ye-logo.v1.2

Нові заборони, поширення коронавірусу Хмельниччиною та перейменування музею — підсумки тижня

Суспільство 4813
Життя Хмельниччини у новинах і фактах
Життя Хмельниччини у новинах і фактах. Фото: з архіву редакції

Головні новини цього інформаційного тижня.

Впродовж цього інформаційного тижня на Хмельниччині зросла кількість хворих на COVID-19. Так, під час написання матеріалу в області лабораторно підтвердили коронавірус у десяти людей. Така невтішна статистика вплинула на рішення центральної та місцевої влади щодо запровадження нових обмежень для уникнення розповсюдження інфекції. Втім, коронавірус і карантин повністю не зупинили життя Хмельниччини. Зокрема, цього тижня маємо нові кадрові ротації в поліції та облдержадміністрації, а також перейменування музею Островського.

Отож, перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19 на території області медики зафіксували минулої п’ятниці, 27 березня. Коронавірус виявили у 29-річноїї хмельничанки, яка повернулася з туристичної подорожі Австрією та Угорщиною. Ввечері наступного дня від медиків надійшло повідомлення про ще одного хмельничанина хворого на COVID-19. Ним став народний депутат від партії «Слуга народу» Володимир Ватрас.

Загалом станом на ранок 3 квітня у Хмельницькій області зафіксовано десять лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Зокрема, серед інфікованих є лікар Хмельницького військового госпіталю.

З обнадійливих новин. 2 квітня у пресслужбі Хмельницької міської ради повідомили, що в першої хворої на COVID-19 хмельничанки PLR-тест вже показав негативний результат. Якщо через кілька днів результати знов не підтвердяться, то можна стверджувати, що вона одужала. 

Для запобігання поширення COVID-19 цього тижня Кабмін прийняв зміни до відповідної постанови. З 6 квітня до 24 квітня урядовці запровадили низку нових заборон. Українцям заборонять виходити на вулиці без вдягненої маски чи респіратора, а також без документів, які засвідчують їх особу. Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко маски дійсно не вберігають здорових людей від коронавірусу. Проте вони знижують ризик зараження хворими інших людей.

Урядовці також заборонили пересуватися вулицями групами, які перевищують дві особи. Винятки з правила стосуються супроводу дітей до 14 років і випадків службової необхідності. Дітям до 14 років заборонено з’являтися у громадських місцях без супроводу дорослих. Заборонено відвідувати парки, сквери, спортивні та дитячі майданчики… Крім того, розширено список осіб, які мають залишатися на самоізоляції. Така вимога стосуватиметься людей, які досягли 60 років. Детальніше про урядові новації читайте у новині.

Подібні обмеження прийняли й у Хмельницькій міській раді. Крім перерахованого вище, в обласному центрі з 6 квітня заборонили продаж кави та інших гарячих і холодних безалкогольних напоїв на розлив у торгівельних закладах і поза їх межами.

Нова постанова уряду також вплинула на роботу міського транспорту в обласному центрі. Так, з 4 квітня Хмельницька міська рада для виконання вимог Кабміну скасувала перевезення громадян у маршрутках. Робота тролейбусів не зазнала змін. А для жителів віддалених мікрорайонів міста з 4 квітня запустять тимчасові автобусні рейси, розклад роботи яких шукайте у новині.

За порушення запроваджених карантинних заходів людям може загрожувати адміністративна або навіть кримінальна відповідальність. Наприклад, цього тижня правоохоронці склали перший у Хмельницькому адмінпротокол на 24-річного чоловіка, який нещодавно повернувся з Чехії та не дотримувався правил самоізоляції. Тепер йому загрожує від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу. Загалом, за останньою інформацією, Хмельницький міськрайонний суд розглядатиме справи п’ятьох порушників карантину.

Під час щоденного брифінгу 2 квітня заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Оксана Ситницька розповіла, що серед українців, які прилетіли з Балі й самовільно покинули місце обсервації, є шестеро хмельничан. За її словами, їх особи встановили правоохоронці й нині за ними ведеться спостереження.

А ось 31 березня хмельничан у соціальних мережах збурило те, що священнослужителі однієї з православних церков їздили містом на трьох позашляховиках й освячували вулиці. Одні позитивно сприйняли таку боротьбу з коронавірусом, інші — називали це «середньовіччям» або вбачали елементарне порушення правил дорожнього руху.

Кореспондентам сайту «Є» старший інспектор сектору моніторингу Хмельницького відділу поліції Людмила Берестовська розповіла, що місцеві правоохоронці дійсно отримали лист про проведення такої акції з ініціативи Братства Антонія та Феодосія. А пізніше до поліції надійшло звернення від депутата обласної ради, який попросив вжити заходів для запобігання аварійній ситуації. Тому правоохоронці мають провести перевірку й встановити, чи не були порушені правила дорожнього руху. 

Коронавірус виплинув і на позачергову сесію Хмельницької обласної ради, яка 28 березня пройшла у досить незвичному форматі. Депутати голосували не у сесійній залі, а просто неба на задньому дворі Будинку рад. Усі були вдягнені у маски або респіратори.

Під час сесійного засідання голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет розповів депутатам як діятимуть на території краю у разі швидкого зростання кількості інфікованих COVID-19. За його словами, наразі базовим закладом залишається Хмельницька міська інфекційна лікарня. Тому поки найперше усім необхідним забезпечують саме цей медзаклад. Якщо кількість інфікованих коронавірусом зросте, під них виділять цілий корпус інфекційної лікарні, а решту хворих — перемістять у районні лікарні. Якщо цього буде недостатньо, то для пацієнтів з COVID-19 свої ліжка спершу розгорнуть Дунаєвецька й Славутська центральні районні лікарні, а далі — Городоцька, Шепетівська, Старокостянтинівська…

Вагітні жінки хворі на коронавірус народжуватимуть у Хмельницькому міському перинатальному центрі, де є умови для приймання пологів та унеможливлення розповсюдження інфекції. А за потреби хірургічного втручання інфікованих коронавірусом пацієнтів оперуватимуть у Хмельницькому обласному протитуберкульозному диспансері.

Щодо Хмельницької міської інфекційної лікарні, то тепер туди прийматимуть лише хворих на COVID-19. Таке рішення 1 квітня прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Хмельницької облдержадміністрації. Натомість людей з іншими хворобами госпіталізуватимуть у районні лікарні. Проте пацієнти, які наразі лікуються в інфекційній лікарні, поки залишатимуться там до свого одужання.

Інші важливі новини пов’язані з COVID-19 та карантинними заходами:

Також кореспонденти сайту «Є» продовжують збирати поради як цікаво, безпечно й корисно провести період карантину:

Новини не пов’язані з COVID-19 та карантином

Не коронавірусом єдиним цього інформаційного тижня жила Хмельниччина. Зокрема, 28 березня депутати Хмельницької обласної ради перейменували літературно-меморіальний музей Миколи Олексійовича Островського у Музей пропаганди. Однією з причин такого рішення стало те, що восени минулого року Міністерство юстиції України визнало, що попереднє найменування комунального закладу не відповідає вимогам закону про декомунізацію. Тому музей взагалі могли б закрити.

Також в області пройшло кілька кадрових ротацій. Зокрема, своє місце роботи змінило восьмеро начальників поліції. Наприклад, Хмельницький міський відділ поліції очолив Василь Птащук, який донедавна керував Хмельницьким районним відділом поліції. До речі, він вже очолював правоохоронців обласного центру впродовж 2010-2015 років. А вже колишній начальник Хмельницького міського відділу поліції Валерій Онісьєв переведений керувати поліцейськими Летичева.

Крім того, голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет продовжує втілювати у життя раніше анонсовану реорганізацію семи обласних управлінь та департаментів. Зокрема, він звільнив начальницю управління культури, національностей, релігій та туризму Ірину Трунову, яка працювала на цій посаді з 2010 року. Натомість управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій очолила Інна Михайлова, яка раніше керувала реорганізованим обласним управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Натомість сферу туризму Дмитро Габінет виокремив у департамент економічного розвитку, курортів і туризму. Його директором стала Олена Бохонська, яка раніше очолювала департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури.

Інші новини не пов’язані з коронавірусом:

За рештою новин слідкуйте у рубриці всі «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую