ye-logo.v1.2

Карантин на Хмельниччині, перший летальний випадок і два одужання — підсумки тижня

Суспільство 3637
Події, якими запам
Події, якими запам'ятався цей інформаційний тиждень. Фото: з архіву редакції

Про тиждень, що минає, у подіях та фактах.

Хмельниччина продовжує жити в умовах карантину. Зокрема, цього тижня в Україні та області запрацювали суворіші обмеження. На території краю збільшилася й кількість хворих на COVID-19. Крім того, підтверджено перший летальний випадок. Втім, є гарні новини — двоє хмельничанок вже одужали від цієї хвороби. Про це і не тільки, читайте далі у підсумках цього інформаційного тижня.

Отож, впродовж цього тижня на Хмельниччині зросла кількість людей, які захворіли на коронавірус. Так, до понеділка, 6 квітня, в області було зареєстровано 10 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Проте станом на вечір 10 квітня маємо 18 випадків захворювання на коронавірус. Історія повідомлень про виявлення нових інфікованих жителів області була така:

У п’ятницю, 10 квітня, головний санітарний лікар області Олег Балашов кореспондентам сайту «Є» підтвердив перший летальний випадок від COVID-19 на території краю. Померла працівниця Хмельницької районної лікарні, яка лікувалася у цьому ж медзакладі. Її діагноз встановили посмертно.

Проте є й позитивна новина: двоє хмельничанок одужали від коронавірусу. Йде мова про жінку, в якої першою в області діагностували COVID-19, та про хмельничанку-медика. Їх мають виписати додому. 

З понеділка, 6 квітня, в Україні набули чинності нові, посилені карантинні заходи, які урядовці прийняли 1 квітня. Згідно з ними, українці нині повинні виходити з дому з документами, які посвідчують їх особу, та перебувати у громадських місцях з вдягненими медичними масками чи респіраторами. Крім того, люди, які досягли 60-річного віку повинні перебувати на самоізоляції. Втім, таке обмеження не стосується низки категорій громадян. Їх перелік урядовці уточнили 8 квітня, прийнявши зміни до попередньої постанови.

Під час брифінгу перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш зазначив, що люди 60-річного віку можуть виходити у магазини та аптеки, але не далі, ніж на два кілометри. Таке ж обмеження стосується літніх громадян, які виїжджають на власному автомобілі. Тому вони не зможуть поїхати на дачу, якщо вона розташована за понад два кілометри від їхньої оселі. 

Також Роман Примуш розповів кореспондентам сайту «Є», що ж робити тим, про кого нема кому попіклуватися, а йому потрібно вийти за продуктами чи до аптеки. Детальніше про поради посадовця читайте у матеріалі.

У Хмельницькому на час карантину змінили частину тролейбусних маршрутів. Зокрема, з 4 квітня в місті зупинили рух маршруток і запровадили додаткові автобуси для організації перевезення працівників критичної інфраструктури. Спершу планувалася, що тролейбуси все ж таки їздитимуть у звичайному режимі, проте 8 квітня у міській раді вирішили, що частина електротранспорту курсуватиме за зміненими маршрутами. Громадським транспортом, згідно з постановою Кабміну, мають користуватися лише громадяни зі спецквитками. Втім, поки у Хмельницькому можуть їздити всі люди. Звісно, з вдягненими медичними масками. 

Директор комунального підприємства «Хмельницька міська лікарня» Валерій Гарбузюк підписав дві угоди про придбання нового медичного обладнання. Зокрема, медзаклад провів закупку десяти апаратів штучної вентиляції легень на зальну суму 6 мільйонів 990 тисяч гривень. Валерій Гарбузюк пояснив кореспондентам сайту «Є», що постачальник попередньо має надати цю медтехніку через три тижні. Наразі в медзакладі працює сім апаратів ШВЛ. Крім того, було придбано 20 моніторів пацієнта, п’ять концентраторів кисню, 50 пульсоксиметрів і 50 інфузійних насосів. Загальна вартість цієї угоди склала 3 мільйони 97 тисяч 107 гривень.

Цієї неділі християни за григоріанським календарем святкуватимуть Великдень, за юліанським — Вербну неділю. Тому напередодні цих релігійних свят представники місцевого духовенства різних конфесій закликали вірян Хмельниччини не виходити без нагальної потреби з дому. Це ж стосується відвідування богослужінь. Священнослужителі переконані, що в умовах пандемії потрібно не йти до храму, а брати участь у богослужіннях вдома, які транслюватимуть в онлайн режимі. 

Розклад онлайн літургій для християн західного обряду, читайте у новині.

Інші важливі новини пов’язані з коронавірусом і карантином:

Також кореспонденти сайту «Є» продовжують збирати поради як цікаво, безпечно й корисно провести період карантину:

Новини не пов’язані з COVID-19 та карантином

Цього тижня не обійшлося без нових призначень. Президент призначив нового голову Шепетівської райдержадміністрації. Ним став Юрій Миколайович Басюк. Донедавна він працював заступником директора ТОВ «Дельта Інжиніринг». А на місцевих виборах 2015 року балотувався до Шепетівської міської ради від Аграрної партії, але не пройшов. Отож, нині всі районі державні адміністрації Хмельницької області отримали нових очільників.

У Хмельницькому міськрайонному суді обрали нових керівників. Про те, хто вони, детальніше читайте у новині. А у конкурсі на посаду начальника Держекоінспекції у Хмельницькій області переміг Мартинов Андрій Юрійович. До цього часу він займається підприємницькою діяльністю, а до зими 2017 року — працював заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.

Цього інформаційного тижня вистачало й новин про облаштування нових зелених зон. Зокрема, було проведено тендера органами місцевого самоврядування на будівництво скверу у Теофіполі за понад два мільйони гривень та будівництво парку в Нетішині за понад п’ять з половиною мільйоні гривень. А у Хмельницькому почали облаштовувати новий парк у мікрорайоні Дубове. Наразі взялися за футбольне поле.

Інші новини не пов’язані з коронавірусом:

За рештою новин слідкуйте у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую