницький відзначав День міста, а у Кам’янці-Подільському проходив фестиваль «Respublica Fest 2020». Однак святковий настрій затьмарила трагічна новина з Харківщини — авіакатастрофа, в якій загинуло 26 курсантів і членів екіпажу. Серед них є колишній житель Старокостянтинова. Цей інформаційний тиждень Хмельницької області також був сповнений іншими подіями. Зокрема, не обійшлося без оновлення «кольорових» зон епідеміологічної небезпеки. Отож, детальніше про те, якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень, читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

В четвер, 1 жовтня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вчергове переглянула запровадження «кольорових» зон карантину на території Хмельницької області. Цього разу жодна з частин краю не потрапила до «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. Проте у «зеленій» зоні з трьох районів залишилося лише два — Шепетівський та Ізяславський. Старокостянтинівський район перемістили до «жовтої» зони. Вона також зберігатиметься впродовж наступного тижня у містах Славута й Шепетівка, а також у Білогірському, Віньковецькому, Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Старосинявському, Старокостянтинівському, Хмельницькому та Чемеровецькому районах.

Натомість «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки державна комісія запровадила на території міст Нетішин, Хмельницький і Кам’янець-Подільський, а також у Летичівському, Волочиському, Деражнянському, Дунаєвецькому, Красилівському, Теофіпольському та Ярмолинецькому районах. Такі новації набудуть чинності з наступного понеділка, 5 жовтня.

Щодо рівня захворюваності на коронавірус, то ситуація в області доволі складна. Про це 30 вересня під час брифінгу заявив перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш. За його словами, лікарні продовжують заповнюватися пацієнтами хворими на коронавірус. Тому для боротьби з хворобою доводиться розгортати ліжка нових медзакладів. Цього разу — Хмельницької та Кам’янець-Подільської центральних районних лікарень. Проте, якщо ресурсу медзакладів поки вистачає, то потенційною проблемою є нестача лікарів.

Під час авіакатастрофи на Харківщині загинув 19-річний курсант Костянтин Зибюк зі Старокостянтинова. Фото: з фейсбук

Під час авіакатастрофи на Харківщині загинув 19-річний курсант Костянтин Зибюк зі Старокостянтинова. Фото: з фейсбук

У п’ятницю, 25 вересня, Україну сколихнула трагічна звістка про авіакатастрофу. Ввечері того дня під Чугуєвом Харківської області впав літак Ан-26Ш. На його борту перебувало 27 людей: семеро членів екіпажу та двадцятеро курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Внаслідок авіакатастрофи загинуло 26 людей. Вижив лише один курсант, якого одразу ж госпіталізували до лікарні. Одним зі загиблих курсантів виявився 19-річний Костянтин Зибюк зі Старокостянтинова. Коли відбудеться прощання з юнаком та рештою загиблих, поки невідомо. Їх мають поховати лише після завершення ДНК-експертиз.

Через авіакатастрофу Володимир Зеленський оголосив 26 вересня Днем жалоби. Це вплинуло на відзначення Дня міста у Хмельницькому та проведення «Respublica Fest 2020» у Кам’янці-Подільському. Під час суботнього святкування довелося відмовитися від проведення кількох розважальних заходів. Наприклад, концерту поблизу ТЦ «Дитячий світ» та танцювальних змагань у парку імені Івана Франка. Решта урочистостей не зазнала змін. А ось «Respublica Fest 2020» 26 вересня було повністю скасовано. Усі онлайн-трансляції музичних виступів перенесли на інший день — 28 вересня. 

Попри скасування всіх розважальних заходів і карантин суботня програма відзначення Дня міста виявилася доволі насиченою. Вулицю Проскурівську заповнили різноманітні фотозони, зокрема відкритий того дня артоб'єкт «Я люблю Хмельницький», проходили виступу лірників, а також презентували «Машину часу». Остання — це своєрідний павільйон, всередині якого встановлено сенсорний екран, на якому можна переглянути просторово-часову 3D-модель обласного центру.

Основні урочистості проходили на стадіоні «Поділля». Їх транслювали на великому екрані біля кінотеатру імені Тараса Шевченка. Опісля хмельничанам там показували три фільми: «РокБуг 2020», фільм за підсумками програми «Поджазуємо» і фільм-виставу «Пам’ятники Богдану оживають».

Останній присвячений гетьману Богданові Хмельницькому, якому цьогоріч виповнюється 425 років. Основою фільму стала сучасна вулична театралізована постановка, в якій були залучено близько 70 учасників різних мистецьких колективів міста. Режисеркою-постановницею стала Юлія Алексєєва, а головну роль зіграв Володимир Смотритель. 

Другий день святкування проходив у неділю. Тоді заходів було дещо менше, але кожен міг знайти щось цікаве для себе. Наприклад, проходила артвиставка «Будівлі нашого міста», театралізовані виступи, спортивні змагання і вже традиційний турнір з риболовлі «Проскурівська риболовна ліга».

В продовження спортивних новин. Хмельницька легкоатлетка Марина Бех-Романчук здобула чергову перемогу, вигравши змагання зі стрибків у довжину на останньому етапі цьогорічної Діамантової ліги, який 25 вересня проходив у столиці Катару Досі. Спортсменка залишила своїх суперниць далеко позаду, стрибнувши на 6 метрів і 91 сантиметр. Це стало її найкращим результатом у цьому сезоні.

Цього тижня не обійшлося без нових призначень. Зокрема, Чемеровецьку районну державну адміністрацію очолив начальник відділу екології та природних ресурсів цієї РДА Юрій Завальнюк. Відповідний указ президент підписав 28 вересня.
А 29 вересня у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова пройшли вибори ректора. Більшістю голосів обрали Ірину Ковтун.

Того ж дня у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка презентували інтерактивну виставу, участь у якій брали діти з інвалідністю. Для роботи над постановкою, бібліотека закупила спеціальне обладнання — килимки та інші елементи для сенсорної терапії. Маленькі актори активно використовували їх під час зйомки вистави «Подорож до сонечка», яку тепер можна переглянути у вільному доступі. А у Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва, що на вулиці Свободи, 2/1, запрацював гурток робототехніки.

Крім того, кореспонденти сайту «Є» зустрілися з єдиним у місті чоловіком, який працює вихователем у дитсадку, — 28-річним хмельничанином Борисом Нікітішиним. Детальніше про його історію та чому він вирішив обрати цей фах, читайте у матеріалі. 

А дізнатися про більше актуальних подій ви можете у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую