ye-logo.v1.2

Життя під час карантину, перше одужання від COVID-19 та аеропорт — підсумки тижня

Суспільство 3267
Про карантин і не тільки
Про карантин і не тільки. Фото: з архіву редакції

Якими подіями запам’ятався цей інформаційний тиждень

Посилення карантинних заходів в Україні вилинуло й на Хмельниччину: закриття ринків, обмеження пасажирських перевезень і перенесення багатьох запланованих заходів. Відповідно переважна більшість новин цього інформаційного тижня стосувалося коронавірусу COVID-19, карантину та пов’язаних з ними подій. Втім, цей тиждень запам’ятався й іншими новинами. Наприклад, відзначенням Дня добровольця та отриманням хмельницьким аеропортом ліцензії на злітно-пасоковий майданчик для малої авіації.

У понеділок, 16 березня, Кабмін посилив раніше запроваджені карантинні заходи. Так, з 17 квітня урядовці заборонили проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад десять людей. Також центральна влада зобов’язала закрити всі заклади громадського харчування, торгово-розважальні центри, заклади культури, салони краси... Дозволили працювати лише аптекам, продуктовим магазинам і тим кафе й рестораном, які готують їжу та доставляють її покупцям.

Проте не всі підприємці вирішили дослухатися до постанови Кабміну. Тому станом на 14:00 20 березня на Хмельниччині правоохоронці склали перші п’ять протоколів на порушників, які вже направили до суду.

А з 18 березня й до 3 квітня уряд заборонив пасажирські перевезення автотранспортом і залізницею у приміському, внутрішньообласному й міжобласному сполучені. У міському громадському транспорті дозволили перевозити не більше десяти людей. Втім, не всі поставилися до такого рішення з розумінням. Наприклад, у Кам’янці-Подільському невідомий жбурнув у автобус камінцем, бо той не став на зупинці через те, що вичерпав дозволений ліміт перевезення пасажирів.

Щоб розв’язати проблему перевезення в громадському транспорті у Кам’янці-Подільському тимчасово скасували пільгові перевезення. Пізніше аналогічне рішення прийняли й в обласному центрі.
 

Загалом порушникам карантинних заходів можуть загрожувати не лише штрафи, а й кримінальна відповідальність. Такі новації передбачені законом, який спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби. Його Верховна Рада України прийняла 17 березня. Того ж дня парламентарі проголосували за запровадження податкових канікул для фізичних осіб-підприємців на період з 1 березня й до 30 квітня.

У четвер, 19 березня, комісія питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької облдержадміністрації зобов’язала органи місцевої влади на час карантину тимчасово зупинити роботу ринків, зокрема, продуктових.

Крім того, у Хмельницькій облдержадміністрації цього тижня стартували щоденні брифінги для інформування населення щодо ситуації з коронавірусом COVID-19 на території краю та стан його протидії. Зокрема, під час таких брифінгів заступниця голови ОДА Оксана Ситницька розповіла, що наразі Хмельниччина готується до повернення додому евакуйованих з Польщі громадян. На малій батьківщині за їх станом здоров’я спостерігатимуть медики. Також вони зобов’язанні перебувати два тижні на самоізоляції. Якщо в них не буде такої можливості, то їм мають запропонувати місця для обсервації. 

Запровадження карантину вплинуло й на інші сфери життя Хмельниччини:

Проте карантин не вплинув на терміни подання заяв на зарахування у хмельницьких школах. Їх надалі приймають з 1 березня до 29 травня.

Але є й позитивні новини — в Україні зафіксовано перший випадок одужання від COVID-19. Станом на ранок 20 березня від хвороби поки вилікувався житель Чернівців.

Кореспонденти сайту «Є» вже підготували кілька матеріалів, які допоможуть під час карантину розважитися, замовити доставку їжі чи води та, де знайти медичні маски:

Оскільки в умовах карантину мережею розповсюджуються фейки пов’язані з COVID-19, кореспонденти сайту «Є» також підготували кілька матеріалів про те як розпізнати й уникнути брехливих новин:

Новини не пов’язані з коронавірусом та запровадженням карантину

13 березня, напередодні Дня добровольця, у Хмельницькій міськраді відзначили бійців-добровольців. Орден «Воля та мужність» вручили десятьом хмельничанам. Ще двадцять захисників, які у перші хвилі ротації в 2014 році вирушили на фронт, отримали матеріальну допомогу та подарунки.

Кореспонденти сайту «Є» також зробили інтерв’ю з учасником російсько-української війни Андрієм Дроздою. Він як багато тих, хто добровільно пішов боронити Україну від ворога, спершу пройшов Революцію Гідності та займався волонтерською діяльністю. Опісля — поїхав у зону проведення антитерористичної операції. Після повернення з фронту та лікування він почав вчителювати.

У Хмельницькому діти, які повернуться у школи після завершення карантину, на уроках зможуть використовувати «розумні дошки», які мають покращити та урізноманітнити процес навчання. Цьогоріч за кошти міського бюджету було придбано 25 таких мультибордів, а торік — 10.

Нещодавно комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» отримало посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден. Завдяки цьому на території місцевого летовища можна буде створити школу пілотів. Директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока каже, що для її створення знадобиться орієнтовно півтора-два місяці. Крім того, триває робота над виготовленням проєктно-кошторисної документації для реконструкції аеродромного комплексу з продовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів.

Позитивні новини на цьому не завершуються. Кореспондентам сайту «Є» батько дворічного полончанина Мар’яна Коберського розповів, що його син подолав рак.

За рештою новин слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую